2726
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2408986 بازدید | 51177 پست
ممنون از همهی ی دوستان
من متاسفانه تهران نیستم .یکی از شهرستان های کوچیکم که این امکاناتو نداره البته قابل دسترسه .ررونیکا جان اگر امکانش هست شمارتو به من بده تا حداقل راجع به علایم پسرم و اینکه چقدر جای نگرانی داره با هم صحبت کنیم.البته اگر مایلی
من میلم اینه تمایل داشتی میل کن عزیزم:
mosafer_1367@yahoo.com
با تشکر از همه دوستان ، مهشید1 عزیز ، من خیلی خوشحال هستم که شما واقعیت را خیلی خوب توضیح دادید. من هم کفشهای آهنی خودم را پوشیدم و امیدوارم بتونم کاری از پیش ببرم . دیشب بعد از اینکه پسرم خوابید فیلم تمپل گراندین رو دیدیم و باز هم امیدوارتر شدم که شاید پسر من این نارسایی رو نداشته باشه جون واقعا دورچرخیدن و بقیه مسائلی که نشون می داد بچه های این طیف دارند رو حقیقتا توش نمیبینم . پسر من با میل خودش به سمت من و پدرش میاد و ما رو بغل می کنه . با پدرش کلی ارتباطش خوبه و با هم کشتی می گیرن . البته از وقتی متوجه احتمال SID شدیم خیلی بیشتر باهاش وقت می گذاریم و بازی می کنیم . از امروز یک استخر هم می برمش که اگرچه اصلا به مربی نگاه هم نکرد ولی از آب خیلی لذت برد و از نظر من شاید بتونه بهش کمک کنه . یک کلاس هنر که یک جورایی هنر درمانی انجام می دهند هم بزودی اسمش را می نویسم چون نقاشی خیلی خیلی دوست داره و امیدوارام بشه از این طریق باز هم آموزش ببینه .

الان یکهفته هست که کاردرمانی را شروع کردیم . تو اتاق بازی نتیجه عالی بود . اگرچه ارتباط کلامی اصلا نبود ولی پسر من در نهایت تعجب من ، به چشمهای بازی درمان نگاه کرد باهاش بازی کرد و خندید و بازی درمان گفت که باید سطح هیجان بازی را برای سام ببریم بالا . می دونین من خیلی بازی های فکری با پسرم انجام دادم چون مورد علاقه خودم هم بود . کلی پازل چوبی ، لگو ، پلن تویز و وقتی بازی درمان گفت باید موزیک شاد بذارین و بالا پایین بپریم متوجه شدم که ما تا بحال یکبار هم با سام اینکار رو نکردیم . مثلا وقتی شروع میکرد نقاشی من براش باخ ، موتزارت و ... می گذاشتم . البته CD های آقای ناصر نظر و سودابه سالم تو ماشین هستش و زیاد گوش می کنیم و سام الان راحت 10 تاشونو حفظ هستش و با هم می خونیم .
اما تجربه ماساژ درمانی متوسط بود و نسبتا زیاد گریه کرد و اتاق تاریک که دیگه از اول تا آخرش گریه کرد و همش می گفت چراغ رو روشن کنیم . البته کاردرمان اونجا گفت همین که اینها رو داره می گه یعنی حرفی رو میزنه که به موضوع ربط داره خودش جای امیدواریه که اوتیسم نباشه ...........
باز هم از همراهیتون ممنون .

رونیکای عزیز ، خبر خیلی خوبی بهم دادید که از این مرکز جواب گرفتید . خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم . اگر تلفن خودتان را برام ایمیل کنید حتما با شما تماس میگیرم .

باز هم منتظر نقطه نظراتتون هستم /

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پسر من یک سال و 10 ماهشه من تا یک سالگی خیلی خوب بهش میرسیدم داستان براش می خوندم ......... ولی بعدش میدیدم که فایده ای نداره انگار دلسرد شدم این از پیشرفت های بچه ی منه = با با با با فا فا فا فا -م م م - و اصلا به چهره اطرافیان نگاه نمیکنه مگه یه چیزی که دوست داره مثلا من بگم بیا می می بدم دوثانیه نگاهم میکنه -من هم یه بار فکر کردم اتیسم هست ولی به خودم دلداری میدم که انشالله نیست تو این غربت نه گفتار درمانی هست نه اون چیزایی که اون بالا نوشتین سی دی براش نمیذارم چون عاشق تی وی هست پیام بازرگانی اخبار .. قران ... اذان .. دعای بعد از اذان ..)اهنگ های خاص .. ولی برنامه کودک دوست نداره .. خیلی هم تو فکر میره ... با لیوان اب نمی خوره چون بنده از ترس اینکه اب بریزه زمین همیشه خودم بهش اب دادم الان اب میدم دستش میریزه زمین حتی تشته باشه با دست غذا می خوره .........و من فکر میکنم پسرم سالمه منتها از بخت بد من به باباش رفته که به قول دوستمون تا باهاش حرف نزنی باهات حرف نمی زنه
2728
نی نی جون من یک بار پسرم رو پیش دکتر پیشیاره بردم برای تاخیر حرکتی نشخیصش عالی بود
مرکز کاردرمانی رشد
تهران سعادت آباد - بلوار دریا- خیابان موج - خ توحید چهارم - پلاک ۸۷
تلفن : ۸۸۰۷۰۲۳۱ و ۸۸۰۸۷۲۷۷
ایمیل : info@rcnrc.c
دختر من 40-50 کلمه مث شکلا و رنگها و حیوانات رو فارسی و انگلیسی بلده تا 30 می تونه بشمره و اون هم مث طوطی هر چی می گم تکرار می کنه. ولی با بچه ها گاهی می خنده و بازی می کنه البته کوتاه. حیوونا رو هم غذا بهشون می ده و دوس داره.
THE WORLD NEEDS ALL KIND OF MINDS TEMPLE GRANDIAN
متاسفانه بچه های اوتیسم بعضی وقتارفتارعادی دارن واین آدموگول میزنه.یکی ازاقوام مایه پسر15ساله داره که سندروم آسپرگره.ولی چون هوش بالایی داشت رفتارهای غیرعادی دوران بچگیشورونادیده میگرفتن .به نظرمن کوچکترین رفتارغیرعادی دوران کودکی بایدجدی گرفته بشه.نهایت اینکه که بچه سالمه که خداروشکرولی اختلالات اوتیسمی چون هرچه زودترشناخته بشه دردرمان که اولین مرحلش آموزشه تاثیرزیادی داره.
سلام...منم مدتی با این مرکز رشد که قبلا در خ میرداماد بود و حالا تو سعادت اباده در گیر بودم ...اول SID...بعد اسپرگر ....گفتار درمانی ...بازی درمانی ...ارزیابی گروهی...خلاصه تا اینکه پسرم رو تو 4 سالگی بردم پیش خانم دکتر خوشابی فوق تخصص روانپزشکی اطفال و اون بهم گفت همه این کلاسها رو ول کن و این بچه رو بزار یه مهد کودک خوب...منم گذاشتمش یکی از بهترین مهدهای تهران و ...خلاصه همه چیز درست شد اصلا اون عدم ارتباط...بد حرف زدن...اینکه نسبت به همسالاش چیزی بلد نبود و عقب بود...ترس از بچه ها...خجالتی بودن...حالا هم تو یکی از بهترین مدرسه های تهران قبول شد و داره میره کلاس دوم....دیگه هم هیچ مشکلی پیش نیومد ....نتیجه گیری:اگر واقعا بچه تون یه اختلال روانی جدی داره مثل :بیش فعالی واقعی...اوتیسم ....عقب افتادگی ذهنی...باید بره این مرکز ولی اگر فقط یک سری ناتوانی ارتباطی گفتاری رفتاری خاص داره که دلیل اصلیش یکی یه دونه بودن...اپارتمان نشینی...کم رفت و امدی و.....هست این مراکز سر کاریه ....دکتر پیشیاره اقای ربوبی اقای هوش ور اقای نعیمی و....همه خوب بودن ولی من رو اشتباهی راهنمایی کردن و واقعا اون روزهایی رو که باید از بچه ام و زندگیم لذت میبردم رو زجر کشیدم من پیشنهاد میکنم اول یه سر به مطب خانم دکتر کتاییون خوشابی یا خانم دکتر نسرین امیری بزنید...البته این تجربه من مال 4 سال پیشه الان نمیدونم شاید بهترین ها کسای دیگه ای باشن
سمت بایین صفحه ادرس دکتر صمدی روی این نوشته کلیک کنید سمت بایین صفحه قسمت راست -اخبار و تازه ها -قسمت (بیشتر) را کلیک کنید در صفحه باز شده روی شماره 5 که نوشته دانلو ازمون m-chat کلیک کنید این ازمون رو حتما انجام دهید خیلی از رفتار های بجه ها رو رو حساب شخصیتشون میذاریم ذر صورتی که ای ن بیماری است www.sayyedalisamady.com
2706