2737
2734
عنوان

سوال: رگ کردن و کافی بودن شیر

26619 بازدید | 10 پست
سلام مامانا

شاید بهم بخندین ولی باور کنین هنوز معنی رگ کردن برام روشن نیست تنها چیزی که میدونم اینه که میگن کسی که سینه اش رگ کنه شیرش خوب و زیاده.
چون بغیر از روزهای اول شیردهی که سینه هام سنگین میشد بعدش دیگه سینه هام شل بود و پر پر نشد. اما شیر داشتم ولی نی نی من هنوز وزنش خیلی خوب بالا نرفته و جبران هم نشده
به نظرتون شیرم کم بوده ؟ رگ کردن به زمانی میگن که سینه پر میشه یا موقعی که بچه میمکه و سینه دیگه حالت کشش پیدا میکنه

من تا حالا روم نشده این سوالو بپرسم لطفا توضیح بدین برام روشن بشه و اینکه راهی وجود داره کاری کنیم سینه مون رگ کنه و شیرمون زیاد بشه؟؟؟؟
رگ کردن تو ماه های اول اینطوریه که اگه نی نی یکی دو ساعت شیر نخوره شیر بیرون میزنه و لباست شیری میشه یا اینکه وقتی از یک سینه شیر میدی از اون یکی هم شیر میریزه...اما ماههای بعد ممکنه وقت شیر دادن از اون یکی سینه کمی شیر ترشح بشه
سوپ جو خیلی شیر رو زیاد میکنه...مایعات گرم زیاد مصرف کن...شلغم هم شیر را زیاد میکنه...عرق رازیانه هم خوبه...اما مهمترین نکته:آرامش داشته باش!!!از اینکه به بچه ات شیر میدی خوشحال باش و همه اش با خودت تکرار کن که شیرت زیاده و خوبه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
من تو همین سایت خوندم یکی از بچه ها نوشته بود :کنجد خام +خرما +انجیر +گردو (مخلوط کن بخور) شیر رو حتمن روزی حداقل یک لیتر یخور.دمنوش رازیانه روزی 4 لیوان .آبگوشت .ماالشعیر .سوپ جو.کپسول شیر افزا یا قطره اش.ماکارونی.کاهو.من خمودم هم اینا رو تست کردم خیلییی موثره.
2738
یعنی واقعا رگ کردن به معنی ترشح شیر از سینه دیگه است؟ پس اون حالتی که باعث ایجاد حس رگ میشه نیست؟؟!! من اشتباه برداشت کردم؟؟؟
نی نی من 8 ماهشه من تو این مدت خیلی سختی کشیدم تا بتونه خوب شیر بخوره چه روزا و شبایی که گریه نکردم از کم شیری و شیرمو دوشیدم و هر چی که اون بالا گفتین خوردم و الان یه شکم دارم اندازه طبل نمیدونم چرا بعضیا میگن فلان چیز معجزه میکنه ولی برای من معجزه نمیکنه یعنی واقعا اینطوره؟
الانم به جای اینکه نی نی 5/7 کیلو باشه تازه 6 کیلو شده قدش هم 6 سانت کم داره اینا اعصابمو خورد میکنه
میدونین مشکل از 3 ماه اول بود که نی نی بلد نبود شیر بخوره و قسمت هاله رو در دهان نمیگرفت همین باعث شد شیرم کم بشه و منم متوجه نبودم بعد از 2 ماه تازه دکترش گفت نی نی وزن نگرفته و مشکل از مکیدن خودشه که باعث تولید شیر نمیشده. بعدشم دیگه نتونستم برای اصلاح روش شیرخوردنش کاری کنم
الانم که بازیگوش شده و خوب شیر نمیخوره
مامانا
میشه بگین تا کی سینه شما رگ کرده یا میکنه. کسی هست که تا یک سال این شرایط رو داشته باشه؟ بگین شماها چیکار میکردین؟
بچه شما چطور شیر میخوره که شیرتون زیاده؟ سینه تون پر میشه؟ هرباز سینه دیگه رو میدین یعنی یکی در میون یا همون سینه رو تا خالی بشه؟ آخه بهداشت به من گفت اینکارو کنم. شما چند بار همون سینه رو میدین تا خالی بشه