2733
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2411458 بازدید | 51181 پست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

بالاترازعلاقهانگاربدنیااومده برای چرخوندن 

عزیزم خواهش میکنم به عنوان یه مادر، سریع ببرش دکتر.

تشخیص سریع خیلی کمک میکنه.

انشالله که از نظر هزینه مشکل نداشته باشی.

از مادرای دلسوز که بچه اوتیسمی دارن کمک بگیر یه خانمی هست مامان پرهام از اون آدرس دکتر بگیر.

اصلا نگو دکتر بردن تاثیر نداره.

اتفاقا همین بچه که گفتم ، من پدرش رو میشناسم، با شروع درمان خیلی تغییر کرده.

شما یه مامان خوب و قوی هستی

انشالله خدا بهت انرژی مضاعف هم میده تا یه بچه خوب تربیت کنی.

اولین فرصت ، همین الانه

انشاالله ممنون از محبتت    

رئووف جا این علاقه به چرخش یه نشانه بزرگ اوتیسم.

به شوهرت با جزئیات نگو.

فقط بگو دارم میبرم چکاپ سالیانه.

باهاش بحث نکن تا آرامش هر سه نفرتون حفظ بشه.

بگو یه چکاپ سالیانه معمولی، همه بچه ها میرن.

2731
خوشحال بشه دور خودش میجرخه و با گوشه جشم نگاه میکنه  مدام با اجسام برخورد میکنه   دستاش ب ...

سلام عزیزم من وخیلی ازمادرای اینجادرگیرمشکلاتی ازقبیل مشکلات شماباگل پسرتون بودیم وهستیم همه ی ماچه اونایی که بچه مشکلاتش کم بوده وبابزرگترشدن وآموزش پیشرفتش چشمگیربوده چه اوناییکه مشکلات بچه بزرگ بوده ومتاسفانه همچنان همراه بچه هامون هست سردرگمی وشوکی که شماتواین مرحله داریدروپشت سرگذاشتیم شایدفقط مامادرای اینجابتونیم درک کنیم که چه کابوس وحشتناکیه وقتی میفهمی که بچت بابچه های دیگه تفاوت داره واین تفاوت اگه اسمش اوتیسم باشه چقدربرای مادرواطرافیان نزدیک میتونه غیرقابل باوروگنگ باشه چیزایی که بهت میگم شنیده هایادیده هام نیست همش تجربه هاییه که بیشترموهاموکمتراز۳۰سالگی سفیدکرده متاسفانه من مثل بعضی ازمادرای اینجاکه خیلی برام قابل احترام هستن نبودمو نتونستم مشکل پسرموراحت قبول کنم ومدام دنبال تشخیص ازاین دکتربه اون دکتربودم تاشایدیکی بگه خیالت راحت اوتیسم نیست ولی واقعاازاین خبرانبوداین اختلال به قدری پیچیده هست که حتی اگه یه متخصص بگه بچه مشکلی نداره خیال آدم راحت نمیشه وممکنه متخصص دیگه بگه بچه توی طیفه علائمی که بچه ی شماداره روخیلی ازبچه های این تاپیک داشتن مثلابچه ای بوده که روپنجه راه میرفته ارتباط چشمیش ضعیف بوده یابدغذابوده ولی الان توده یازده سالگی کمترین تفاوت روباهم سناش داره ولی بچه ای دیگه این علائم روداشته وبابزرگترشدنش تفاوت زیادی بابچه های هم سنش داره وتوسن ده سالگی توی طیف بودنش کاملامشهوده اینکه بچه بابزرگترشدنش اوضاعش چطورمیشه به چندموردبستگی داره اول اینکه بچه کجای طیف قرارداره ومیزان مشکلاتش درچه حده دوم اینکه بهره هوشی بچه چقدرهست وچه میزان آموزش پذیره وسوم هم اینکه مشکل بچه زودتشخیص داده بشه وتحت توانبخشی مفیدقراربگیره برایرهمین ممکنه علایم دوتابچه در۲سالگی یکی باشه ولی پیشرفت واوضاع بچه هادر۱۲سالگی باهم خیلی فرق داشته باشه من وشمابعنوان مادرنمیتونیم تعیین کنیم که بچه کجای طیف باشه وبهره ی هوشیش روتغییربدیم ولی توموردسوم خیلی میتونیم موثرباشیم اینکه وقتی متوجه تفاوت بچمون میشیم پیگیرباشیم وبخیال ایتکه بزرگ شه بهتربشه نشینیم عاقلانه ترین کاراینه که شماچه باهمراهی همسرتون وحتی بدون حمایت وهمراهی اون بچه روببریدپیش متخصص وارزیابی بشه وباتوچه نوع ومیزان مشکل کارهای توانبخشی روبراش شروع کنید امیدوارم خیلی زودازپیشرفتهاوموفقیتای پسرت اینحابرامون بنویسی ببخشیدطولانی شد

سلام عزیزم من وخیلی ازمادرای اینجادرگیرمشکلاتی ازقبیل مشکلات شماباگل پسرتون بودیم وهستیم همه ی ماچه ...

سلام  

واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم از شما برای وقتی ک برای 

کمک ب من گذاشتید و کامل راهنماییم کردید واقعا ممنونم از شما 

خدا بهترینها را براتون بخاد 

همه شرایطش جور شده ک ببرمش 

پیش متخصص  فقط همسرم رضایت نمیده کلا از خونه برم 

بیرون .  میگه هر چیزیش شد پای من 

چ اشکال داره بچه من متفاوت باشه اصلا مدرسه بره ۳ سال در جا بزنه مهم نیست

اما من خودم تو خونه خیلی باهاش کار میکنم 

واکنش ب اسمش ۱۰ درصد بهتر از ۲ ماه قبل شده 

مثلا از ده بار ک صداش بزنم ۱ بار خیلی کم برمیگرده نگاه میکنه و دوباره مشغول چرخوندن میشه 

اصلا براش مهم نیست صداش بزنم 

دیگه گلوم درد میگیره از بس صداش میزنم 

خیلی جالب وقتی داره شیر میخوره من شروع میکنم ب شعر خوندن بعد نگاهم بهش نیست حس میکنم داره نگاهم میکنه تا چشمم میفته ب چشمش سریع صورتشو برمیگردونه و چشماشو میبنده 

نمیدونم چرا از چشم تو چشم شدن بیزار

فارس. وراوی...❤❤❤
2738
سلام   واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم از شما برای وقتی ک برای  کمک ب من گذاشتید و کامل راهن ...

خواهش میکنم عزیزم .خیلی خوبه که توخونه باهاش کارمیکنی اگه نمیتونی ازخونه بری بیرون خیلی ازپزشکابخاطرکروناآنلاین ویزیت میکنن میتونی ازاین فرصت استفاده کنی وبتونی ازیه متخصص برنامه بگیری وجهت دار وهدفمندتوخونه براش وقت بذاری دوستان اینجااگه ازشون بخواین میتونن راهنماییتون کنن که اگه تجربه ارزیابی یاگرفتن برنامه آنلاین رودارن دراختیارت بذارن درموردحرف پدربچه درسته که کلیت حرفشون که بچه بحال خودش رهابشه اشتباهه وکاش بتونیدباحرف زدن نظرشونوعوض کنیدولی یه جزئی ازحرفشون درسته ومیتونه به مامادرای اینجامخصوصامن کمک کنه اینکه بچمون اگه تفاوتی هم داره ودرآینده داشته باشه قبولش کنیم ودنبال ایده آل هامون برای بچه نباشیم مثلااگه بچه ی من برای یادگیری یه مسئله به وقت وتلاش بیشتری احتیاج داره اینوبپذیریم وهرطورکه هستن بهشون افتخارکنیم وواقعیت هاروانکارنکنیم 

سلام مامانا.ببخشید دو تا سوال دارم.عدم واکنش به محیط چطوریه؟چند نمونه اش میشه بهم بگید؟سوال دوم پسر من ۱۸ماهشه.ماما.بابا.پا.ما.نه.هاپ.میو.به موقع هم میگه آبه.به بده هم میگه اده.اینا رو میگه.ولی مثلا یه موقع یه کلمه میگم تکرار میکنه ولی بعدا دیگه خودش نمیگه.مثلا امروز از حمام دراومد بهش گفتم سرده.گفت سرده.اتو میکردم گفتم اتو گفت اتو.یا حوله گفتم گفت حوله.ولی دیگه مث ماما و بابا خودش اون کلمه رو تنهایی نگفت.فقط من گفتم تکرار کرد.علت چیه؟آیا نگرانی واسه این مورد هست؟

سلام   واقعا نمیدونم چطور تشکر کنم از شما برای وقتی ک برای  کمک ب من گذاشتید و کامل راهن ...

عزیزم پسر منم ۹ماهش اینا بود میچرخاند.بعد که نشونش دادیم باید ماشین هل بده دیگه هل میده نمیچرخونه.شما هم بازی کنید باهاش تا یاد بگیره

عزیزم پسر منم ۹ماهش اینا بود میچرخاند.بعد که نشونش دادیم باید ماشین هل بده دیگه هل میده نمیچرخونه.شم ...

سلام  پسر من  در کل الان ک ۲۱ ماهش شدهد

مطمئنا میتونم بگم  انگاری ۱۰ ماهش از لحاظ فهم و اموزش مثلا دست زدن بلد نیست بای بای 

هر کاری میکنم یاد نمیگیره 

اشاره بلد نیست 

شبانه روز در حال چرخیدن و چرخوندن 

خیلی خیلی بداخلاق 

ب زور میخندونمش با قلقلک 

جویدن بلد نیست 

کلا خوردن بلد نیست هنوز خودش هیچ چیز حتی اندازه یه نخود  مواد خوراکی حتی ب اشتباه داخل دهنش نذاشته

حتی خودم نتونستم بسکوییت مادر بهش بدم 

تمام خو

فارس. وراوی...❤❤❤
2706