2737
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2412425 بازدید | 51182 پست

مامانا یچیزی بگمم . بیکاری واسه بچه های ما مثل سمّه . 

من هنوزم وقتی نارون بیکار میچرخه تو‌خونه بهش تذکر میدم. 

چون میره پی کارای بیخود . باز الان بهتره.. کوچیک تر که بود تا بیکار میشد میدویید ازین سر اتاق تا اونسرش.. هی می رفت و ‌برمیگشت و دستاش و جلو چشمش تکون میداد . و هیی بیشتر تو‌ خودش فرو میرفت.  

پیج هنری من در اینستاگرام narvanceram
مامانا یچیزی بگمم . بیکاری واسه بچه های ما مثل سمّه .  من هنوزم وقتی نارون بیکار میچرخه ...

دختر من وقتی بیکار میشه ،مثلا ظرف اسباب بازی می‌ذاره رگازش و آشپزی می‌کنه یا حیوناشو سوار آچماشینش می‌کنه حل میده یا سوار سه چرخه میشه تو خونه حرکت میکنه،یا می‌ره خاک بازی می‌کنه اوجا بنظرت باید جلوی این بازیشم بگیرم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

[QUOTE=173053438سوار آچماشینش م ...[/QUOTE]

نه بنظرم این فعالیتها خوبن.‌

منظورم کارای بیهدف بود که باید جلوشو گرفت، مثل همون دویدنهای  الکی و بی هدفی  که دخترم داشت .‌

میدونمم که سخته مدام حواسمون باشه سر بچه رو‌ گرم کنیم.‌ چون بچه هایی که اوتیسم دارن خلاقیت گاهیی پایینی دارن و نمیدونن چیکار کنن . باید بهشون خط داد. 

خودم امروز دیدم دخترم بیکاره نمیدونه چیکار کنه.. براش کلی  عدد درهم تو‌ یه صفحه کاغذ نوشتم و‌گفتم اینا رو‌ بترتیب  به هم وصل کن . 

یا شکل های هندسی  کشیدم گفتم اینا رو‌قیچی کن دربیار.

یا تو‌ واتساپ باهاش چت کردم و هی سوال پرسیدم و اونم جواب میداد. 

خلاصه کارایی که بچه بیکار نگرده تو‌ خونه و‌ یه فعالیت مفید داشته باشه در خلالش چیزی هم یاد بگیره.   

پسر من د د د د و ب ب ب و با با با و گا گا و... میگه.یعنی بچه شما اینا هم‌نمبگفت؟ ببخشید یعنی چی به م ...

آوا سازی داشت ولی کلمه درستی نمیگفت هنوزم اول یا آخر هر کلمه ای رو میگه مثلا به خورشید میگه شید به گاز میگه گا الان با اینکه دوسال و ده ماهشه فقط چن تا کلمه رو درس و به جا میگه مثه مامان بابا آب به به خدا کنه هر چه زودتر صحبت کنه و توجه و تمرکزشم بهتر شه با اینکه همه رنگها اشیا حیوانات میوه ها سبزیجات اشکال هندسی رو میشناسه جورچین و خیلی سریع میچینه ولی تکلمش خیلی افتضاحه و از جاهای شلوغ و تنگ هم بدش میاد 

پیج بازیهای من در منزل @bazi.va.kardarmani
2731
مثلا پسر من 14ماهشه گوشیو میاره میده بعم براش اهنگ بزارم نزدیکشم ک باشم بگم ی چیزیو بده بهم میده ول ...

عپ0

دختر منم توی همین سن وقتی بهش میگفتم کنترل و بیار برات کارتون بذارم میاورد ولی فقط در همین حد دیگه چیزی که نزدیکشم بود بهش میگفتم بده نمیداد البته کوتاهی از خودم بود بهش چیزی آموزش نداده بودم اصلا اطرافش و نمیشناخت بعد انتظار داشتم خودش یاد بگیره ولی الان خیلی بهتر شده دیگه اطرافیانش و کاملا میشناسه و دستورپذیرشم تا حدی بهتر شده 

ببخشید این سوالو می‌پرسم نشناختن اعضای بدن ربطی ب اوتبسم دا ه بچه های اوتیسم از چ زمانی اعضاشونو م ...

هانا جان من اعضای بدن و با شعر چشم چشم دو ابرو به دخترم یاد دادم بعدها که دکتر بردمش فک کرد اعضای بدن و بلد نیس گفت باید بچه رو جلوی آینه ببری و اعضای بدن و نشونش بدی تا یاد بگیره عزیزم نی نی شما هنوز خیلی کوچیکه و کلی وقت داری برای آموزشش 

سلام مادرای عزیز  من خیلی اتفاقی یسر به وبلاگی که برای نارون سالها پیش باز کرده بودم زدم. ا ...

اوجای عزیزم یادمه اون موقع خیلی نگران نارون جون بودی  منم الان گاهی روزا بهم میریزم  میخوام ببینم الان که نارون جون ماشا اله برای خودش خانمی شده هنوزم مثه سابق نگرانی ها هست یا کمتر شده ؟

نی نی سایت پیام داده اوجای عزیز ۳ سالگی عضویتت در نی نی سایت مبارک. ولی من فقط با این کاربری ۷ ساله ...

شما از 6 بهمن 91 با نام کاربری وارش مامان نارون توی این تاپیک بودید شما و نی نی جون برای این تاپیک خیلی زحمت کشیدین و از تجربیاتتون ما کلی استفاده کردیم حیف که جای نی نی جون خیلی خالیه

2738

سلام به همه دوستان عزیز من تازه متوجه شدم که پسرم یه مشکلی داره.میشه منم راهنمایی کنید ؟یه ده روزیه متوجه شدم ولی انگار ده سال واسم گذشته روزا و شبام با گریه میگذره نمیدونم چیکار کنم

دختر من وقتی بیکار میشه ،مثلا ظرف اسباب بازی می‌ذاره رگازش و آشپزی می‌کنه یا حیوناشو سوار آچماشینش م ...

عزیزم بچه شما چن وقتشه ؟ و چه تشخیصی گرفتین ؟

سلام به همه دوستان عزیز من تازه متوجه شدم که پسرم یه مشکلی داره.میشه منم راهنمایی کنید ؟یه ده روزیه ...

سلام عزیزم  همون ابتدا که مشکل و متوجه میشیم حال و روز هممون مثه حال الان شما بود ان شااله که هر چه زودتر بتونی با این مساله کنار بیای و به کوچولوت کمک کنی الان چن وقتشه و چه مشکلی داره ؟

سلام عزیزم  همون ابتدا که مشکل و متوجه میشیم حال و روز هممون مثه حال الان شما بود ان شااله که ه ...

مشکل زیادش اینه که متوجه حرفام نمیشه انگار و حرف نمیزنه.۱۰ روز مونده دوسالش تموم بشه.یکیم که صداش میکنم برنمیگرده بعضی اوقات.ببخشید یه سوا داشتم این که میگن متوحه حرفامون بشن اگه بعصی حرفا رو متوجه بشن بعصیارو نه چی؟مثلا میگم بیا بغلم کن میاد یا بوسم کن بوس میکنه ولی بگم برو تلفنو واسم بیار انگار گیج میشه

اوجای عزیزم یادمه اون موقع خیلی نگران نارون جون بودی  منم الان گاهی روزا بهم میریزم  میخوا ...

عزیزم خب بهر حال بچه که شرایطش خاص باشه نگرانی داره. منم نگرانی دارم هنوز. با بچه های همسنش متفاوته . خط فکریش و احساسات و تعاملات و کلا همه چیش فرق میکنه. 

شکل نگرانیها متفاوته الان . 

کوچیک که بود نگران پسرفت گفتاریش بودم، اینکه چجوری دوباره بحرف بیارمش، چجوری با مفاهیم مختلف آشناش کنم و هزار تا چیز دیگه که باید یادش میدادم.‌

و از سن ۵ سالگی من تازه با وارد کردن دخترم به. اجتماع و مدرسه و ... تازه برخوردم به نگرانی های جدید و جدیتر.

بالاخره بچه عادی هم که باشه بازم بزرگ کردنش بی نگرانی نیست

حالا  واسه اینا بیشتره

شما از 6 بهمن 91 با نام کاربری وارش مامان نارون توی این تاپیک بودید شما و نی نی جون برای این تاپیک خ ...

اره  خیلی وقته عضوم. کاربری قدیمیم اصلا دسترسی ندارم بعش متاسفانه.  از صفحه ۲۷ تاپیک پستام هست.‌

ممنونم .. نی نی جون هم بچه کوچیک داره .‌نمیرسه حتما بیاد 

2706