2726
عنوان

توانایی های پسر سه ساله

7840 بازدید | 12 پست
سلام
من یک پسر سه ساله دارم. خیلی دلم می خواد بدونم که توی این موقعیت سنی اون چه توانایی هایی باید داشته باشه. راستش توی بعضی از موارد نگران هستم. پسر من تازه حدود 2 ماهه که می تونه جمله بگه. با سه چرخش بازی نمیکنه و نمیتونه پایه بزنه. علاقه ای هم به اون نشون نمی ده. برای غذا خوردن هم اصرار داره که من غذا بهش بدم و خودش هنوز نمی تونه خوب از قاشق استفاده کنه. برای نقاشی هم فقط خط خطی می کنه.
ممنون میشم اونایی که پسری توی این حدود سنی دارند کمکم کند. بگن که مثلا کودکشون چه جور کاهایی رو به خوبی انجام میده یا نمیده.
سلام پسر من 3 سالو 3 ماهشه همه این کارهارو میتونه بکنه 4-5 تا شعر بلده خودش کتاباشو میخونه البته از حفظ رکاب میتونه بزنه نقاشیهاشم کاملا مفهوم داره عددهارو میتونه تا 20 هم به فارسی بشمره هم انگلیسی 200 کلمه هم انگلیسی بلده خیلی هم خوب حرف میزنه غذاشم خودش میخوره بهش میگم بزار مامان بهت بدم قبول نمیکنه ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اصلا نگران نباش بهش فشار نیار بچه ها با هم متفاوتن هر چی بهش فشار بیاری بیشتر حساس میشه بزارش به حاله خودش
خوشبختی یعنی هماهنگی با حوادث روزگار!
سلام پسر من 3 سالو 3 ماهشه همه این کارهارو میتونه بکنه 4-5 تا شعر بلده خودش کتاباشو میخونه البته از حفظ رکاب میتونه بزنه نقاشیهاشم کاملا مفهوم داره عددهارو میتونه تا 20 هم به فارسی بشمره هم انگلیسی 200 کلمه هم انگلیسی بلده خیلی هم خوب حرف میزنه غذاشم خودش میخوره بهش میگم بزار مامان بهت بدم قبول نمیکنه ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اصلا نگران نباش بهش فشار نیار بچه ها با هم متفاوتن هر چی بهش فشار بیاری بیشتر حساس میشه بزارش به حاله خودش
خوشبختی یعنی هماهنگی با حوادث روزگار!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مامان آرنیا شما که تو دل این بنده خدا رو حسابی خالی کردی!

روشن جان تا جایی که من می دونم بچه ها رو به هیچ وجه نباید با هم مقایسه کنی، چون هر کودکی توانایی های خاص خودش رو داره. شاید پسر شما در این کارهایی که میگی کمی کند باشه ولی حتما نقاط مثبت و توانایی هایی داره که با کمی دقت و حوصله می تونی پیداشون کنی. نذار متوجه بشه که شما از این قضیه ناراحتی وگرنه احساس بی کفایتی میکنه و اعتماد به نفسش رو از دست میده. آهسته آهسته همه این کارها رو یاد می گیره.
2728
روشن جان بچه ها کاملا با هم متفاوتن...

خیلی بچه ها رو میشناسم که تا 2.5 سالگی 1 کلمه هم حرف نمی زدن اما الان عین بلبل حرف میزنن...

اگه پسرت علاقه ای به 3 چرخه نداره خوب طبیعتا رکابم نمی تونه و نمی خواد بزنه...

برای غذا خوردن که اکقر بچه ها ترجیح مییدن ماماناشون دهنوشن بزاره... اما شما غذا رو بزار جلوش با یه قاشق کوچولو... اگه نخورد تا وعده بعدی خبری از هیچی نیست.. 1-2 بار که گرسنه بمونه خودش راه میوفته تو خوردن...
دکتر به منم اینو گفت و منم میترسیدم چون پسرم بلد نبود قاشوقو بگیره... اما در عرض 1 روز دیدم که اگه بخواد میتونه بخوره! جتی با دست... برای شروع هم میتونی چیزهایی جلوش بزاری که خوردنش ساده باشه یا با چنگال.. مثل کباب یا شینسل مرغ یا ماکاررونی

سلام دوستان پسر من الان 2 سال 2 ماهش هست 25 تا شعر بلده 4 سوره قران کریم رو از حفظه سه چرخه رو تا جایی که پاهاش میرسه میزنه غذا رو بعضی مواقع خودش میخوره شلوارش رو خودش میتونه مستقل پاش کنه هر نوع غذا و میوه و هرچیز که بدی بهش نه نمیگه و میخوره اعداد فارسی رو تا 12 میگه . 1 تا 5 به انگلیسی رو بلده اسم 3 تا میوه رو به انگلیسی بلده اسم سگ و گربه رو میگه به انگلیسی و صبح بخیر و شب و بخیرو... و خیلی توی کارها به من کمک میکنه علاقه ای به بازی با اسباب بازیهاش نداره و دوست داره من یا باباش هر کاری میکنیم بهمون کمک کنه
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت ، پس همیشه شاد باش . . .
دوستان راست میگن بچه ها خیلی با هم فرق دارن مثلا محمد 11 ماهگی کاملا راه میرفت ولی برادرزاده ام الان 1 سال ونیم هست تازه راه رفت رو یاد گرفته
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت ، پس همیشه شاد باش . . .
بچه هارو نباید با هم مقایسه کنید.اگه سوالی دارید با دکترتون یه قرار ملاقات بزارید و سوالاتونو بپرسید.پسر من الان 3 سال و نیمه است .دوچرخه رو دوست نداره پا بزنه.نقاشی هاش مفهوم ندارن ولی اینا منو ناراحت نمی کنه.مثل بلبل حرف میزنه.خیییییییییییییلی مهربونه و شعر هم خییییلی بلده.نگران نباش عزیزم....
زودحرف زدن یا راه افتادن و خیلی چیزای دیگه اول از همه نشونه اینه که اون قسمت از بدن بچه زود به تکامل رسیده...دلیل نمیشه بچه ای که زود حرف زده یا....بعداً از بچه ای که دیرتر به حرف افتاده یا....موفق تر باشه یا هوشش بیشتر باشه یا هزار تا چیزه دیگه....تمام تواناییهایی که بچه باید کسب کنه از نظر علمی توی یک محدوده زمانی بخصوصی هست ...فقط اگه از اون زمان بخصوص بیشتر بشه باید نگران بشیم....
آغاز هر کار مهمترین قسمت آن است . افلاطون

سلام روشن جان پسر من هم یک ماه دیگه سه ساله میشه از توانایی هاش میتونم بگم جملات کوتاه رو بعضا میگه معنی بیشتر حرفامونو میدونه ولی نمیتونه جواب سوالاتمونو بده بیشتر مواقع میگه نخیر😊 ذوق خیلی زیادی به سه چرخه داره ولی نمیتونه رکاب بزنه مثل پسر شما فقط خط خطی میکنه منم مثل شما خیلی او قات نگران میشم ولی اطرافیانم معتقدن من زیادی حساسم و میگن نباید پسرمو با بچه هدی دیگه مقایسه کنم ولی خب نمیشه مادرها همیشه نگرانن .انشالله که نگرانی شما هم بر طرف بشه گلم.

سلام به دوستان 

پسر من ۲سالو ۱۱ ماهشه تازه دو سه ماهه حرف میزنه البته با جمله کوتاه حرف زد 

در ۲سال و ۲ ماهگی حروف انگلیسی رو بلد بود با پازل یاد گرفت غذاشو خودش نمیخوره و تا به این سن شکلات چیپس پفک و کلا هیچ تنقلاتی غیر از بستنی نخورده یعنی خودش علاقه نداشته . به سه چرخه علاقه نداره عددا رو تا ۵۰ ۶۰ بلده بشماره و معکوس عدد انگلیسی تا ۳۰ بلده اسم حیونا و رنگارو کامل به فارسی و انگلیسی بلده اشکالو کامل بلده اینم بگم غذاشو نمیجوئه دستشویی شم همیشه نمیگه یکی در میون میگه کلا هر بچه ایی به یه چیزی علاقه نشون میده یه چیزو زودتر یاد میگیره یه چیزو دیرتر اصلا نباید مقایسه کرد

سلام پسر من 3 سالو 3 ماهشه همه این کارهارو میتونه بکنه 4-5 تا شعر بلده خودش کتاباشو میخونه البته از ...

سلام عزیزم خواستم بدونم شما ک کلمات انگلیسی به بچتون یاد دادید الان اونا رو بلده کامل؟؟؟؟ میخوام ب پسرم یاد بدم اما بعضیا میگن اشتباهه این کار