2410
2553
عنوان

از سقط مکرر , پیگیری تا درمان

| مشاهده متن کامل بحث + 876283 بازدید | 47858 پست

سلام دوستان من یه سقط دوسال پیش داشتم بعد از بارداریم آزمایش که دادم آنتی تی پی او بالا بود و کم کاری شدید داشتم که تو ۶ هفته سقط شد از اون موقع لووتیروکسین فقط مصرف کردم 

تیروئیدم با قرص نرماله ولی الان آزمایش انتی تی پی او دادم باز هم بالاست الان عکس هاشون و میزارم 

لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم ممنون....

رَبِّ لا تَذَرْنی‏ فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ                    و من در انتظار معجزه🤲

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
سلام دوستان من یه سقط دوسال پیش داشتم بعد از بارداریم آزمایش که دادم آنتی تی پی او بالا بود و کم کار ...

@maydam‍ استارتر عزیز لطفا راهنماییم کن چه دکتری برم و چیکار کنم😘😘😘

رَبِّ لا تَذَرْنی‏ فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ                    و من در انتظار معجزه🤲
مریم جان چک کردی تیرویید هاشیموتو نداشته باشی؟

اون چه آزمایشیه خواهر اسمش چیه؟

2714
وقتی tsh بالا باشه آنتی تی پی او هم بالا باشه ممکنه خودایمنی تیرویید باشه٫ البته فقط ممکنه و حدس هست ...

اخه الان دوساله تیروئیدم نرماله

مبناش اگه هاشیموتو باشه میشه جز بیماریهای خودایمنی از اون بابت اهمیت پیدا میکنه

این خطرناکه عزیزم ؟ درمانش و میدونی

سلام دوستان من یه سقط دوسال پیش داشتم بعد از بارداریم آزمایش که دادم آنتی تی پی او بالا بود و کم کار ...

عزيزم تا جايي كه من ميدونم ANTI TPO مربوط به ايمنيه و يعني ريسك ابتلا به پركاري يا كم كاري تيروئيد. اگر يك بار اين فاكتورت مشكل داشته باشه ديگه دكتر مجدد چكش نمي كنه چون يعني اين فاكتورت هميشه خارج از رنج خواهد بود

كاري كه ميكنن اينه كه وقتي تيروئيدت پر كار شد يا كم كار اون موقع با دارو تيروئيدت رو كنترل مي كنن

يعني فاكتورهاي T3 و T4 و TSH

خلاصه كه بايد تحت نظر دكتر غدد باشي

اون بر اساس فاكتورهات تو بازه زماني هاي مد نظرش قرصت رو تنظيم ميكنه

وقتي هم كه باردار شدي درجا آزمايش هاي T3 و T4 و TSH رو ميدي و با جوابش ميري پيش دكتر غددت تا اگر لازم شد دوز دارو رو تغيير بدن. تو بارداري فاصله چكاپ هاي دكتر غددت هم كمتر ميشه.

ضمنا قبل از اقدام به بارداري آزمايش ميدي و مطمئن ميشي تيروئيدت نرماله با قرص خوردن. خصوصا مهمه كم كار نباشه

2706