2737
2734

تحقیقات نشان داده که 24 درصد از کودکان در مراحل مختلف رشد دچار تیک می شوند. آیا کودک شما نیز رفتارهایی از این دست دارد. چه راهکارهایی رو برای از بین بردن تیک عصبی او امتحان کردید با ما به اشتراک بگذارید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اصلا نباید به روشون بیاری،دنبال علت باشین ،ارامش باشه تیک خوب میشه ولی حتما پیگیر باشین بیشتر نشه
ﺭﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ، ﺩﺭ ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩﻥ ﺫﻫﻦ ﺍﺯ ﻧﮕﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ و توکل و شکرگزاری از خداوند است💚
تیک همیشه منشا داره !! بی دلیل نمیتونه باشه ! پسر من کلاس دوم ٬ طی تحصیل دچار تیک تنفسی شد . دکتر گفت دنبال علت بگرد . و آرامبخش تجویز کرد . که من ندادم به پسرم . ترسیدم ‌ . نگران آینده بودم .و از این وحشت داشتم که بدنش ضعیف بشه و برای هر مشکلی مجبور به مصرف قرص بشه . از اونطرف تحت نظر ویژه قرارش دادم . و دیدم عدم توجه معلمش و سختگیری متعادل و معمولش به مذاق پسر من خوش نمی اومده . پسر من در اثر توجه و‌محبت بی رویه خانواده همسرم بسیار حساس و به زبان عامیانه لوس بار اومده بود. من به معلم مساله رو منتقل کردم و از ایشون خواهش کردم که به جهت بهبود پسرم کمکم کند . ایشون صداقت بنده رو تعبیر به حماقت کرد و با اینکه تلویحا قول همکاری داده بود اما نتوانست موثر عمل کند . حالت لجبازی ایشون اوضاع را بدتر کرد و با اینکه مدیر هم به ماجرا وارد شدن و تقاضا کردند ٬ زیر بار نرفتند و ماجرا طوری رقم خورد که پسرم از رفتن به مدرسه با بهانه های مختلف سر باز میزد . ناچارا مدرسه را تغییر دادیم و با معلم جدید صحبت کردیم و ایشون آنقدر کمک کردند که پسرم به غیر از بهبود کلی هم نبوغش شکوفا شد . خانم عرفانی معلم پایه دوم شهید معصومی منطقه یک . پیشرفت پسرمون رو هنوز هم مدیون ایشونم . آنچنان پایه گذار و شخصیت ساز و نجات دهنده بود که هیچوقت فراموش نمیکنیم . سپاس از ایشون و همه معلمان دلسوز

سلام .من تازه وارد این سایت شدم و امیدوارم کسی بتونه به من کمک کنه.پسر ۹ ساله ای دارم که ۴ ساله درگیره تیک هست و دو ماه داره و قطع میشه و با یه تیک جدید زندگی منو به هم میریزه .ممنون میشم اگر کسی مشکل من رو داره و یا دکتر خوبی برا درمان میشناسه به من معرفی کنه 

2738

٨ ماه پيش دكتر روانپزشك بردم هالوپريدول داد روزي ١/٤ عوارض دارو رو كه ديدم ترسيدم و ندادم نميدونم اشتباه كردم يا نه . با يك متخصص مغز و اعصاب كودك مشورت كردم پيموزايد گفت بايد بخوره باز هم ندادم . پيش يك روانپزشك ديگه بردم سرترالين كه ضد اضطراب هست تجويز كرد روزي ١/٤ همراه با نورو فيدبك . الان سه هفته هست ميخوره و نورو فيدبك هم ٩ جلسه رفته علايم كمي كمتر شده ولي هنوز هست

@سلاله42    ‍ 

@ماندگار**‍ 

‍  @noo11242    ‍     

@نارینا      

سلام دوستان عزیز!@نارینا‍ ‍

@گلابتون68‍ 

برای تیک عصبی: شبها عطر گرم روی یک دستمال کنار بالشش بگذارید. (گل محمدی، گل نرگس و گل مریم)

در محیط خانه از ادکلن استفاده نکنید. 

با 14 تا بادام درختی و 14 تا گردو و گوشت گوسفندی خورش فسنجان درست کنید و 2 -3 وعده در هفته بدهید بخورد. 

کف پا و سر کودک را ماساژ بدهید. 

سردی ها را از رژیم غذایی اش حذف کنید مخصوصا شب ها . ( آدامس، پرتقال، گوشت گاو و گوساله، قند و شکر، چای، سیب زمینی، عدس، سوسیس کالباس و ژامبون، خوراکی های کارخانه ای، نمک یددار، ماهی، هندوانه، روغن آفتابگردان یا کلزا، ذرت، ماست، دوغ، پنیر) 

ملاج سر را با روغن سیاهدانه چرب کنید. 

هر شب یک لیوان عرق بهار نارنج به همراه یک قاشق مرباخوری فرنجمشک و کمی عسل بدهید میل کند.

مرغ و تخم مرغ (سفید) را از رژیم غذایی خانواده حذف کنید. 

روغن دنبه ، زیتون، شحم گاو استفاده کنید و از نمک دریا یا سنگ نمک . 

کره زرد محلی گاو ، ارده با شیره انگور ، عسل طبیعی برای صبحانه استفاده کنید.

با گوشت گوسفند یا شتر که طبع گرمی دارد خورش های چرب تهیه کنید تا تقویت بشود. جگر و کله پاچه هم مفید است. 

@سلاله42    ‍ 

@ماندگار**‍ 

‍  @noo11242    ‍  

@نارینا         

سلام دوستان عزیز!  

@نارینا    

@گلابتون68‍  

برای تیک عصبی: شبها عطر گرم روی یک دستمال کنار بالشش بگذارید. (گل محمدی، گل نرگس و گل مریم)

در محیط خانه از ادکلن استفاده نکنید. 

با 14 تا بادام درختی و 14 تا گردو و گوشت گوسفندی خورش فسنجان درست کنید و 2 -3 وعده در هفته بدهید بخورد. 

کف پا و سر کودک را ماساژ بدهید. 

سردی ها را از رژیم غذایی اش حذف کنید مخصوصا شب ها . ( آدامس، پرتقال، گوشت گاو و گوساله، قند و شکر، چای، سیب زمینی، عدس، سوسیس کالباس و ژامبون، خوراکی های کارخانه ای، نمک یددار، ماهی، هندوانه، روغن آفتابگردان یا کلزا، ذرت، ماست، دوغ، پنیر) 

ملاج سر را با روغن سیاهدانه چرب کنید. 

هر شب یک لیوان عرق بهار نارنج به همراه یک قاشق مرباخوری فرنجمشک و کمی عسل بدهید میل کند.

مرغ و تخم مرغ (سفید) را از رژیم غذایی خانواده حذف کنید. 

روغن دنبه ، زیتون، شحم گاو استفاده کنید و از نمک دریا یا سنگ نمک . 

کره زرد محلی گاو ، ارده با شیره انگور ، عسل طبیعی برای صبحانه استفاده کنید.

با گوشت گوسفند یا شتر که طبع گرمی دارد خورش های چرب تهیه کنید تا تقویت بشود. جگر و کله پاچه هم مفید است. 

2706