2410
2553

اغلب ما در حرف طرفدار اقوام مختلف و علاقه مند به لباس ها، خوراکی ها، آداب و رسوم و زبان و گویش آنها هستیم اما در عمل رفتار دیگری را از خودمان نشان می دهیم. وقتی یک نفر فارسی را با لهجه صحبت می کند به جای اینکه به دیده تحقیر در او نگاه کنیم و اولین مفهومی که به ذهن مان خطور می کند «شهرستانی» باشد، چرا از آن گویش لذت نمی بریم؟ چرا با خودمان فکر نمی کنیم که این فرد یک زبان دیگر را می شناسد و شناخت یک زبان دیگر یعنی یک دنیای تازه، یک دریچه متفاوت از مفاهیم و کلماتی که با آنها می توانید به دنیا نگاه کرد و به مقصدهای متفاوتی رسید.

تجربه و نظر شما درباره اینکه کودکتان به لهجه محلی مادر و پدرش صحبت کند چیست

در این باره بیشتر بخوانید:

http://yon.ir/1AN2

موافقم من شخصا لذت میبرم و‌واقعا برام جای سواله که عده ای با تحقیر و نگاه از بالا به پایین با این مساله برخورد میکنند . یکی از اقوام بنده طی یک دوره زندگی در شمال گویش و لهجه محل رو کامل فرا گرفته بود و واقعا همه بهشون افتخار میکردیم . بچه کوچیکش سال اول که مدرسه رفت کلی اذیت شد . روحیه اش خیلی ضعیف بود طفلک و‌مدام عذاب کشید . تمرین میکرد تا با لهجه حرف نزنه . مادرش چند سال خیلی سختی کشید . این یک مورد بی انصافیه . امیدوارم این فشارها از جامعه کاسته بشه و انسانیت جایگزین رنگ و نژاد و زبان بشه .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

منم خودم از کودکی با گویش کردی صحبت کردم و الانم با پسرم کردی صحبت می کنیم و اینکه با لهجه هم صحبت کنیم کاملا طبیعیه چون زبان اولمون یه چیز دیگه اس مثل کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستن ولی لهجه دارن
من سقوط شبنم از گلبرگ یاس را آغاز یک پرواز می دانم.
2456
من ازپدرعرب وازمادرفارس هستم.بابچه که تازه بدنیااومده همش عربی حرف میزنم.دوست دارم زبان اولش عربی باشه.چون خواه ناخواه فارسی رویادمیگیره.امااگه الان عربی یادنگرفت دیگه سخت بشه یادبگیره.من اطرافم میبینم کسی که خودش هنوزبلدنیست کامل فارسی حرف بزنه امابابچش فارسی حرف زده.واون بچه زبان پدریشو یادنگرفته.
منم خودم از کودکی با گویش کردی صحبت کردم و الانم با پسرم کردی صحبت می کنیم و اینکه با لهجه هم صحبت کنیم کاملا طبیعیه چون زبان اولمون یه چیز دیگه اس مثل کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستن ولی لهجه دارن

منم همینطور
بنظر منم باید او جامعه ما جا بیفته که هرکسی به لهجه و گویشش افتخار کنه و با همه با همون لهجه حرف بزنه خیلی بده که دیگران مسخره میکنن. من هودم لهجه دارم ولی چون از بچگی باهام کردی حرف نزدن الان بلد نیستم و خیلی ناراحتم که هم خودم بلد نیستم هم نمیتونم به بچه م منتقل کنم
2714

سلام عزیزان

دانشگاه تربیت مدرس تهران درمان چهار جلسه ای بی خوابی به صورت کاملا رایگان برگزار میکنه... درمان توسط جناب آقای دکتر مازندرانی صورت میگیره... چون یک کار تحقیقاتی هست کاملا رایگانه... از هفته ی بعد مورخ 1396/6/6 هر هفته دوشنبه ها و سه شنبه ها در همون دانشگاه تربیت مدرس شروع و  اجرا خواهد شد...

به دوستان و آشنایانتون اطلاع بدید ... چون خیلی فرصت خوبیه هم توسط جای بسیار معتبر ارائه میشه و توسط افراد خبره و همچنین رایگانه..آخه درمان بی خوابی در کلینیک ها و مراکز مشاوره بسیار گرونه...

جهت هماهنگی با شماره زیر تماس بگیرید

09194595925 

با لهجه صحبت کردن خیلی هم بد نیست درسته ممکنه بچه های دیگه دستش بندازن ولی جدای از تمرین برای بدون لهجه صحبت کردن باید به اونا اعتماد به نفس بدیم که اونجوری هم که هستند دوست داشتنی اند.

ترجمه تخصصی ایرانیان وبسایت برتر ترجمه تخصصی مدیریت
 اغلب ما در حرف طرفدار اقوام مختلف و علاقه مند به لباس ها، خوراکی ها، آداب و رسوم و زبان و گوی ...

به قول علامه جعفری که یه عارف بوده (من مذهبی نیستم اما حرفشو دوس دارم):

هرکی که با لهجه حرف میزند اون یعنی برتر است چون علاوه بر زبان خودش زبان دیگری رو اموخته

من لهجه مازندرانی دارم با اینکه مادرم سعی کرد بدونه لهجه حرف بزنیم ولی محیط باعث لهجه دارشدنم شد ومن تو دوران تحصیلم خیلی اذیت شدم مخصوصا دانشگاه.یادمه یک دوست مازندرانی داشتم که میگفت بیا باهم محلی حرف بزنیم به لهجمون افتخار کنیم واقعا روشن فکربود ومسیر زندگیم رو عوض کرد یک جورایی.الان به لحجم افتخار میکنمو به بچمم یاد میدم.

بنظر من که صحبت کردن برای تعامل برقرار کردنه ...چ فرقی میکنه که بچه با چ لهجه ای صحبت کنه ... مهم اینه که یجور صحبت کنه که بین بقیه راحت پذیرفته بشه البته ضمن اینکه یاد گیری همزمان دو زبان باعث افزایش مهارت بچه میشه 

دوستان اکثرا لهجه رو با زبان دوم اشتباه گرفتن. من خودم شیراز هستم اما اصلا از لهجم خوشم نمیاد. مدتهاست کنار گزاشتمش و به دخترهام هم گویش بدون لهجه رو یاد دادم.

وقتی هم یه جا میرم یکی با لهجه صحبت میکنه نه اینکه تحقیرش کنما، خودم دوست نمیدارم. خوشم نمیاد. بجز لهجه زیبای گیلانیها

شیکترین و خوشقیمت ترینها رو واستون اوردم. فالو کنید تخفیف بگیرید پیجمه 👈  sarr_poosh@
2706