2410
2553
سلام پسر منم مرداد89 بود یه سال دیر فرستادمش یعنی الان پیش دبستانیه ،،و خیلی تحقیق کردم و این برای بچه ی من خیلی بهتر بود چون به شدت وابسته بود و اصلا جدا نمیشد ولی تو این یک سال خیلی تغییر کرد منکه راضیم ،،،ضمنا تا 9سالگی بچه هارو کلاس اول ثبت نام میکنن
به نظر من این کارو نکن! ممکنه دخترت بعدها شاکی باشه از دستت که چرا یه سال عقب افتاده. من که پسرم 10مهر هست از الان همه بهم میگن یه سال زودتر بفرستم مدرسه ولی خودم موافق نیستم اما ذهنم مشغوله.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

۰۰سلام دوستان موضوع جالبی را مطرح کردین ممنون.منم به دیرتر فرستادن دخترم فکر کردم چون متولد شهریور ۹۱ هست و عملا کوچکترین بچه کلاس خواهد بود واین به خصوص اگر بچه کمی هم از لحاظ تعاملات اجتماعی یا درک رفتارهای اجتماعی عقب تر از اکثریت همسالانش باشه میتونه ضررهای زیادی داشته باشه حتی روانپزشک ها هم تاکید دارن که اگر بچه ای از لحاظ روحیات یا خلقیات کوچکتر از اکثر همسالانش باشه بهتره کمی دیرتر وارد این زندگی اجتماعی ومدرسه بشه که این تفاوت کمرنگ تر باشه واعتماد به نفس بچه در بدو ورود به مدرسه تضعیف نشه ومضافا این بچه ها که مرداد وشهریوری هستن در صورت یک سال تاخیر ۷ سالگی میرن مدرسه ونه ۸ ....یعنی تازه مثه اکثر بچه ها ۷ ساله میرن مدرسه به جای ۶ سالگی که واقعا زوده برای خیلی از بچه ها ونوعی ظلم به کودکی بچه...۰باز هم میگم خیلی بسته به تاریخ تولد داره اگه اواخر اون محدوده بشه یعنی مرداد شهریور بچه عملا باید ۶ سالگی بره مدرسه که در اینصورت دیرتر بره تا بشه ۷ ساله به نظرم بهتره وضعیت ارتباط گیری و زکاوت اجتماعی و توجه وتمرکز بچه هم مهمه درواقع باید تشخیص تخصصی داده بشه که رفتنش مفیده یا مضر..و در این فضاهای عمومی صرفا میشه دیدگاه های عموم جامعه را فهمید وتشخیص موردی وتخصصی با مادر آگاه یا مشاور مطلع از وضعیت بچه است...امیدوارم تصمیم درستی بگیری
با کودک خود ... با شوهر خود .... آن گونه رفتار نکن که او هست.... بلکــــــه آن گونـــــه که تـــــــــــوـ دوســت داری او بشـــــود
2720

من هم دقیقا همین شرایط رو دارم.

پسرم مرداد 91 هست و الان که پیش میره به شدت بینش و بچه های دیگه فرق هست  هم از لحاظ روابط اجتماعی هم از لحاظ جثه.

میخواستم باشما بیشتر ارتباط داشته باشم تا ببینم چه کار کردین؟ مشاور خوب میخواستم ....

بزرگی ما به هدفی است که در سر داریم و آن را می جوییم.
شما اکنون چه هدفی در سر دارید؟ به همان میزان عظیم هستید.......
من تصمیم قطعی نگرفته بودم میخواستم دوستان راهنماییم کنن

سلام عزیزم میدونم تاپیکت برای ۲ سال پیش هست ولی خواستم بدونم ایا دخترت رو یک سال دیرتر فرستادی یا نه ؟ و اینکه اگر دیرتر فرستادی راضی بودی ؟ اگر هم به موقع فرستادی دخترت اذیت نشد ؟ چون من الان تو شرایط شما هستم و پسرم متولد ۲۸ شهریور هست و شدیدا ذهنم مشغلوله این موضوع هست 😭 ممنون میشم جواب بدین 🙏

خیلی هم خوب کاری میکنید. نمیدونم چرا بعضی از دوستان برانگیخته شدن؟!!!
عاقلانه ترین تصمیم اینکه اگر بچه های نیمه اولی جسه ی ریزی دارن بجای اینکه 6 سالگی برن مدرسه یکسال دیرتر یعنی 7 سالگی بفرستیمشون - تازه میشن همسن بقیه
بچه هایی که جسه ی ریزی دارن خودشون یه اختلاف قد با بقیه دارن حالا اگه نیمه اولی هم باشن که از نظر سنی هم از همه کوچکتر هستن و این اختلاف قد خیلی بیشتر میشه و رو اعتماد به نفس بچه تاثیر میذاره - این بچه ها معمولاً سن استخوانیشون هم کوچکتر از سن شناسنامه ایشون هست بنابراین دیر تر به بلوغ میرسن - پس بهتره بجای مثلاً شش سال و یک ماهگی (متولد شهریور) هفت سال و یک ماهگی برن مدرسه که همه چیز متعادل بشه.

سلام عزیزم میدونم تاپیکت برای ۲ سال پیش هست ولی خواستم بدونم ایا دخترت رو یک سال دیرتر فرستادی یا نه ...

سلام خواستم بدونم شما در ارتباط با بچتون چه کار کردین چون منم این مشکل و دارم

2714

من هم امسال دخترم رو میخوام مجدد پیش دبستانی بفرستم .با وجود اینکه سال پیش ، پیش رو رفته توی مهد.ولی قصد دارم توی مدرسه ثبت نامش کنم دوباره پیش رو .مشاور مدرسه دخترم که میگه همه نیمه اولی ها این کار را بکنن

من هم امسال دخترم رو میخوام مجدد پیش دبستانی بفرستم .با وجود اینکه سال پیش ، پیش رو رفته توی مهد.ولی ...

شلام ببخشید راحت قبول میکنن که بخوایم دیرتر بفرستیم پسر من متولد 27.6.94از الان فکرم درگیر سال دیگه باید بره پیش سال بعد هم اول با پیش مشکل ندارم ولی دوست ندارم زود بره مدرسه لطف میکنید جواب بدین ممنون

با سلام خدمت هم شما مامانای نگران

چند نکته در صحبت های شما دیدم که باید در موردش چند خطی بنویسم 

این سیستم آموزشی که گلی به سر من و شما زده که به سر بچه ها میخواد بزنه . من برای ثبت نام نی نی جان به چند مدرسه رفتم ُ مدارس دولتی که همون اول با چنان اخمی برخورد میکنند که یعنی اینجا جا خوش نکنی . با معلم ها هم حرف میزنم ُ میگن واقعا جا نداریم . کلاسها واقعا شلوغه . اگه پول داری برو غیرانتفاعی که حداقل خلوت تر باشه . وسط زنگ تفریح رفتم یه مدرسه ُ ناظم داشت به بچه های دبستانی میگفت ُ شما ها مثل یه مشت حیوون به جون هم می افتید .

راستش یاد دوران تحصیل خودم افتادم  که کم از این حرفها نشنیده بودم

نکته بعدی ُ سطح آموزشی بسیار ضعیف مدارس هست . معلم ها هم بطور معمول یک بار درس اصلی رو میدن و اصل آموزش به خونه منتقل میشه و بچه اگه حتی یکم بازیگوش باشه ُ کل درس رو ازدست میده 

و نکته بسیار مهمی که متاسفانه کسی بهش دقت نمیکنه ُ اینه که در تمام دنیا به این نتیجه میرسند که بچه تا ۹ سالگی زمان میبره که نظم پذیر بشه و این اصلا نه به فرهنگ بستگی داره نه به ضریب هوشی . این یک معنی فقط داره و اون اینه که این بچه ها برای این همه ساعت پشت میز نشستن عادت ندارن 

از خیلی دوستان اون ور آب شنیدم که بچه تا ۳ سال اول در کلاس حرکت میکنه ُ دایم مشغول  کاردستی و نقاشی کردن گروهی هستن که باید دور میز حرکت کنند 

از خیلی از مادرها شنیدم که بچه ها اینجا یک چیز یاد میگیرن ُ بشین بشین بشین 

حالا این شرایط رو ببینید که توی روحیه بچه ها چه تاثیر مخربی میگذاره ُ حالا اگه بچه یکسال هم دیرتر بره باعث میشه روحیه اش قوی تر بشه و کمتر ضربه بخوره

حالا بماند که بچه های دبستانی رو با راهنمایی قاطی کردن و فقط زنگ تفریحشون فرق داره . که اگه این بچه های ۱۲ ساله بخوان یک بچه ۷ ساله رو بزنند ببینید چی میشه . 

با تمام اینها غیر انتفاعی ها بسیار هزینه بردارند و علاوه بر شهریه اولیه کلی هم پول میگرن که در شرایط فعلی فکر کنم خیلی ها بچه ها رو بفرستن مدارس دولتی

مساله مهم دیگه ُ مدارس باید بچه رو تا ۹ سالگی در کلاس اول ثبت نام کنند و فقط پدر مادر رو میفرستن آموزش پرورش منطقه که یک برگه رو امضا رو کنند که بگن ما با رضایت خودمون با توجه به تشخیص خودمون در مورد بچه مون ُ این بچه رو دیرتر ثبت نام میکنیم و اون نامه رو میبرید مدرسه و مدرسه باید ثبت نام کنه 

البته برای اطمینان خودتون یه سر به آموزش پرورش منطقه بزنید 

البته در خونه بودن بچه بدون آموزش هم خیلی خیلی تاثیر بدی بر زندگی بچه میگذاره . و باید با کلاس های مفید این زمان برای بچه پر بشه که به نظرم از آموزش در خیلی از مدارس بهتره . اگه واقعا میخواین برای بچه تون وقت بگذارید ُ چند تا کلاس ُ شامل کلاس ورزشی ُ زبان انگلیسی ُ و کلاس هایی مثل کانون پرورش کودکان در خیابان حجاب که انواع آموزش های هنری و نمایش رو داره و واقعا برای بچه ها مفیده

سلام عزیزم میدونم تاپیکت برای ۲ سال پیش هست ولی خواستم بدونم ایا دخترت رو یک سال دیرتر فرستادی یا نه ...

سلام. وقت بخیر. امیدوارم مزاحمت من رو ببخشید. اما امروز پیام شما رو در مورد فرزندتون خوندم. پسر من هم 26/6/1394 هست. اگر جسارت نیست می خوام بدونم تصمیم شما چی هست؟ 1400 میفرستینش کلاس اول یا 1401 و منع قانونی نداره؟ ممنونم.

سلام. وقت بخیر. امیدوارم مزاحمت من رو ببخشید. اما امروز پیام شما رو در مورد فرزندتون خوندم. پسر من ه ...

پسرِ منم متولد شهریور ۹۴ هست والا با این شرایط کرونایی که پیش اومده وازیک طرف وابسته بودن پسرم ، دلم میخواد یکسال دیرتر بفرستمش پیش دبستانی تاهم عاقل تر بشه و هم اوضاع کاملا عادی بشه!!!!

ولی از نظر قانونی اطلاعات دقیقی ندارم!!!!

2706