2726

مثلا می رن یکی دو سال می خونن بعد میان ایران؟

خب اینا اگه قصدشون خارجه چرا دیگه انتقالی می گیرن؟!

اگه قصدشون ایرانه چرا از همون اول می رن؟

غیراینه که کنکور رو دور بزنن بیان؟

اکثرشون هم معدل هاشون اوکی نیست معدل می خرن 

بعد اینجا میشینن سر کلاس پزشکی و دندون و دارو

همه هم از کشور هایی میان که اموزش صفر هست و فقط نمره می دن مثل روسیه ، هند و ....

بعد حق بچه های ما ضایع می شه 

یعنی انتقالی ها به اندازه سهمیه ای ها حق خوری می کنن 

حتی بیاین بگید پول میدن هم چیزی رو حل نمی کنه چون بچه های پردیس هم که رتبه هاشون خوبه یا بچه های دانشگاه آزاد هم پول میدن و همه میدونیم برا پردیس حتی رشته پزشکی رتبه خوبی می خواد 

به همه هم این موضوع ربط داره چون پزشکی با جون ادما سر کار داره و دوم اینکه همه مون یکی دو تا بچه کنکوری داریم که کلی زحمت کشیدن ولی قبول نمی شن به خاطر سهمیه ها و مخصوصا انتقالی ها 

جبهه هم نگیرید من خودم دانشجو خارج کشورم ، از بچگی هم هدفم ایران نبود و کلا درس های اونا رو خوندم و یه درصد به انتقالی فکر نمی کنم و حتی ما اگه انتقالی بگیریم ترمی ۳۰ تا ۴۵ واحد داریم چیزی حدود دو برابر ایران ولی با این حال نمی گیریم 

کسی هست دانشجو پزشکی و دندان و دارو باشه و داخل کلاسشون انتقالی ها باشن؟ دیدتون نسبت بهشون اوکیه؟

چون یه دوست داشتم که پزشکی میخوند و میگفت با انتقالی ها انگار پدر کشتگی داریم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

واییییی دقیقااا خیییلی حرص داره 

یه دختر عمه دارم خیلی پولدارن به زوور پدرش رف تجربی سال کنکور نمیدونیی چجوری درس خوند فک کن مادرش خونشون با جارو دستی جارو میکرد ک سرو صدا نشه آقا ایشون کنکورو ری د باباشم میگف فقط س رشته همه جاهارو زد پردیس آزاد و ....ولی نیاورد بعدم با پول باباش رف روسیه داره پزشکی میخونه خیییلی حرص داره همچین ادمی بخاد بعد چن ترم بیاد بشینه رو صندلی پزشکی دانشگاه تهران درس بهونه 

من خودم دانشجو اومدم انگلیس اینجا دارم درس میخونم  اما این جریان انتقالی رو نفهمیدم چیه

عزمزم مثلا میرن یه کشور الکی مثل روسیه هند که نه مدرک زبان میخوان ازشون و نه ازمون ورودی داره با معدل پایین و سطح زبان صفر سرکلاس میشینن حدود یکی دو سال بعد 

انتقالی میگیرن دانشگاهای داخل کشور 

و اینجوری به خیال خودشون کنکور دور میزنن و حق بچه های ما ضایع میشه 

شما واسه لیسانس انگلیس رفتی؟

من یه دوستام با رتبه عالی پزشکی نیورد 

رفت رو‌سیه پزشکی خوند و وسط کار برگشت بقیه رو ایران داره میخونه 

از طرفی هم یکی از اقوام سهمیه 25 درصد داشت 80 هزارش شد پزشکی روزانه دانشگاه تیپ یک

به نظرم سهمیه ک هست اونم روش 

اگه عدالت بود یه چیزی میگفتم آره اشتباهه

ولی وقتی هیچی سرجای خودش نیست دیگه چه فرقی داره... 

موفقیت در این نیست که چه چیزی در پیش رو داریم، موفقیت در این است که چه چیزی در پشت سر به جا می‌گذاریم. 
واییییی دقیقااا خیییلی حرص داره  یه دختر عمه دارم خیلی پولدارن به زوور پدرش رف تجربی سال کنکور ...

میفهمم عزیزم 

ازین نمونه ها زیاد دیدیم 

یکی نیس بگه اگه شما خیلی خونید چرا میرید روسیه چرا آلمان نمیرید یا حتی همین ترکیه

چون ازمون ورودی داره

به خیال خودشون میخوان زرنگ بازی دربیارن 

دو سال اونجا میخونن 

۹۰ درصدشون هم زبان بلد نیستن

میفهمم عزیزم  ازین نمونه ها زیاد دیدیم  یکی نیس بگه اگه شما خیلی خونید چرا میرید روسیه چ ...

اعصابم خورده بعد همچین مامانش دهنشو پر می‌کنه میگه پزشکییی میخونه میخام خودمو پاره کنم 

مطمینم رتبش حداقل دو سه برابر من بود 

من یه دوستام با رتبه عالی پزشکی نیورد  رفت رو‌سیه پزشکی خوند و وسط کار برگشت بقیه رو ایران دار ...

دلیل نمیشه چون سهمیه هست انتقالی رو هم تایید کنیم هر دو اشتباهن 

بعد مثلا دوست شما اگه خیلی خفن بود چرا فرانسه نرفت آلمان نرفت اوکی مشکله چرا ترکیه نرفت؟

چرا همه میرن روسیه؟

چون نه مدرک زبان میخواد نه ازمون وردی میخواد نه ازت درس میخوان هیچی به هیچی 

انتقالی هم اگه میخواد باشه باید از یه سری کشور خاص مثل ایتالیا آلمان یا ....باشه 

نه از روسیه هند اکراین بلاروس که ارزش مدرک شون داخل دنیا صفره 

دوست شما هم پزشکی بین الملل هم نتونسته بیاره که رفته

عزمزم مثلا میرن یه کشور الکی مثل روسیه هند که نه مدرک زبان میخوان ازشون و نه ازمون ورودی داره با معد ...

خوب من دیدم دانشگاه ها اجازه نمیدن بهشون 

یعنی انتقالی نمیدن بهشون 

دختردایی خودم خواست همینکار رو بکنه اما مدرکش رو هر دانشگاهی فرستاد تو ایران قبول نکردن 

من ارشد رو‌ ایران گرفتم کلا انگلیس برای دوره لیسانس ویزا نمیده 

دیگه به جای دکترا مجدد ارشد اپلای کردم اخه ارشد دوره اش کوتاهه دکترا طولانیه ارشد مجدد میخونم

2706