2733
2734
سلام دوستان
من قصد دارم با سبحان حفظ قران کار کنم و کمک کنم که به قران علاقمند بشه لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید یا سی دی های جذاب برای این سن میشناسید به هم معرفی کنیم
افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
به نظرم خیلی زوده.اگه تو خونه صدای قرآن پخش بشه فعلا کافی نیست؟بعدشم مهد قرآنهای جامعه القرآن خوبه.رو برنامه و نظم کار میشه.چندسالشه؟
آرامش سهم قلبی است که در تصرف خداست...
مامان طاها جان صدای قران که پخش میشه خیلی کم توجه میکنه و فقط به فکر بازیشه .میخوام یه جورایی قران در ابتدا براش جذابیت پیدا کنه مثل شعر های کودکانه که نا خوداگاه بچه ها جذبش میشن . در مورد مهد های قران زیاد اطلاعات ندارم و نمیدونم از چند سالگی میشه بردش .پسر من دو سال و دو ماهشه
افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مال جامعه القرآن از 4سالگی تمامه.ولی بچه آماددگیو داشته باشه میشه زودتر هم گذاشت..من پسرم رو از سه و نیم سالگی گذاشتم.داره میره هنوز.ساعتشم هم کمه و مادرها هم حضور دارن.خیلی خوبه...اول سعی کن لااله الا الله و اللهاکبر و صلوات رو یاد بدی.هیچی رو بهش اجبار نکن.خیلی زودشه..فکر کنم بعضی جاها مهد قرآن بالای دو و نیم تا قبل 4سال باشه.باید پیدا کنی.اگه سی دی جذاب و مزهبی پیدا کردی به منم بگو
2728
چشم عزیزم
قبلا تو نمایشگاه کتاب از یکی از غرفه ها که محصولات قرانی داشت پرسیدم گفت یه نرم افزار قراره بیاد که اسمش هد هده ، ولی هنوز اماده نیست که برای این گروه سنی مناسبه ، شما چیزی در موردش نمیدونی
چیزایی که گفتی بلده ، من یه سی دی با کتاب گرفتم که اسمش ( من بچه شیعه هستم) و اماما رو یاد میده با خصوصیاتشون، پسرم خیلی بهش علاقه داره و تا امام جعفر صادق رو خوب یاد گرفته با شعر
درسته که آموزش های کودکی مثل نوشتن روی سنگه و از بین نمیره. اما خواهششششششششششششش میکنم دقت کنید بچه ها نباید تحت فشار باشن زیر 7 سال.

اگه نظر استاد روانشناس ما رو بخواین ....... ایشون معتقدن که آموزش بچه باید نامحسوس باشه.

همون صدای قرآن توی خونه کافیه.

اصلا نیاز نیست توجهشون رو جلب کنیم. این فکر اشتباهه که بچه بازیش رو رها کنه بشینه قرآن گوش کنه.

من که از همین شیوه استفاده میکنم.

من به دخترم وقتی 2 سالش بود اینطوری قرآن یاد دادم که وقتی داشت بازی می کرد یا دور و بر من تو آشپز خوبه می پلکید ، بهش می گفتم بیا قران بخونیم و خودم آروم و واضح براش یه سوره ی کوچیک رو می خوندم ، اون هم خوشش می اومد و می گفت باز بخون. گاهی اوقات می شد که 10 بار پشت سر هم می خوندم تا وقتی که می گفت دیگه نخون و من هم نمی خوندم. بعد از یه مدتی دیدم که می تونه دست وپا شکسته با من بخونه و بعد هم کامل یاد گرفته بود. براش مثل یه بازی بود و اصلا بهش نمی گفتم بیا با هم قران بخونیم. در ضمن تا 6 سالگی نیمکره مغز بچه ها کاملا آماده ی فراگیری هست که به حافظه ی بلند مدت مربوط می شه. اگه در این سن فقط قران در محیط براش پخش بشه کافیه چون در حافظه ی بلند مدتش قرار می گیره و بعدا که بخواد به طور رسمی حفظ کنه به راحتی حافظه ی بلند مدتش بهش کمک میکنه، انگار که قبلا حفظ کرده و حالا داره یاداوری میکنه.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ.
2738
ممنون دوستان خوبم
پس کمک کنید از شیوه های نوین نامحسوس برای علاقمند کردنشون به قران و مسائل دینی استفاده کنیم
مامان سبحان عزیز من یک مدت برای محمد امین موقع خواب رادیو قران رو روشن میکردم وحدودا یک ساعت میگذاشتم گوش کنه در حالیکه خودش هم خواب بود بعد خاموش میکردم
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
وای مامان سبحان من نرم افزار هدهد رو امسال گرفتم.محشره...واقعا می ارزه..خیلی قشنگ و پر محتواست...ولی بچه شما که نمیتونه با نرم افزار کارکنه هنوز..داغون نکنه کامپیوترو...
یک نوع بالش هست قران پخش میکنه من دیشب از نزدیک حرم حضرت معصومه خریدم دو هزار تومن البته من بچه ندارم برای کسی گرفتم
در دنیا تنها یک قلب است که برای تو می طپد آن هم قلب خود توست.
مامان طاها جون میشه بگی از کجا خریدی و یا اینکه شماره تلفن موسسه رو به منم بدی . در ضمن اگر ممکنه یه کم بیشتر در مورد این نرم افزار توضیح بده . پسر من یکسره پشت کامپیوتره و هر وقت خسته بشه که خیلی کم پیش میاد اجازه میده ما بشینیم .
مامان طاها جون میشه بگی از کجا خریدی و یا اینکه شماره تلفن موسسه رو به منم بدی . در ضمن اگر ممکنه یه کم بیشتر در مورد این نرم افزار توضیح بده . پسر من یکسره پشت کامپیوتره و هر وقت خسته بشه که خیلی کم پیش میاد اجازه میده ما بشینیم .
2706