2737
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2412906 بازدید | 51182 پست

سلام ،مامانای مهربون، کسی هست بچه اش کلام نداشته یه دفعه شروع به حرف زدن بکنه ، پسر من کم کم کلامشو از دست داد ،الان یه دو ماهی هست که بعد سکوت طولانی و فقط جیغ زدن خودش آوا ها رو میگه ،گا ما  وبا و .... .ولی اصلا اصلا تکرار نداره ، گاهی یه کلمه میگه تحت فشار باشه یا عصبانی باشه ولی دیگه نمیگه 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731
عزیزم هیچ دکتری به من نگفته اوتیسم برعکس تقریبا همه گفتن که اوتیسم نیست که الان خودمم مطمعنم که اوتی ...

عزیزم ،اگه اوتیسم نیست چرا به سوالای مادرای اوتیسم جواب میدین ،یه تفاوت خیلی زیاد هست بین اوتیسم و بقیه مشکلات بچه ها ،مثل همین فقر محیطی یا اختلال رشد یا ....، اوتیسمی که من میشناسم خیلی سخت به آموزش جواب میده و خیلی کنده و خیلی خیلی تلاش میخواد برای دستور پذیری ، حفظ ارتباط چشمی ، تازه پسر من اوتیسم خفیفه ، منظورم اینه اگه بچه من اوتیسم نبود نمیومدم تو تاپیک مخصوص بچه های اوتیسم ،با عشق و احترام

عزیزم شما از اینده نمی ترسین؟من یه ۲۰ روزیه کارم شده فقط گریه و زاری و گله از خدا.فکر اینکه پسرم نتو ...

سلام 

حق داری عزیزم ،آینده ترسناکه ،اولش سخت تره که باور کنیم ،انگار رویاهامون نابود شدن و هیچ کاری از دستمون برنمیاد ،زندگیمون عوض میشه ،ولی آخرش که چی ،بچه مون همون قدر دوست داریم که وقتی نمی‌دونستیم اوتیسمه دوسش داشتیم ،حالا راهمون با بقیه فرق کرده ،بهش فکر نکن ،فقط فکر نکن ،گفتاردرمانی ی و کاردرمانی مکممل همن ،تلاشمونو میکنیم ،خیلیا نتیجه گرفتن امیدوار باشیم مام جز اونا بشیم ،فقط نباید اصلا اصلا برنامه هاشو تعطیل کنی ،قوی باش 

سلام  حق داری عزیزم ،آینده ترسناکه ،اولش سخت تره که باور کنیم ،انگار رویاهامون نابود شدن و هیچ ...

میشه از علایم بچتون بگین چون به منم گفتن اوتیسم خفیفه؟واقعا من الان سر دوراهی گیر کردم نمیدونم چه راهی درسته.نمیدونم اوتیسمه نیست نمیدونم به اطرافیان چه جوابی بدم.انقدر این چند روز تو فکر بودم که مادرم باهام قهره چون جریانو نمیدونه.

2738
عزیزم ،اگه اوتیسم نیست چرا به سوالای مادرای اوتیسم جواب میدین ،یه تفاوت خیلی زیاد هست بین اوتیسم و ب ...

ببخشید دستور پذیری مطمئن اید؟آخه من تقریبا یه ۲۰روزه با پسرم‌ کار میکنم الان میگم خرسی رو بیار بعضی موقع میاره، یا ماشین ات

عزیزم ،اگه اوتیسم نیست چرا به سوالای مادرای اوتیسم جواب میدین ،یه تفاوت خیلی زیاد هست بین اوتیسم و ب ...

ببخشید دستور پذیری مطمئن اید؟آخه من تقریبا یه ۲۰روزه با پسرم‌ کار میکنم الان میگم خرسی رو بیار بعضی موقع میاره، یا ماشین ات

ببخشید پسر شما چه علائمی داشت که این تشخیص رو دادن؟ تو چه سنی؟

دستورپذیری زیادی نداره هروقت هرچی خودش دوست داشت اونو انجام میده،زیاد به محیط اطرافش توجه نداره.واکنش به اسمشم کمه.خواب خوبیم نداره.احساس میکنم فهمشم کمه.دوسالشه.تکلمم نداره.بچه شما چند وقتشه و علایمش چیه؟دکترا چی گفتن؟؟

دستورپذیری زیادی نداره هروقت هرچی خودش دوست داشت اونو انجام میده،زیاد به محیط اطرافش توجه نداره.واکن ...

واکنش به اسمش کم شده.یعنی راستش توخونه بخاطر کروناست و همش پا تلوزیون.الان‌چند هفته است محدود کردم‌تلویزیون.خوابش کمه.اابته من‌ و شوهرم‌هم‌کلا کم خوابیم.تو خواب اگه درگیر دندون درآوردن باشه نق میزنه.کلمه هم فقط گا گا و ب ب ب و د د د و ن ن ن و.... میگه.البته من باهاش کار نکردم.یعنی نمیدونستم باید کار کنم.همش میذاشتم جلو تلویزیون.یعنی چی به محیط اطراف واکنش نداره؟چند روز دیگه ۱۴ماهش تموم میشه

باور میکنید اصلا فکر کردن به این قضیه هم منو رنج میده یه پسر 2 سال و 3 ماهه دارم خیلی خوب حرف میزنه ...

دقیقا دختر منم این شکلیه این ترسو دارم

مادان دختري روياپرداز👻
2706