1662
1605
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 689657 بازدید | 41575 پست
سلام به همگی خوبین. دیروز کیسه آبم‌پاره شد و ساعت ۴صبح روز جمعه به روش سزارین گل دخترم رو به دنیا آ ...

قدم نورسیده مبارک باشه،ان شالله زیرسایه شما و درپناه امام زمان(عج) بزرگ بشه،حتما خیریتی داشته ولی کاش خاطرتو میگفتی که برا ماها تجربه بشه،راستی مگه نگفته بودی دکتر دوتومن میگیرن؟ چی شد یک و نیم گرفتن؟ از بیمارستان گلپایگانی راضی بودی؟

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مولای یا مولای انت العظیم و انا الحقیر و هل یرحم الاحقیر الی العظیم
قدم نورسیده مبارک باشه،ان شالله زیرسایه شما و درپناه امام زمان(عج) بزرگ بشه،حتما خیریتی داشته ولی کا ...

سلام خوبی عزیزم ممنونم از لطفت.

والا مهم ترین دلیلی که ادامه ندادم گرسنگی و خستگی و ترس از دردها و به مهنای واقعی کلمه از دست دادن تعادل روحی و فکری بود طوری که دیگه نمی توونستم درست تصمیم بگیرم.

از ساعت ۶ غروب تا ۴ صبح موندن تو بیمارستان تمام انرژی ام رو گرفت.

شاید به این زودیا نتوونم خاطره اش رو بنویسم.

در مورد هزینه که همسرم رفتن صحبت کردن.

بیمارستان هم تمیز بود.

ماماهای شیفت هم خوب بودن اما رسیدگی خدمه چندان خوب نبود.

درکل خوشحالم تموم شد.......

همیشه جای شکرش باقیست......
سلام خوبی عزیزم ممنونم از لطفت. والا مهم ترین دلیلی که ادامه ندادم گرسنگی و خستگی و ترس از دردها و ...

مهم اینه که خودت و دختر گلت سالمید تلاشت خیلی ارزشمند بود

سوالهای زیادی دارم که دوست دارم ازت بپرسم ولی چون ظاهرا یادآوری خاطره ی زایمانت فعلا ناراحتت میکنه منم اذیتت نمیکنم

فقط 5 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
مولای یا مولای انت العظیم و انا الحقیر و هل یرحم الاحقیر الی العظیم

اگه میخوای تا شب عید یه اندام ایداه آل داشته باشی

کلیک کن

سلام دوستان گلم 

من الان حدود چهار ماهه ام 

خیلی دلم سفت میشه ؛ مثل انقباضات ماه آخر 

چکار کنم ؛ با اینکه همه میگند شکم نداری ؛ اما وقتی سفت میشه کلی از زیر جناغ سینه تا پایین قلمبه میشه؛ به نظرتون طبیعی هست ؟

برم دکتر هم حتما دارو و قرص و ....می نویسند 

خواستم بدونم کسی بوده از این ماه شکمش سفت بشه و مشکلی نداشته باشه ؟

فقط 11 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
1522
مهلا جان مبارکه قدم گل پسرت اگه میتونی بیا خاطره زایمانتو برامون‌ تعریف کن

مگه زایمان کرد ؟

به سلامتی

آره حتما بیا بگو منتظریم  

1
5
10
15
20
25
30
35
40

سلام خانم گلیا بیاین منم راهنمایی کنین دمنوش چی بخورم ؟ ورزش و پیاده روی دارم تحرکم فراوون دارم بخاطر خونه تکونی ولی بغیر عسل و سیاهدونه و خاکشیر ناشتا و گاهی رازیانه چیزی نخوردم 

سلام دوستان من سال ۹۰ سز شدم و تو بارداری دومم دنبال ویبک بودم و خیلی تحقیق کردم و با این تاپیک و خاطرات خانما اشنا شدم و دنبال میکردم که باردازیم تو ۱۵ هفته خاتمه پیدا کرد متاسفانه دوباره بعد چهار ماه باردار شدم و هر دکتری که میرفتم مشهد میگفتن ریسک نکن و سز شو اخر دکتر زجاجی بهم نوبت داد برا بیمارستان هفده شهریور برای سز ده روز قبل از روز موعود ساعت دوازده شب دردام ناگهانی شروع شد و چهار رفتم بیمارستان معاینه شدم و اماده سز بودم که ماما گفت چقد دیر اومدی خانم هفت سانتی داری زایمان میکنی لگنت خوبه عالیه دوس داری طبیعی 

اون موقع دچار سردرگمی بودم و واقعا جوابی نداشتم فوق العاده هم دردای شدیدی داشتم بالاخره ساعت تقریبا شش صبح شکر خدا ی مهربون زایمان کردم و پسر کوچولوم اومد تو بغلم اون حس شیرین سر خوردن بچه که اینجا شنیده بودمو تجربه کردم اصلا فکرشم نمیکردم که منی که کلن قیدشو زده بودم ویبک بشم خیلی خوشحالم مث معجزس  برای من از خدای مهربونم ممنونم الان پسرم شکر خدا هشت ماهشه و من دوباره باردارم شش هفته امیدوارم دوباره بتونم طبیعی زایمان 

زود بود برای بارداری مجدد اما من میترسم سنم بالا بره و دیر بشه  برا همتون این لحظات خوش رو ارزو دارم

دلم خونه جگرم  اتیشه  هر چی گریه میکنم دلم اروم نمیگیره دلم پی همه مادراس همه پدرا همه خواهرا برادرا همسرا تو این روزا که به هر بهانه ای داریم از دست میدیمشون  بچه های کادر درمان روزهاست که از ترس ناقل بودن خونه هاشون نمیرن اخه به کدامین گناه این همه درد و عذاب دلم پیش همه پدرا و مادراس که بچه هاشونو با خون دل بزرگ کردن و حالا به بهانه های مختلف حادثه هواپیما گرونی بنزین و حالا هم این طاعون سیاه از دست میدن یا خود پدر مادرا که حالا همشون های ریسکن با سن بالاشون بیماری قلبیشون فشار خونشون  دلم میخواد زجه بزنم فریاد بزنم گریه کنم التماس میکنم تو این روزای سخت دعاکنیم و یک صلوات بفرستیم که سر سفره هفت سین جای هیچ کس خالی نباشه و همه با دل شاد  گذر کرده باشیم از این همه  درد 🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭
سلام دوستان من سال ۹۰ سز شدم و تو بارداری دومم دنبال ویبک بودم و خیلی تحقیق کردم و با این تاپیک و خا ...

سلام 

تبریک میگم عزیزم 

چقدرم عالی که هم طبیعی آوردید ؛ هم باردارید 

منم اگه بتونم طبیعی بیارم بعدش زود دوست دارم بار باردار شم ؛ اما کمی با فاصله بیشتر شما 

اما سز شم فکر نکنم دیگه فکر بچه کنم با اینکه خیلی بچه دوست دارم ؛ نمی تونم واقعا ؛ کمک دست هم ندارم .

چطور شد تا هفت سانت نرفتید بیمارستان ؟

درد نداشتید یا قابل تحمل بودند ؟

یکمرتبه دردها اومدند یا از روزها قبل ؟

1
5
10
15
20
25
30
35
40
سلام  تبریک میگم عزیزم  چقدرم  عالی که هم طبیعی آوردید ؛ هم باردارید  منم اگه بتونم ...

منم به این زودی نمیخواستم

بچه داری خیلی سخته مخصوصاتو این سنش که از درو دیوار بالا میره  ولی خوب حالا که شده شش ماه اینور اونور 

درد ها یکباره شروع شد و اولاش قابل تحمل بود و فک نمیکردم اصلا درد زایمان طبیعی است  بعد که دیدم نه کوتاه بیا نیست رفتم بیمارستان بازم فک میکردم ماه دردی چیزیه و برمیگردم چونتو اطرافیانم بودند کسایی که ماه دردای با درد زیاد مث درد زایمان داشتن منم گفتم ماه درده

البته بگم زایمان طبیعیشم مشکله اما مشکلاتش خیلییییی به مراتب کمتر از سزارینه من اگه طبیعی نبودم مطمعنا  سفتو سختر جلوگیری میکردم چون هنوز بخیه هام درد داشتم و بدنم حالت طبیعیشو مث الان نداشت

دلم خونه جگرم  اتیشه  هر چی گریه میکنم دلم اروم نمیگیره دلم پی همه مادراس همه پدرا همه خواهرا برادرا همسرا تو این روزا که به هر بهانه ای داریم از دست میدیمشون  بچه های کادر درمان روزهاست که از ترس ناقل بودن خونه هاشون نمیرن اخه به کدامین گناه این همه درد و عذاب دلم پیش همه پدرا و مادراس که بچه هاشونو با خون دل بزرگ کردن و حالا به بهانه های مختلف حادثه هواپیما گرونی بنزین و حالا هم این طاعون سیاه از دست میدن یا خود پدر مادرا که حالا همشون های ریسکن با سن بالاشون بیماری قلبیشون فشار خونشون  دلم میخواد زجه بزنم فریاد بزنم گریه کنم التماس میکنم تو این روزای سخت دعاکنیم و یک صلوات بفرستیم که سر سفره هفت سین جای هیچ کس خالی نباشه و همه با دل شاد  گذر کرده باشیم از این همه  درد 🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭
1665
منم به این زودی نمیخواستم  بچه داری خیلی سخته مخصوصاتو این سنش که از درو دیوار بالا میره   ...

ممنون از توضیحاتتون

اطرافیان رو دیدم با بچه پشت سرهم 

سخت هست اما بعد مدتی هر دو هم بازیند؛ هم رو بیشتر درک می کنند 

هردو باهم یه مهد می رند؛ یه مدرسه می رند 

دو سالی سخته؛

تا اون که شیر میخوره از شیر و پوشک بگیریش و حرف بزنه 

بعد حرف زدن و سه سالگی خیلی پخته تر میشند

1
5
10
15
20
25
30
35
40
استرس گرفتم. خانم صابریان رو برا زایمان انتخاب کرده بودم و میخواستم برم بیمارستان امید ولی حالا حرف ...

چرا استرس؟چرا تردید؟

خانم صابریان چ مشکلی داره مگه؟ این همه تو این دوسال  از همین تاپیک با ایشون زایمان موفق داشتن

اونم زایمان های پر ریسک نه از اون هلو برو تو گلو خخخخ

حالا ی نفر میاد ی چیزی میگه بدون دلیل منطقی دلیل نمیشه شک کنی

ایشاله میتونی

سلام عزیزان خوبین الحمدالله. یه تجربه از خودم براتون میگم:  اگر در طول بارداری مخصوصا ماه ...

بدجورررررر موافقم باهات خخخخ

آخه بافت واژن بعد مدت طولانی که نزدیکی نمیکنن خشک و جمع و جور میشه 

بعدش حتی معاینه وحشتناکه چ برسه زایمان

حتما ماه آخر نزدیکی بدون پیشگیری داشته باشید

رستا هم همیشه تاکید میکردن رابطه مستمر...

دمنوش واسه خیلیا ریسک داره بخاطر دفع مکونیوم اما نزدیکی مثل شیاف گل مغربی عمل میکنه تقریبا راحت و بدون دردسر

شاید اولش سخت باشه اما کم کم بدن عادت میکنه

چرا استرس؟چرا تردید؟ خانم صابریان چ مشکلی داره مگه؟ این همه تو این دوسال  از همین تاپیک با ایش ...

تو یه گروهی هستم که زایمان خوبی نداشتن باهاشون.

من تازه باهاشون آشنا شدم و تقریبا بهشون اعتماد دارم.

حرفایی که پشت سرشون گفتن رو باور نکردم ولی همسر میگه با متخصص برم جلو بهتره.

رفتم پیش دکتر شریفی.ان شاالله اگه بشه دوست دارم خانم صابریان مامای همراهم باشن،بلاخره خیلی باتجربه هستن.

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40

بحث تجربه نیست ،بحث اینه که شما به هر قیمتی نمیخواید زایمان طبیعی کنید که ،جایی که ادم در خطره عقل حکم می کنه راه جایگزین رو انتخاب کنه مخصوصا ما ویبکی ها .

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40
بحث تجربه نیست ،بحث اینه که شما به هر قیمتی نمیخواید زایمان طبیعی کنید که ،جایی که ادم در خطره عقل ح ...

من نمیدونم چرا  سر در گم شدم.

بودن ماماهایی که زائو رو با دهانه رحم ده فینگر بردن رو تخت رایمان ولی دیدن بچه پایین نمیاد  بعد فوری بردنش اتاق عمل.بعد متوجه شدن بخاطر وزنش از کانال رد نمیشده.

فک کنم مامای باتجربه با دیدن لگن متوجه بشه که این لگن نمیتونه بچه ۴ کیلویی بدنیا بیاره.

تبریک

1
5
10
15
20
25
30
35
40

#تجربه_من ۲۸۶

#فرزندآوری

#زایمان_طبیعی_بعد_از_سزارین

#بارداری_بعداز_35_سالگی

متولد ۵۳ هستم. ۱۸ ساله بودم که ازدواج کردم، ۲۰ سالم بودم که دخترم به دنیا اومد. ۲۶ سالگی هم پسرم به دنیا اومد و شدم مبلغ سزارین، دکترم بدون دلیل سزارینم کرد منم خیلی خوشحال بودم. 😢

از اون طرف هم، بیشتر از ۲ بچه کابوسم بود. از بس تحت تاثیر تبلیغات جاهلانه غرب بودم، خواب می دیدم ۲ تا بچه ی دیگه دارم می گفتم آخه من که حامله نبودم!! اینا از کجا اومدن؟ 😂

خلاصه سرتونو درد نیارم روزگار چرخید و چرخید، حضرت رب العالمین به بنده گناهکارش نظر کرد، حضرات معصومین  علیهم السلام عنایت فرمودن، نگاهم عوض شد. حالا دیگه، التماس می کردم اما پزشکان رضایت نمیدادن، یکی بخاطر تیروئید، دیگری بخاطر مشکل کمر، بعدش هم همسرم، وقتی همسرم گفت نه، دو روز اشک ریختم، ضجه میزدم تا باز هم به عنایت الهی راضی شد و در حالیکه ۳۹ سالم بود و برای دخترم خواستگار میومد، باردار شدم تا امیرحسینم به دنیا اومد. دخترم ازدواج کرد، از امام حسین ع  تو حرمشون خواستم اگر صلاحمونه باز هم فرزنددار بشیم، سال بعد دخترم باردار شد و من دقیقا در سالگرد زایمان دخترم وقتی نوه ام یکساله بود فاطمه زهرا جان رو در سن ۴۳ سالگی به دنیا آوردم.

الحمدلله ،الان دخترم دوسالشه، منم ۴۵ سالمه و مجددا باردارم و شرمنده ی این همه عنایت الهی 😭 به لطف و عنایت خداوند و حضرات معصومین علیهم السلام، فرزندانم سالم هستن و چون میدانستم سقط جنین حرامه، غربالگری های منجر به سقط را هم انجام ندادم و برای سلامتی فرزندان قربانی کردیم و این رو جایگزین پر برکتی دانستیم.

القصه ... از خداوند خواستم توبه ی منو در مورد حرفها و اشتباهاتم بپذیره، به لطف و کرمش، زایمان سوم و چهارمم هم بعد از دوبار سزارین، با کمک خانم دکتر روغنی زاد، طبیعی انجام شد.

خیلی اوقات در حال تبلیغم، الحمدلله تعدادی از اطرافیان نگاه شون تغییر کرده و بچه دار شدن، همسرم هم شده مبلغ جمع آقایون، یه تنه جلوی حرف های منفی مخالفین وایساده و روشنشون میکنه الحمدلله ☺️ الان شدم رهبر مادربزرگایی که خودشون بچه دار میشن😉

کانال«دوتا کافی نیست»

@dotakafinist1

1
5
10
15
20
25
30
35
40
تو یه گروهی هستم که زایمان خوبی نداشتن باهاشون. من تازه باهاشون آشنا شدم و تقریبا بهشون اعتماد دارم ...

بالاخره هیچ کس بی عیب نیست و گل بی خار خداست

اولا هزینه ها رو حتما مطمئن شو باهاشون چک کن یهو شوکه نشی

دوما متخصص رو حتما مشخص کن چون خود من سه دو روز قبل زایمان دکتر رجایی قبول کردن و قبلش هیچ دکتری ویبک منو قبول نکرده بود و سر همین خیلی اذیت شدم و استرس کشیدم

1645