2726
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2408517 بازدید | 51173 پست

مامان رایان جان 

رایان عزیز تومهمونی مشکلی نداشت پسرم اصلا باصدای بلند توخونه مشکلی نداره فقط جای میریم توجمع اینطوری میکن،رایان دقیقا چندسالگی درست شد غداخوردنش ؟؟

کاردرمانی کارخاصی برای مشکل پسرم توجشن وعروسی انجام میدن ؟؟؟الان پسرم ۲سال ۹ماهشه

حالا از پیشرفتهای گل پسرم براتون بگم که قوت قلب بگیرین و شاید راهکارهای جدید به ذهنتون برسه اول این ...

سلام .عزیزم یه سوال داشتم شما به پسرتون روزهای هفته و ماه های سال رو به فارسی آموزش دادی یا انگلیسی؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنون از راهنماییت. واقعا امیدوارم به زودی نگرانیهام برطرف شه. پسرم درکش از کلام ماخوبه حدود 40 کلمه ...

سلام شادی جان ، پسرت چند وقتشه؟ چیزهایی که در مورد پسرت گفتی خیلی عالی هست، پسرت توجه مشترک را داره که خیلی مهمه

ممنون از راهنماییت. واقعا امیدوارم به زودی نگرانیهام برطرف شه. پسرم درکش از کلام ماخوبه حدود 40 کلمه ...

واکنش به اسم و ارتباط چشمیش احتمالا به خاطر اینه که توجهش یه کم پایینه، تمرینات کاردرمانی خیلی توجه را میبره بالا، خودت هم انجام بدی خوبه

2728
واکنش به اسم و ارتباط چشمیش احتمالا به خاطر اینه که توجهش یه کم پایینه، تمرینات کاردرمانی خیلی توجه ...

١٦ ماهشه و توجهش يكم پايينه. اما از طرفي هم حواسش به محيط اطرافش خيلي هست به همه صداها حركات رفت و امدها. اصلا بچه اي نيست كه تو خودش باشه. چه تمريناتي براي بالا بردن توجهش خوبه اگه براي اين سن تمرينات مناسبي ميشناسي بهم بگو چون هنوز پس كاردرمان نبردم و تا دو هفته ديگه هم نميتونم ببرم. 

واکنش به اسم و ارتباط چشمیش احتمالا به خاطر اینه که توجهش یه کم پایینه، تمرینات کاردرمانی خیلی توجه ...

امگا ٣ بهش ميدم. يه روز درميون ماساژش ميدم. روي توپ پيلاتس ميشونمش بپر بپر ميكنه. خودش ميره روي تخت مي ايسته ميگه بپر و سعي ميكنه بپره. دالي بازي هر روز ميكنم. بازي هاي هيجاني و بدو بدو و از سر و كولم بالا بره هر روز داريم. زياد باهاش حرف ميزنم. خمير بازي رنگ انگشتي يا كثيف كاري با ماست هفته اي چند بار ميذارم بكنه. اشاره كردن و كلمه تكرار كردن رو هم هر روز انجام ميدم. يه برنامه نوشتم براش كه اكثر ايتم هاش رو نميرسم باهاش كار كنم ولي تا اونجايي كه بتونم در روز باهاش بازي ميكنم. 

سلام دوستان من یه پسر 8 ماهه دارم که ارتباط چشمیش خیلی ضعیفه یعنی نگاه میکنه فوری جهت نگاهش را تغییر میده گاهی تو خودشه و هر چی باهاش میگم اصلا بهم نگاه نمیکنه به راحتی نمیخنده باید کلی قلقلکش بدم یا شکلک در بیارم تا بخنده تو محیط بیرون از خونه که دیگه اصلا هیچ توجهی به هیچ کس نمیکنه مثلا اگه کسی بگیرش بغل و تو صورتش نگاه کنه روشو برمیگردونه با اسبابازیهاش کلی بازی میکنه و درکل بچه خیلی ارومیه خواهش میکنم از دوستانی که اختلال اوتیسم رو در زندگیشون لمس کردن و میدونن بهم کمک کنن و بگین بچه هاتون تو سن بچه من که بودن رفتارشون چطوری بود؟ممکنه پسر منم این مشکلو داشته باشه؟تو این سن قابل تشخیصه؟

ممنون اصلا هیجوره دوست نداره غذابخوره ازبوش میفهمه.

دنیا جان پس تقریبا بر اساس توضیحات شما من تقریبا دیگه مطمئن شدم که حواس پسر شما یکپارچه نیست و تندکاره ؛ یعنی هم حس شنواییش تندکاره و هم بویاییش یا حتی شاید چشاییش؛ بوی غذاها رو تندتر از حد معمول استشمام میکنه مزه‌هاشون رو هم همینطور برای همین خیلی از غذاها ممکنه به مذاقش خوش نیاد؛

شایدم من کلا اشتباه میکنم ولی به نظرم بهتره با دکتر مشورت کنی اگه حدس من درست باشه برای یکپارچگی حواس پسرتون حتما میتونین کمک بگیرین؛ انواع ماساژ و راهکارهای دیگه‌ای که درمانگرا بر اساس شرایط گل پسرتون پیشنهاد میدن خیلی موثره

سلام دوستان من یه پسر 8 ماهه دارم که ارتباط چشمیش خیلی ضعیفه یعنی نگاه میکنه فوری جهت نگاهش را تغییر ...

عزیزم سلام اونموقع که من اومدم این تاپیک تقریبا چیزاییکه تو گفتی رو دختر منم داشت.

باز تو پسرتوو قلقلک بدی وشکلک دربیاری میخنده دختر من خودمو میکشتم نهایت یه لبخند کوچولو وتمام....حتی قلقلک میدادم گریه میکرد بجای خنده.هرکی بغلش میکرد اصلا ارتباط نمیگرفت نگاه میکردا اما زود میومد بغل خودم بعل کسی نمیموند.فقط با اسباب بازی بازی میکرد و تو خودش بود صداشم ک درنمیومد....

الان خداروشکر خیلی تغییر کرده میخنده دیگه.حتی با یه چیز کوچیک میخنده.نمیدونم چقدر تمرین وماساژ و زمان یا حتی داروها که بهش میدادم هر کدوم سهمی تو این وضعیت الانش داشتن....

بیشتر باهاش ارتباط داشته باش وبازی کن..

سلام .عزیزم یه سوال داشتم شما به پسرتون روزهای هفته و ماه های سال رو به فارسی آموزش دادی یا انگلیسی؟

من اسم فصلها رو هم فارسی هم انگلیسی یادش دادم ولی توضیح مربوط به هر فصل رو فقط به فارسی یادش دادم

روزهای هفته رو فقط انگلیسی بلده مفهوم دیروز و امروز و فردا رو هم به انگلیسی یادش دادم ؛ روزهای هفته رو به فارسی قاطی پاتی میگه هنوز درست یادش ندادم صبر کردم به انگلیسی کاملا براش جا بیفته تا روزهای فارسی رو بهش یاد بدم؛ به نظرم روزهای فارسی یاد گرفتنش راحتتره

ماه‌های سال رو هم در حال یادگیریه فعلا ماه‌های میلادی رو دارم بهش یاد میدم ؛ یک موزیک ویدیو مخصوص بچه‌های مهدکودکی تو یوتیوب هست که روزی سه چهار بار براش میذارم اینطوری ماه‌ها رو با شعر یاد میگیره راحت‌تره

١٦ ماهشه و توجهش يكم پايينه. اما از طرفي هم حواسش به محيط اطرافش خيلي هست به همه صداها حركات رفت و ا ...

شادی جان بازی برای افزایش توجه و‌تمرکز برای بچه‌های یک تا دو ساله خیلی زیاده حتما خودت خوب میدونی، منم چند تا برات مینویسم هر چند فکر کنم تکراری باشه:

شونه تخم مرغ رو برعکس کن و خونه‌های شونه تخم مرغ رو سوراخ کن دور هر سوراخ رو رنگ‌های مختلف کن و چند تا گوش‌پاک‌کن بده بهش بعد رنگ هر سوراخو بهش بگو و کمکش کن گوش‌‌پاک‌کن رو بندازه تو سوراخ‌ها اینطوری هم رنگا رو یاد میگیره هم دقتش بالا میره

چند تا اسباب‌بازی کوچیک بنداز تو وان یک قاشق یا ملاقه بده دستش اسم تک تک اسباب‌بازیها رو بگو با ملاقه از آب بیاره بیرون

تو ظرف پر از آب یا شن بازی یا برنج یا حبوبات اسباب‌بازی‌های کوچیک قایم کن بهش بگو مثلا ماهی رو پیدا کن باید با دستش بگرده ماهی رو پیدا کنه

کره هوش و حلقه بازی و لگوبازی و ماهیگیری هم که خیلی خوبه

توی خمیربازی چند تا نی یا خلال دندون فرو کن ماکارانی یا مهره‌های رنگی رو بندازه تو خلال‌ها یا نی‌ها

مکعب‌ها رو از بزرگ به کوچیک بذاره رو هم

عزیزم به نظرمن پسرتون خیلی از ویژگی‌هاشو از شما و پدرش به ارث برده؛ تاخیر کلامی و‌کم‌حرفی و خجالتی ب ...

سلام راز جان عزیزم ممنون از ابراز نظرودلداریتون گلم ...تااتااین شکوفا بشه من پژمرده وپلاسیده شدم  خدا از دهنتون بشنوه بچه م پیشرفت کنه ...مثل گل پسر شما ... آخه گل پسرشما علایم ومشکل زیادیم نداشته که خداروشکر 

امیرعلی بعضی روزا عادیه بعضی روزا پره مشکل در کل بچه ی آرومیه ها ولی جدیدا هیجانی میشه میخنده میپره بالا پایین چند دقیقه ای ...تازه تیکهاش کم شده بود اینو نمیدونم کجای دلم بذارم ...بعضی وقتها میبینم امیرعباس م داره ادای تیکهای امیرعلی و درمیاره ...متاسفانه البته امیرعلی هم از داداشش تقلید میکنه کاراشو خیلی ... امیددارم امیرعباس حرف زدنش بهترشه اینم یادبگیره 

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
سلام دوستان من یه پسر 8 ماهه دارم که ارتباط چشمیش خیلی ضعیفه یعنی نگاه میکنه فوری جهت نگاهش را تغییر ...

عزیزم اوتیسم در موارد خیلی شدید و مشخص در شش ماهگی هم قابل تشخیصه برای دکترهای متخصص و باتجربه

ولی معمولا به این زودی نتیجه‌گیری نمیکنن مگر اینکه با نشانه‌های بسیار واضح اوتیسم و مشکلات جانبی مثل تشنج هم همراه باشه که فورا نوار مغز میگیرن

در مورد گل پسرتون هم تو این سن فقط پزشک متخصص میتونه ارزیابی و تصمیم‌گیری کنه چون خیلی کار ظریف و پیچیده‌ایه؛ اگه مورد مشکوکی نباشه حتما بهتون میگن تا یک سالگی صبر کنین و دوباره مراجعه کنین انشاالله نگرانیتون کاملا بی‌مورد باشه

در کل اگه پزشکی در مورد کودکی تشخیص اوتیسم بده عملا تا ۱۸ ماهگی کار خاصی نمیشه کرد ؛ معمولا کاردرمانی و گفتاردرمانی رو از ۱۸ ماهگی شروع میکنن که به شدت و ضعف مشکلات کودک بستگی داره

پسرم الان چهار سال و هشت ماهشه چند ماهه با ما بگو مگو زیاد میکنه؛ بعضی وقتا کلک‌ میزنه بعضی وقتا با ...

ای جانم عزیزم الهی پیشرفتش روزافزون باشه ...  

خدایا! گاهی،، نگاهی،،،،
2706