2733
2734
عنوان

طریقه خواندن نماز شب بصورت ساده؟؟؟

38263 بازدید | 24 پست
سلام دوستان. من هرچی مفاتیح مبخونم درست متوجه نمیشم. اونایی که بلدنومیشه بصورت تیتر وار بنویسن اول بابد چه نیتی بکنیم و چکار کنیم. نماز شب ساده منظورمه. ممنونم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
تو قنوت نماز وتر باید 40 تا مومن را دعا کنی میتونی به جاش 40 بار بگی اللهم اغفرللمومنین والمومنات و المسلمین والمسلمات 70 مرتبه هم بگی استغفر الله ربی و اتوب الیه و 300 مرتبه هم العفو همه اینا باید تو قنوت انجام بشه
1. هشت رکعت نماز که به صورت چهار نماز دو رکعتی - مانند نماز صبح - می باشد و نافله شب خوانده می شود. و به دلخواه می توان به جای «قل هواللّه » یکی از سوره های کوتاه را خواند که ثوابش بیشتر است. 2. بعد، دو رکعتِ آن به نیت نماز شفع خوانده می شود. به این صورت که در رکعت اول بعد از «حَمد» به جای قل هو اللّه ، سوره قل اَعوذ برب الناس و در رکعت دوم بعد از حمد سوره قل اعوذ برب الفلق خوانده شود و بعد قنوت، رکوع، دو سجده و در پایان سلام و نماز تمام می شود. 3. نماز یک رکعتی که نامش نافله وتر است. می توان بعد از سوره حَمد، یک مرتبه سوره توحید خوانده و یا این که سه مرتبه سوره توحید و یک مرتبه سوره ناس و یک مرتبه سوره فلق خوانده شود. هرچه قدر قنوت نافله وتر طولانی تر خوانده شود، بهتر است. به هنگام قنوت، ابتدا هفت مرتبه خوانده شود: «هذا مقامُ العائِذِ بِک مِنَ النّار». و بعد، هفتاد مرتبه گفته شود: «استغفر اللّه ربی و اتوبُ الیه» و توصیه شده که برای چهل نفر از مؤمنین دعا و استغفار شود. نحوه دعا به این شکل است: «اللهم اغْفِر لِفلان...» به جای «فلان» نام مؤمن مورد نظر برده شود و یا به صورت فارسی گفته شود. مثلاً بگوید: «خداوندا بیامُرز پدرم را...» و سپس سیصد مرتبه بگوید: «العفو». مستحب است برای شمارش تعداد ذکرها از دست راست استفاده شود. و دست چپ خود را به حالت قنوت بالا ببرد. در پایان قنوت بگوید: «رَبِّ اغْفِر لی و ارْحَمنی و تُب عَلَی اِنَّک اَنْتَ التَّواب الغفور الرَّحیم» و سپس به رکوع رفته و دو سجده و بعد سلام دهد و نماز را تمام کند. در پایان نماز نیز تسبیحات اربعه خوانده شود. عزیزم اگه وقت نداشتی میتونی فقط نماز شفع و وتر رو بخونی. حتی اگه میخوای ساده تر بشه میتونی تو قنوت چیزهایی که گفته شده رو نگی .
2738
♥•°◇• V •◇°•♥: 🌾🌿🌾🌿🌾🌿🌾🌿🌾 🌿🌾🌿🌾🌿🌾 🌾🌿🌾🌿 #طریقه_خواندن_نماز_شب نماز شب از نمازهای مستحب می باشد. این نماز از یازده رکعت تشکیل شده است که به ترتیب زیر به سه بخش تقسیم شده و خوانده می شود: ⚡️1. هشت رکعت نماز که به صورت چهار نماز دو رکعتی - مانند نماز صبح - می باشد و نافله شب خوانده می شود. و به دلخواه می تواند به جای «قل هواللّه » یکی از سوره های کوتاه را خواند که ثوابش بیشتر است. ⚡️2. بعد، دو رکعتِ آن به نیت نماز شفع خوانده می شود. به این صورت که در رکعت اول بعد از «حَمد» به جای قل هو اللّه ، سوره قل اَعوذ برب الناس و در رکعت دوم بعد از حمد سوره قل اعوذ برب الفلق خوانده شود و بعد قنوت، رکوع، دو سجده و در پایان سلام و نماز تمام می شود. ⚡️3. نماز یک رکعتی که نامش نافله وتر است. می توان بعد از سوره حَمد، یک مرتبه سوره توحید خوانده و یا این که سه مرتبه سوره توحید و یک مرتبه سوره ناس و یک مرتبه سوره فلق خوانده شود. هرچه قدر قنوت نافله وتر طولانی تر خوانده شود، بهتر است. 💫به هنگام قنوت، ابتدا هفت مرتبه خوانده شود: «هذا مقامُ العائِذِ بِک مِنَ النّار». 💫و بعد، هفتاد مرتبه گفته شود: «استغفر اللّه ربی و اتوبُ الیه» و توصیه شده که برای چهل نفر از مؤمنین دعا و استغفار شود. نحوه دعا به این شکل است: «اللهم اغْفِر لِفلان...» به جای «فلان» نام مؤمن مورد نظر برده شود و یا به صورت فارسی گفته شود. مثلاً بگوید: «خداوندا بیامُرز پدرم را...» و 💫سپس سیصد مرتبه بگوید: «العفو». ⭐️در پایان قنوت بگوید: «رَبِّ اغْفِر لی و ارْحَمنی و تُب عَلَی اِنَّک اَنْتَ التَّواب الغفور الرَّحیم» و سپس به رکوع رفته و دو سجده و بعد سلام دهد و نماز را تمام کند. در پایان نماز نیز تسبیحات اربعه خوانده شود. 🔸منبع: مصباح المتهجد ، باب نمازهای مستحبی 🌾🌿🌾🌿 🌿🌾🌿🌾🌿🌾 🌾🌿🌾🌿🌾🌿🌾🌿🌾
*****لطفابریدتو وبلاگم مطمئنم خوشتون میاد ****** http://mofidtypik.blogfa.com/
باغ بهشت _نماز شب -خاطره حاجت روایی _ داستان قرانی: ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌹یکی از بندگان خدا 🌹 من هم نمازهای صبحم اکثرا قضا بود، همیشه هم دوست داشتم نمازصبحم رو ادا بخوانم حتی شده آخر وقت اما ادا 😢😢😢😢 از پارسال که عضو این گروه شدم کم کم شروع کردم به خواندن نماز شب و نماز صبحم هم بهتر شد یک ساله نماز شب میخونم تا دو.ماه پیش اکثرا نماز شفع و.وتر و گاهی قضای نماز شب را میخواندم اکثرا هم میدیدم قبل نماز صبح سخته بیداربشم و بخونم قبل خواب میخوندم و میخوابیدم نماز شب میخوندم اما به دلم نمی نشست خیلی یا حال نبود در دل شب نبود 😔😔😔😔 تا اینکه دو ماه پیش تصمیم گرفتم چله های پی درپی نمازشب بگیرم برای سلامتی و ظهور آقا امام زمان عج و از آقا خواستم برای حاجتم دعا کند 🙏🙏🙏🙏 شروع کردم به خواندن نمازشب، باورتون نمیشود نماز شب روز به روز برایم راحت شد تا جایی که قبل نماز صبح بیدار میشم نمازشب میخونم و بعدش نماز صبح اول وقت میخونم 😄😄😄😄😄😄 کاری که برایم خیلللللللللی سخت بود آسان شد🎈🎈🎈 در ضمن آرامشم هم بیشتر شده میدانم که به خاطر نیتم و دعای آقا امام زمان عج توفیق خواندن نمازشب در بهترین اوقات را پیدا کردم و نماز صبحم هم اول وقت میخوانم 🙏🙏🙏🙏 یکی دو.مورد هم بعد خواندن نمازشب ونماز صبح خواب خوب ومعنوی دیدم که رغبتم بیشتر شد نسبت به خواندن نماز شب دوستان گلم به شما توصیه میکنم حتما نماز شب هایتان را به صورت چله بخوانید و نیت کنید برای سلامتی و ظهور امام زمان عج ،مطمین باشید حتما دعایشان پشت سرتان خواهد بود و در این صورت بیشتر ملزم به انجام نماز شب خواهید شد 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 یه مورد دیگه هم اینه که اطرافیان بهم میگن پوستت شفاف شده بهتر شده، که اینم به خاطر نماز شب هست @namazshab113 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌹sa🌹 از وقتی عضو گره نماز شب شدم : نمازهام اول وقت شده نماز صبح قبلا قضا میخوندم ولی الان نه .الان هفته ای یه جز قران میخونم شایدم بیشتر .نماز شب میخونم قبلا نمیخوندم .حجاب رو بیشتر از قبل رعایت میکنم ,احساس رضایت میکنم از خودم @namazshab113 . ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌷حبیبه🌷 سلام به همه خواهران خوبم من چند باردر گروه به دوستان تعریف کردم از زندگیم یا هر حاجتی که گرفتم ولی دوباره برای خواهران خوبم که تازه امد در گروه برای انها میگویم اول ببخشید که درنوشته ضعیف هستم وبعضی ازکلم ها را اشتباه مینویسم مشکلت در زندگی خیلی زیاد است که هرکسی یک جور مشکل دار ما چهار سال پیش یک خانه گوچکی داشتم دخترم که عروسی کردرفت حال باید برای پسرم زن میگرفتم با یکی از همسایه خانه هایمان را خراب کردم و شروع به ساخت خانه کردیم وخیلی هم خرج کردم تا دو تاخانه 60متر به ما دارند یکی رادادم به پسرم ویکی را هم خودم وقتی که پسرم هم عروسی کردی رفت حال من مانده بودم با یک عالم قرض خیلی ناراحت بودم که چه طور این همه قرض را بدهم یک روز اتفاقی با این گروه خوب آشنا شدم باور کنید خودم هم نمیدانم فقط خداوند کمکم کرد بله میگفتم به زمین وزمان دعا میکردم از یک طرف هم برای خانه جریم بریدن 350میلیون حال قرضمان شد 70میلیون چقدر باید وام میگرفتم فقط کارم گریه بودوخدا خدا میکردم میدیدم درگروه نیایش خانم نماز شب را برای دوستان یاد میدهد من که نماز قضا داشتم با خودم میگفتم نمیشی نماز شب بخوانم من کسی بودم که سخت بیدار مییشدم برای نماز صبح نیایش خانم کمکم کرد ونماز شب را یادم دادوقتی نماز شب را یاد گرفتم وشروع بخواند کردم عصبم خیلی خراب بود نماز خودم را بازور میخوانم از امام زمان ع کمک خواستم وقتی شروع کردم یه خواند نماز یک حس خواست پیدا کردم از قرضها بگویم باور کنید در فامیل برای هرکسی وام در میامد فردا صبح خودش میاورد به ما میداد ما که از انها پول نخواست بودم یکی میگفت خواب دیدم یکی میگفت شما قرضدارید بدهد دوستان شوهرم خیلی کمک کردن الان خدا راشکر ازقرض ها 50میلیون را دادیم با وام گرفتن من هر چه دارم از نماز شب دارم نزدیک یک سال است که نماز شب میخوانم از ان موقع که با این گروه هستم یکی زیاده خواند قران است من چندین سال است که قرآن میخوادم ولی خیلی کم سال یک بار ماه رمضان قرآن ختم میکردم خدا راشکر میکنم حال هفته 3 یا 4 جزء قرآن میخوانم هرروز چند سوره باور کنید نماز صبح شوهرم مرا بیدار میکرد دوباره میخوابیدم حال من شوهر را بیدار میکنم یک کار خوب هم این است کمک به مستمندان من چند بار یک مقدار کوچک کمک کردم یکبار هم شب نیت کردم و پول را کنار گذاشتم تا فردا صبح به حساب بریزم پسرم رفت سر کار کارش با آهن است وقت عصر امد دیدم حالش خوب نیست. گفت خیلی ترسیدم میگفت مامان خدا امروزمرا از مرگ نجات داد من که پول رابه حساب نریخت بودم فقط نیت کردی بودم وکنار گذاشت بودم پسرم برد پول را ریخت کمی هم از خودش داد تازه پسرم خودش هم احتقات پیدا کرد از ان روز گفت مادر دعا این بچه ها مرا نجات دادی ببینید خداوند چقدر مهربان است من از نماز شب وقران خواند وکمک به بچه هابود که جاجت گرفتم حاجت بزرگم سلامت پسرم بود نماز شب مرا به آرام رساند وقت نماز شب را میخوانیم بعد از یک مدت کوتاه برای ما عادت میشه مثل نماز یومیه نمازشب چقدر برای سلامت خوب است وقتی نصف شب بیدار میشوی فرداصبح سرحال هستی من که این طور شد ه ام. من که خوابم را به همه چه ترجیح میدادم خدا را شکر الان خیلی خوب شدم خیای راحت بیدار میشوم چند بار هم خواب دیده ام یکی از خوابم این بود یک شب بعد ازخواندن نماز شب خوابیدم خواب دیدم در یک خیابان خیلی بزرگی مثل بین الحرمین یک گروه خانم ها با چادر مشکی دسته جمع راه میرفتند و زیری لب چیزی میگفتند وهرکدام دردست یک شمع داشتند چند نفرمرا دنبال میکردندمن هم فرارمیکردم وقتی رسیدم به این خانم ها پشت سرآنها رفتم انها که مرا دنبال میکردند آمدن که مرا ببرند خانم مرا گرفتن وبا خودشان بردند ان چند نفر را دیدم که خودش را میزنند هم لباس یش بعد بود وهم قیافه هایش بعد بود وقتی از خواب بیدار شدم حال خوب نبود از معلم قران خوابم را پرسیدم گفت انها شیطان بودن خدا راشکر تو با انها نرفتی خانم قرآن گفت تویک کاری کردی که شیطان ها از دست تو ناراحت هستند فهمیدم نماز خواندنم شیطان ها را ناراحت میکند خدا را هزاران مرتبه شکرمیکنم که با این گروه خوب آشنا شدم واز مدیر گلم اعظم خانم وخانم نیایش نازنینم وتمام سرگروه هاعزیزم که زحمت میگشند تشکر میکنم کار که نمیتوانی برای انها انجام دهیم فقط خدواند مهربان کمکشان کند وقران کریم همیشه همرایشان باشد خداوند فرج امام زمان (ع) رابرساند تمام بیماران راشفاء بدهد تمام جوانان بیکار را ازبیکاری نجات دهد دختران وپسران بخت خوب قسمت کند دانش جویان موقع شودند بیخانه خاندار شودند بی بچه ها بچه دارشود وهمه خواهران گلم هر چه در دل دارند حاجت روا باشند ان شالله به حق پنج تن آل عبا حاجت روا باشند ان شالله @namazshab113 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌷پیام بسیارتاثیر گذار اعضا کانال🌷 من پدرم سه ماه پیش از دنیا رفت, چند روز پیش اومده به خواب برادرم گفته,فقط ارزو دارم زنده بشم بیام تو دنیا که نماز شب بخونم دوستان پس بیایید تا زنده ایم قدر بدانیم و نماز شب بخوانیم @namazshab113
عزیزم میتونی فقط شفع و وتر رو بخونی باز اگر حوصله نداشتم فقط وتر ذکرهای قنوت هم مستحبه هر چندتا تونستی بگو.کمتر و بیشتر اشکال نداره
نماز شب عالیه عاااالی
« رویـــــــــــــــــــای زندگی سابق هستم» طراحی تقویم به صورت حرفه ای ،عکس،پوستر ، با تصاویر و سایز دلخواه شما هماهنگی در ت ل گ ر ا م ب و دیدن نمونه کارها با این شماره : 09226217975
2706