2726
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2409515 بازدید | 51179 پست
ماکه عزیزم اینقدرکه پارک وخانه بازی بردیم همه مارومیشناسن باخودم میگم بعضیهاتوخونه بچه نگه میدارن ش ...

منم مثل شمام دنیا جان 

ولی فک کنم بیشتر مهمونی و جمع های خانوادگی یا دوستی 

اینا واقعا تاثیر میزاره یا یه مهد خوب  و عالی که حوصله بچه رو داشته باشن

همینجا همون صفحه اول تاپیک یکی از مامانا نوشته دکتر خوشابی بهش پیشنهاد یک مهد خوب رو داده اونم گفته تو مدت چند ماه بچه کاملا خوب شد 

حتا خودشم اعتقاد داشت بخاطر شرایط زندگی امروز که رفت و آمد کمه و بچه ها تنهان اینجوری میشه 

متاسفانه ما تو شهرمون مهد خوب نداریم 

وگرنه هر چی هزینه میشد میفرستادم

دنيا جونم ... پسرم كلمات زيادي را بلده مثلا هندونه ، آب، هويج ، شير ، بده . مال منه، توپ ، پا، .... ولي خيلي كم به كار ميبره ،،، در مورد اين كه شك نكردم هم اين را بگم كه پسر بزرگم كه الان پنج سال و نه ماه داره هم تا چهار سالگي حرف نزد و تو اشاره هم ضعيف بود و خيلي وقتها دستش را جلو چشمش تكون ميداد ، از بس ترسيدم به دكتر هم واسه پسر بزركم مراجعه نكردم ، صد در صد ميگفتم اوتيسمه ،،، ولي خودم تو خونه بهاش كارتهاي ديدآموز كار كردم و راه افتاد و به مرور. مشكلاتش برطرف شد و امسال ميره پيش دبستاني و شكر خدا حرف ميزنه و هيچ مشكلي هم نداره ،،، بخاطر همين به پسر كوچيكم هم مشكوك نشدم و. با خودم ميگفتم كه به مرور. با تمرين برطرف ميشه ،،، ولي اتفاقي بردمش دكتر بهم گفت مشكوك بع اوتيسم ... اللن خيلي ناراحتم .... 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دنيا جونم ... پسرم كلمات زيادي را بلده مثلا هندونه ، آب، هويج ، شير ، بده . مال منه، توپ ، پا، .... ...

پس عزیزم زمینه ژنتیکی دارن ۳سالگی حرف زدنش شایدبهتربشه اون پسربزرگتون وقتی حرف اومد اکولیا یا حرفهای شماروتکرار نمیکرد یا حرف زدنش قاطی نبود؟؟

دوستان هیچ بچه‌ای رو‌نمیشه با بچه دیگه مقایسه کرد حالا چه اوتیستیک باشه یا نه چه سالم و عادی باشه یا ...

راز جان 

خیلی لطف کردی، ممنون که اومدی، برا ما وقت گذاشتی نوشتی امیدوارم هرروز باپیشرفت پسرتون خوشحالتربشید.

2728
قبلا بهتون گفتم برای گل پسر من تشخیص اوتیسم با عملکرد بالا دادن و من ایران نیستم و تو غربت داغون شدم ...

راز جان با توجه به تجربه شما بچهای که اکولیا دارن یا قاطی حرف میزنن ازجمع میترسن تا کی طلوع میکشه خوب بشن ؟؟

دنيا جونم منم فقط اميدواريم به همين ژنتيكه 😅 

پسر بزركم مشكلات ديگه هم داشت كه يادم نمياد مثلا اوايل روي پنجه پا راه ميرفت ،،، يك ساعت تو كوچه وايميساد به ماشينا نگاه ميكرد و بال بال ميزد و از وقتي لباسشويي روشن بود كنارش بود و بال بال ميزد و اوايل كه حرف ميزد همش بجاي من از اسم خودش كه محمد نام داشت استفاده ميكرد ، مثلا ميگف محمد آب خورد ،،، ،،،،،، ولي من خودم روش كار كردم و همه علايم رفت كه رفت ،،، امسال هم ميبردم كلاس آيمت ،،،، خيلي هم خوب و راضيم و اصلا مشكلي يا علائم قبلي هم نداره .... راستي تا يادم نرفته ، زماني كه خودم تو خونه بهاش كار ميكردم ، مهد هم ميبردم ،،، همه اينا دست به دست داد تا تأخيرش برطرف بشه ،،،، من فقط خيلي واسم جالبه كه تو ايران اصلا به ژنتيك توجه نميكنن ،،، فقط با چند تا پرسش نامه ميگن اوتيسم ..... بخدا من اگه پسر بزركم هم ميبردم اين برچسب ميخورد ،،، در خالي كه فقط يه تاخير بود

قبلا بهتون گفتم برای گل پسر من تشخیص اوتیسم با عملکرد بالا دادن و من ایران نیستم و تو غربت داغون شدم ...

خداروشکر که علائم برطرف شد و خوشحالید انشالا همیشه موفقیتشو ببینید.

یه سوال بچه شما کنار بچه های دیگه فرقش زیاد به چشمتون میاد

در شب هجران مرا پروانه ی وصلی فرست .. ورنه از دردت جهانی را بسوزانم چو شمع 
شما پسرتون چند سالشه میشه ازش برام بگید؟ 

4 سالشه عزیزم کلا مثل بقیه بچه ها سوال و جواب نمیکنه با همسالای خودش هم بازی نمیکنه بیشتر دوست داره اطراف بچه های بزرگتر باشه .اونم همکاری نمیکنه تو بازی فقط نگاهشون میکنه و دورشون بدو بدو میکنه.از نظر حرکتی هم دیر نشست هم دیر راه افتاد.خیلی هم عجیب حفظیاتش خوبه مثلا ی اهنگ ی بار بشنوه حفظش میکنه ولی جمله واضح و با معنی جز همین اهنگ ها و دیالوگ های کارتوناش نمیگه.حرف زدنش در حد رفع  نیازه.مثلا غذا .آب  ماشین  جیش ...

🧡🧡گروه نارنجی🧡🧡 قد ۱۶۰🧡..وزن قبلی ۸۶🧡وزن فعلی81،🧡وزن هدف۶۵،🧡هیچ چیز مثل پوشیدن لباس های سایز ۳۸ حال منو خوب نمیکنه.پس پیش به سوی رسیدن به سبک زندگی سالم و تناسب اندام همیشکی،،🧡هوراااا
دنيا جونم منم فقط اميدواريم به همين ژنتيكه 😅  پسر بزركم مشكلات ديگه هم داشت كه يادم نمياد مثل ...

شرمنده میشه بهم بگی دقیقا چندسالگی حرف زدنش درست شد؟هیچ علایمی دیگه نداشت؟

پسرمن پستونکی گفتم حداقل پستونک ازش بگیرم ازعطاری صبزردفک کنم اسمش بود گرفتم به پستونک زدم تا الان که هی برمیداره میذاره تودهنش میبینه تلخه میندازه ولی نصف شب قرمیزنه دوستان کسی تجربه داره بهم بگه؟؟

سلام عزيزم خيلي بهت تبريك ميگم چه خبر خوب و اميد بخشي

الهی همیشه دلت شاد باشه 🌷

خیلی حرفاتون خوب بود برای شما خیلی خوشحالم  منم پسرام مثل پسرای شما تو غربتن  البته ما ت ...

ممنونم عزیزم

باورتون نمیشه تو این چند سالی که اینجا زندگی میکنم هیچ رفت و آمدی نداریم و ایرانی اطرافمون خیلی کمه و تا به حال با چند تا گفتاردرمان مختلف صحبت کردم و همه اتفاق نظر داشتن که اول زبان مادری بچه باید تکمیل بشه و بعد زبان دوم و سوم ... برای همین ما تو خونه فقط فارسی صحبت میکنیم و پسرم هر چی کلمه و جمله انگلیسی بلده با لهجه درست از محیط مهد یاد گرفته

من مدتی طولانی میرفتم تو خیابون و فروشگاه‌های مختلف دنبال خانواده ایرانی میگشتم که بچه‌ای همسن پسرم داشته باشن حاضرم همه کار بکنم تا برای پسرم همبازی فارسی‌زبان پیدا کنم ولی متاسفانه تا الان که موفق نشدم

شماها موقعیتتون خیلی خیلی بهتره تو رو خدا از این فرصت خوب که من حسرت داشتنش رو دارم استفاده کنین و برای بچه‌هاتون همبازی پیدا کنین

2706