2733
2734
عنوان

اونایی که خوب قیمه درست میکنن لطفااا بیاین 🙏🙏🙏🙏🙏

| مشاهده متن کامل بحث + 998 بازدید | 37 پست
😊😊😊موفق باشی عزیزم

ممنون توام همینطور 😍

هر آدمی تو زندگی باید کسی رو داشته باشه که حس کنه با نبودنش دنیاش خراب میشه!اگر تو طول عمرت همچین کسی رو نداشتی فقط عمرتو هدر دادی!  عشقم همه زندگیم💋 ❤ بابام همه دنیام ، تا هستی هستم نفسم ب نفسهای تو بنده ❤ مامان قشنگم تو قلب من همیشه زنده ای 🥺🤍❤🖤

زعفرون هل گلاب دارچین  بریز بوش میره 

اگر روزی فراموشی گرفتم و همه چیز از یادم رفت دوباره تو را انتخاب می کنم ، دوباره عاشق تو می شوم ، چون تو را با تمام قلبم انتخاب کرده ام و قلب مثل عقل فراموش کار نیست ❣️❣️❣️❣️❣️

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

ببین هل طعم قیمه رو عااالی میکنه حتمااا یکبار امتحانش کن. دوتا دونه بریز . زعفرون هم اخر پخت. چوب دارچین و هل از اول پخت. گلاب رو من دوس ندارم. پیاز کاملا سرخ شده به اندازه هم طعم اصلیشه پیاز کم باشه حال نمیده در حدی که شیرین نشه. خیلیارو دیذم پیاز کم میریزن طعم اب میده قیمشون

سلام

ببینید قیمه رو نباید توی زودپز درست کنید، مواد اولیه اتون باید مرغوب و تازه باشه.

چند نکته برای خوشمزه تر شدن قیمه:

قبل از پخت گوشت رو توی یه ظرف بریزید و دو سه تا جوش که خورد و روی ظرف کف و...جمع شد گوشت رو بشورید و بعد شروع به پخت کنید

پیاز رو نگینی و ریز و همراه گوشت و دنبه سرخ کنید که بوی بد دنبه و گوشت رو ببره، بعد ادویه 

بعدش حتما ۲ الی ۴ حبه سیر ریز خورد کنید و اضافه کنید

لپه ها رو از قبل بپزید و مدام کف روش رو بگیرید

برای قیمه ابتدای پخت اصلا آب نریزید، بلکه پوره گوجه استفاده کنید.

قیمه حداقل باید ۴ ساعت توی قابلمه بپزه،  اگر تا ۶ ساعت هم شد که عالیه

بهتره چوب دارچین و هل و گل محمدی رو مستقیم توی قیمه نریزید بلکه یه کوچولو، خیلی کم توی هاون بکوبید، توی یه تکه پارچه نازک مخصوص آشپزی بریزید و توی قیمه بندازید که فقط عطرشو به قیمه بده، اگر هم اون پارچه ها رو پیدا نکردید جوراب پارازین خیلی نازک بخرید، دو سرش رو با قیچی جدا کنید، چیزایی که گفتم توش بریزد و دو سرش رو گره بدید

مهم ترین ادویه قیمه فلفل قرمز هست که جایی نمیگن اینو، فلفل قرمز مرغوب به مقدار کم طعم قیمه رو بی‌نظیر میکنه

2738