2703
2553
خانم های عزیز ، من به عنوان یک زن ایرانی و به سمت وکیل پایه یک دادگستری و با مدرک دکتری حقوق از دانشگاه شهید بهشتی تهران که فعلاً مدرس دانشگاه هستم آمادگی دارم که اگر هر بانوی ایرانی ، سوالی در زمینه مهریه داشت ، از طریق این سایت شنوای مشکلش باشم و تا جایی که بتونم ، به شکل رایگان راهنماییش کنم و در صورتی هم که نیاز به وکیل مهریه داشت شخصاً و بدون چشمداشت ، بهترین وکیل را بهش معرفی میکنم . خانم های عزیز ، لطفاً توجه کنید هر وکیلی یک تخصصی داره ، همانند اطبا . شما نباید از چشم پزشک انتظار درمان دندانتان را داشته باشید . البته همه اطبای متخصص دارای اطلاعاتی از سایر رشته ها هستن ولی در حوزه های دیگر دخالت نمیکنن ... اما متاسفانه در عالم حقوق و وکالت صرفاً با یک دانشنامه کارشناسی حقوق وکلا ، در هر موردی نظر می دهند و اینکار اشتباه بزرگی است که دود آن به چشم موکلینشان میرود و شما باید از آن مطلع باشید . بنابراین ، اگر موردی مطرح شد که سایر همکارانم را دارای تسلط بیشتری در آن دانستم مطمئنا موارد را به آنها ارجاع خواهم داد و خواهش من از همه خانم ها این هست که اگر سوالی دارند با جزئیات مطرح فرمایند که خدای نکرده اشتباهی در جوابگویی به صورت ناخواسته اتفاق نیفته و اگر هم دوست داشتند در فضای عمومی سوال را مطرح نکنند میتوانند خصوصی درخواست دوستی بدن و سوال را به صورت ایمیل و یا پیام مطرح نمایند ... مطمئناً شناخت کافی از با نفوذترین وکلا در تمامی تخصص ها از جمله مهریه را ، با توجه به حضور مستمر و فعالیتم در محیط علمی و آکادمیک و حضور اقوام و بستگانم در سیستم قضایی کشور دارم و ضمن مشاوره رایگان که صرفاً زکات علم و برای کمک و از روی همنوع دوستی میباشد ، در صورت لزوم کارشناسان مربوطه را به خانم ها بر حسب مشکل آنها معرفی مینمایم . زمان پاسخگویی : همه روزه حتی جمعه ها و روزهای تعطیل ساعت 7 الی 9 صبح --- و بعد از ظهر ها از ساعت 18 الی 24
تا بتونم با دانش اندک خود و بدون چشمداشت به سوالات حقوقی پاسخ میدهم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلما جان فرقی نمیکنه شما این حق را داشته باشید و یا خیر ... در هر صورت اجازه طلاق با حکم قاضی است و اتفاق خاصی نمیوفته و حق طلاق قابل رجوع از سمت مرد نیز میباشد و به نظر من بستگی به مورد مطرح شدنش داره در بعض موارد کار را راحت تر و در برخی موارد بسیار سخت تر میکنه
2720
سلام عزیزم. اگه موقع تعیین مهریه بگن نصف خونه واقع در شهر فلان به ارزش مثلا 50 میلیون. و بعدها معلوم بشه اون خونه ای که طرف تو اون شهر داشته یه خونه مسکن مهر بوده و نصفش 20 تومنه. حکم قانون در مورد چنین مهریه ای چیه؟
دوستان اگه امکانش باشه من شب بیام همه سوالارو میخونم جواب میدم .. الان مهمون اومده برامون ( میدونید که عیده و هزار بدبختی دیگه ) قول میدم در کمال دقت 7 شب بخونم همه را و جواباتونو تا ساعت 9 میتونید بیایید ببینید
2714
سارا جواب شمارو بدم که کوتاهه ... شما به دقت بفرمایید تا متوجه بشم ، بالاخره نصف خانه را قرار دادید یا 50 میلیون تومان را ؟؟ مکتوب آنچیزی که نوشته شده مهم هست ... دقیقا چیزی که در عقد نامه هست و شاهد اصلا مهم نیست در این مورد اما اگر دقیق فرموده باشید و نصف فلان خونه به قیمت 50 میلیون مشخص شده باشه فرض بگیرید آن خانه فروخته شده باشد هم مهریه 50 میلیون ملاک عمل خواهد بود ... البته در این مسئله باید از وکیل خوبی استفاده کنی که بتونه به قاضی مسئله را توجیه کنه ... چون یکی از سختی های کار کم سوادی و بی اطلاعی قضات از قوانین است ... و ماشالا همشون مدعی علم و عالمی هم هستن ، پس وکیلی باید بگیرید که قاضی به عام او احترام بذاره و وارد مشاجره و بحث با وی نشه و گفته او را قبول کنه ... و اگر هم خوش شانس باشی قاضی پرونده واقعا عالم باشه همین تصمیمو میگیره .. در هر صورت اگر کلمه 50 میلیون در عقد نامه مکتوب آمده باشد آن پول به نرخ روز به عنوان مهریه مورد محاسبه قرار میگیرد
مامی رادین در مبحث مهریه بخشش (هبه) و ابراء وجود داره که هر دو تاش از نشر مردم عادی یکسان است در حالی که در معنای حقوقی بسیار متفاوت هستند در بخشش (هبه) زن اعلام میکند مهریه را بخشیدم و در این حالت هر زمان بخواهد میتواند اعلام کند از بخشش پشیمانم و مستحق مهر میشود اما در ابراء زن اعلام مینماید دیگر مهر بر ذمه و عهده زوج نیست و هیچ طلبی از زوج درباره مهر ندارم و نخواهم داشت و صراحتا مینویسد مهریه را ابراء نمودم و این حالتی است که دیگر زن نمیتواند کاری انجام دهد
من تصمیم دارم سه ماه دیگه جدا شم.الان خونه همسرم هستم.میخوام بدونم چطور میتونم راحت تر و بی دردسر تر اقدام کنم واسه طلاق.همسرم بسیار بد اخلاق،بد دهن،بدبینی و....کلا کلکسیون بدبختیه.آیا راهی وجود داره بی دردسر جدا شد؟درضمن مهریه 72 سکه هست و یه پسر 5 ساله دارم.ممنون
به بیابان شدم عشق باریده بود چنان که پای مرد در گل فرو رود .... پای من در عشق فرو می شد ...
شهلا جان - این موضوع احتیاج به فکر بیشتری دارد و پروسه انجام آن به این راحتی هم که میگید نیست ... شما برای جدایی باید ببینید چه چیز میخواهید ؟ مهریه ؟ حضانت ؟ آیا همسر شما راضی است ؟ اموال او چیست ؟ شغل ایشان و شما چیست ؟ من توانایی راهنمایی شما بدون دانستن این اطلاعات را ندارم . شهلا جان اگر تصمیمت قطعی است ، تمام جزئیات و خواسته خودت و خواسته همسرت را به دقت بگو تا بهترین راهنمایی را داشته باشم .
تصمیمم که طبیعیه.صد در صد.هیچی نمیخوام.هیچی.فقط حضانت پسرم.اونم نمیخوام روش اصرار کنم که نقطه ضعف بشه برام.ازش سواستفاده کنه.میخوام بدونم از چه راهی بهتره درخواست بدم
به بیابان شدم عشق باریده بود چنان که پای مرد در گل فرو رود .... پای من در عشق فرو می شد ...
2706