2726
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2407456 بازدید | 51171 پست
غیر از شیر هیچی نمیخوره ؟ یعنی نه میوه نه هله هوله؟ ناراحت نباش حتی اگه شیر خالی بخوره بالاخره گرسن ...

مرسی بخاطر وقتی که گذاشتی 

آخه پسرم هیچ میوه ای نمیخوره بجز خیار😏

هرچقدرهم گرسنش باشه بازم نمیخوره فقط جیغ میزنه شیر قبلا برنج خالی میخورد یا نون الان اونم نمیخوره دارم دیوونه میشم .

سلام کمند جان من میخوام از تجربه خودم برات بگم من تقریبا از هر روز پسرم فیلم دارم الان چهار&nb ...

راز جان همسرتون حق داره، با توصیفاتی که دارید پسرتون هیچ مشکلی نداشته، شما حساس شده بودید، به نظرم پسرتون فقط یه کوچولو تاخیر کلامی داشته

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم دختر شما تاخیر داره؟؟؟واکنش ب اسم ب خاطر تاخیر هم میشه کم باشه؟؟من برای پسرم خیلی نگرانم درسم ...

بله تاخیر هم میتونه باشه

و البته کمبود توجه و تمرکز هم میتونه باشه 

ببینید تا اون تو صورت تون نگاه نکنه و به محیط توجه نکنه درک و گفتارش خوب نمیشه

🖤 

عزیزان من یک بار دیگه ام این سوال و پرسیدم ولی کسی جواب نداد.آیا بچه های شما هم اول که بابا یا مامان میگفتن بی هدف بود و به همه کس میگفتن؟یا اینطوری نبوده و به خودتون میگفتن؟ممنون میشم جواب بدید.پسر من شانزده ماهشه

2728
بله تاخیر هم میتونه باشه و البته کمبود توجه و تمرکز هم میتونه باشه  ببینید تا اون تو صورت تون ...

دکتر پیراستام داده....البته پسر من دستورپذیریش نسبتا خوبه ...بعد ارتباط چشمی هم داره...روابط اجتماعیش هم خوبه مثلا عاشق فوتبال بازی با بچه هاس....ولی فوق العاده شیطونه از درو دیوار بالا میره و واکنش ب اسمش کمه.....از بس درحال شیطونیه اصلا واینمیسته چیزی یادش بدم مثلا...احتمالا همون توجه و تمرکزش کمه...ولی توبازی بهش دماغشو زبونش رو یاد دادم میگم کو نشون میده ...درکل خیلی شیطونه 

ان شاءالله به زودی خوشگل خانوم کلی صفحه گشتم پست های اصلیتو نیافتم فقط اونجا که گفتی بین اطرافیانتو ...

ارکیده جان تورو خدا هر وقت تونستی پستای منو بخون و نظرتو درباره پسرم بگو پستام از صفحه ۱۴۴۳ شروع میشه 

ارکیده جان تورو خدا هر وقت تونستی پستای منو بخون و نظرتو درباره پسرم بگو پستام از صفحه ۱۴۴۳ شروع میش ...

عزیز دلم دوست دارم کمکت کنم اما من غیر از دخترم یه شازده ی کمتر از ۲ سال هم دارم کمتر وقت میکنم اما ان شاءالله در اولین فرصت

🖤 

خیلی ممنون عزیزم اینجا امکانات نداره فقط یه گفتار درمانی داره اونم تو بیمارستان که فعلا مرخصیه ،کاردرمانی هم فقط جسمی. پسرمو که پیشش بردم گفت نیاز نداره با گفتاردرمانی مشکلش حل میشه انشاءالله بچه هات عاقبت به خیر بشن

دیشب خونه بابام رفتم بچه های داییم هم اومده بودن پسرم همش میرفت پیش بچه هاشون و تو صورتشون نگاه میکرد و میخندید و با دستش میزد رو سینه شون و بدو میکرد که اونام دنبالش کنن . با اینکه اونا رو خیلی کم دیده بود ولی تا آخرین لحظه‌ای که بودن باهاشون بازی کرد

دوستانی که تجربه دارید خواهش میکنم جواب منو بدید برای واکنش به اسم شرایط پسرمو توصفحه قبل نوشتم تو ر ...

عزیزم من تجربه‌ای در این مورد ندارم 

ولی تا جایی که از مامانا شنیدم بچه‌ای که واکنش به اسم نداره تو هر موقعیتی اینطوریه یعنی کلا از هر ده بار شاید فقط یک بار بگه بله یا سرشو برگردونه حالا فرقی نمیکنه کی صداش بزنه یا کجا باشه و معمولا در سنین بالاتر بچه‌ با آموزش و شرطی سازی یاد میگیره واکنش نشون بده 

این خیلی خوبه که پسرتونو صدا میزنین میاد طرف شما یا به هر حال واکنش نشون میده یعنی کاملا غرق تو دنیای خودش نیست و از خودش و موجودیت خودش هم غافل نیست

ولی بعضی وقتا پدر و مادرا انقدر بچه رو صبح تا شب الکی صدا میزنن که بچه دیگه محلشون نمیده و آگاهانه و عمدی جواب نمیده

عزیزان من یک بار دیگه ام این سوال و پرسیدم ولی کسی جواب نداد.آیا بچه های شما هم اول که بابا یا مامان ...

عزیزم بچه‌ها اوایل که بابا و مامان یاد میگیرن به همه میگن بابا یا مثلا مامان ؛ یعنی هدفمند نیست ؛ من یادمه پسرم اول بابا یاد گرفت و تقریبا تا مدتی هم به من و هم به باباش بابا میگفت بعدش یاد گرفت منو مامان صدا کنه معمولا بچه‌ها از حدود ۱۸ ماهگی به بعد یاد میگیرن مامان و بابا رو درست استفاده کنن مخصوصا در مورد دخترها؛  در مورد پسرها ممکنه کمی دیرتر این اتفاق بیفته

راز جان درزمان کودکی با پسرت مشکل مهمونی رفتن یا عروسی رفتن وجشن هم داشتی ؟؟؟

پسرم باصدای زیاد تو عروسی وجشن مشکل داره 

تا چندسالگی ادامه داره معمولا؟؟پسرم خونه هستیم خیلی خوب حرف میزنه ولی وقتی میریم توجمع یا همچین جشنهای مثل اینکه لال شده هیچی نمیگه فقط گریه ونق میزنه واقعا خوب میشن؟؟؟

2706