2410
2553
عنوان

پایین بودن جفت

125548 بازدید | 46 پست
سلام دوستان من اولین باره تو این سایت پست میدم.
من از هفته های اول بارداریم دکتر بهم گفته بود جفت پایین هست اما به مرور بالاتر میره. اما دو هفته پیش که حدود هفته 21-22 بودم هم سونوگرافی دادم. دیشب دکتر بهم گفت هنوز جفت پایین هست. تو سونو نوشته "پلاسنتا خلفی و low lying" . ازش پرسیدم مشکلی داره؟ گفت به احتمالی تا زمان زایمان بالاتر میره اما اگه اینطور نشه در حین زایمان سزارین ممکنه کار رو سخت تر کنه و حتی باعث بشه خون زیادی ازت بره! این حرف اون منو ترسونده. نمیدونم اصلا منظورشو درست متوجه شدم یا نه. هیچ توصیه خاصی هم بهم نکرد فقط چند هفته پیش بهم گفته بود فعالیت شدید نکنم و مسافرت راه دور هم نرم. همین!
حالا کسی تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه داره؟ آیا این با "جفت سرراهی" فرق داره؟ خونریزی حین عمل چی؟ آیا درموردش چیزی شنیدین؟
ضمنا کسی میدونه آیا بالاتر نگه داشتن پاها موقع خواب کمکی میکنه یا نه؟ از طرفی من ماه هاست که به پشت نمیخوابم و به پهلو میخوابم که سخت هم هست برام. آیا اشتباه میکنم و میتونم طاقباز بخوابم؟
من 28 سالمه و اولین بارداریمه. با تشکر.
سلام عزیزم. اتفاقا به من هم توی هفته 20 گفتن جفت پایینه ولی گفتن خودش بالا میره و چیزه دیگه ای نگفتن. من مسافرت هم رفتم با هواپیما... اتفاقی نیفتاد... برای هفته 24 و 28 هم که رفتم باز دکتر چیزی نگفت.. الان هفته 30 هستم.. کمی نگرانم کردی....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم منم جفتم پایین بود و توی رحم خونریزی داشت. اما با استراحت کم کم بالا رفت. من 9 ماه مسافرت نرفتم. مسافت های طولانی نرفتم. تقریبا همش استراحت داشتم. توی سزارین هم شدیدا خونریزی داشتم که داروی مخصوصی برام استفاده کردن تا خونریزی رو بند آوردن. اما مشکلی نیست نه برای تو ونه برای نی نیت. فقط استراحت داشته باش. توالت فرنگی استفاده کن. مثل نشستن سر تشت لباس هیچ وقت نشین. انشاا... خودت و نی نیت صحیح و سالمباشید همیشه.

2720
ماری جون منم جفتم پایینه و دکترم خیلی اهل احتیاط،ولی این چیزا رو بهم نگفت،فقط سونوگراف گفت اگه بالا نیاد مجبوری سزارین بشی.همین.
دکترم هم گفت استراحت کن و حتی الامکان دراز بکش و زیاد سرپا نباش و ...،کلا هم با مسافرت زن باردار مخالفه.
منم هفته 22 هستم. نی نیت اسفندیه نه؟
اگه دوست داشتی یه سر بیا اینجا
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=37719&postID=2531942
وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَ لْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186) آپلود عکس رایگان و دائمی
دوستان ممنون از نظراتتون. منم دکترم خیلی محتاط و محافظه کار بنظر میاد. من که فعلا قید مسافرتو زدم. از کارم هم اومدم بیرون فعلا. فعالیت زیادی هم نمیکنم. خدا رو شکر خونی هم ندیدم تاحالا (خدا رو شکر).
فقط موندم واسه چی بهم گفت ممکنه خونریزی تو زایمانم زیاد باشه. البته من خودم خیلی سوال پیچش کرده بودم. ضمنا هر عملی خونریزی داره دیگه نداره؟
حالا سعی میکنم امیدوار باشم که تا چند هفته دیگه بالا بره. خدا رو شکر حرفی هم در خصوص "جفت سر راهی" بهم نزد.

سلام ماری جون منم همین مشکل رو دارم اما جفت از نوع قدامیه و پایین، بنابراین با درد زیادی همراهه، من هفته 21 و 22 خونریزی جفت رو داشتم. 4ئ روز استراحت مطلق کردم و بعد از اون هم رعایت، الان که هفته 29 هستم هنوز درد دارم اما جفت در اون 4 روز خودش رو کمی بالا کشیده . کاری نکن که پشیمون بشی

توالت فرنگی برو، خم شدن، نشستن سر تشت، به پشت خوابیدن، پله بلند و زیاد و حمام زیادرفتن، برداشتن اجسام سنگین، بیشتر از 1 کیلو و مسافرت ممنوعه، یه استراحت خوب و چند روزه می تونه بالا ببرتش چون تو هفته های رشد رحم هستی، من حتی نمازم رو هم نشسته می خونم

ایشالله که خودت و نی نیت سلامت باشین
اللهم عجل لولیک الفرج
2714
من هم جفتم پایین بود. هفته 18 و 26 خونریزی داشتم که واقعا در حد مرگ ترسیدم. خیلی مراقب باش و تا می تونی استراحت کن. دولا راست نشو و دستشویی فرنگی استفاده کن.
من هفته 18 که جفت پایین اومد دو هفته بعد بالا رفت ولی باز پایین اومد. مراقب باش که باز پایین نره
سلام مامانای گل.. منم هفته 16 خونریزی کمی داشتم که بهم گفتن جفتم پایینه.. یک ماه بعد هنوزم کمی پایین بود ولی دیگه اصلا بعد از اون دفعه لک بینی نداشتم.. خواهر زادم دنیا اومده و من دوست دارم یک ماه دیگه یعنی اول ماه هفت برم همدان.. با وسیله شخصی 4 ساعته.. شوشوم زیاد راضی نیست.. میشه راهنمایی کنین.. پیشاپیش ممنونم..
سلام خانمهای عزیز منم تو هفته 12 سونو شکمی شدم و به من گفتن جفت پایینه دکترم گفت طبیعیه تو سه ماه اول سه ماه دوم خودشو میکشه بالا میخواستم ببینم کسی بوده سه ماه اول جفتش پایین باشه
مامان باران جون من دو تا عروسی پسر خاله هام و تمام مراسم خواستگاری و بله برون و نامزدی برادرم رو که در شهر دیگه بود نرفتم چون احتمال پائین اومدن جفت باز هم هست. باز هم خودت می دونی می خوای قبلش برو دکتر و یه سونو انجام بده.

ماندانا جون طبیعیه ولی مراقب باش تا بالا بره
من الان هفته 14 هستم.جفت منم خیلی خیلی پائینه. دکتر گفت دقیقاً روی دهانه رحمه. بهم گفته کم کم می ره بالا.

دکتر راه رفتن زیاد،‌پله و نزدیکی رو برام از اول ممنوع کرده و گفت اگه جفت پائین باشه امکان زایمان طبیعی رو نخواهم داشت. چیز دیگه ای بهم نگفته.
2706