2726
عنوان

✨درمسیرنور با قرآن ✨

108 بازدید | 19 پست

الهی پناهم باش 💎 

✨ اعوذ باالله من الشیطان الرجیم ✨ 

بسم الله الرحمن الرحیم 🌸

لَهُ دَعْوَةُ الْحَقِّ وَالَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ لَا یَسْتَجِیبُونَ لَهُمْ بِشَیْءٍ إِلَّا کَبَاسِطِ کَفَّیْهِ إِلَى الْمَاءِ لِیَبْلُغَ فَاهُ وَمَا هُوَ بِبَالِغِهِ وَمَا دُعَاءُ الْکَافِرِینَ إِلَّا فِی ضَلَالٍ

14 - دعوت‌ حق‌ [و راستین‌] ‌از‌ ‌آن‌ اوست‌، و معبودهایی‌ ‌را‌ ‌که‌ ‌به‌ جای‌ ‌خدا‌ می‌خوانند هیچ‌ جوابی‌ ‌به‌ ‌آنها‌ نمی‌دهند، مگر مانند کسی‌ ‌که‌ دو دستش‌ ‌را‌ ‌به‌ سوی‌ آب‌ باز کرده‌ ‌که‌ آب‌ ‌به‌ دهانش‌ رسد، اما نمی‌رسد، و دعوت‌ کافران‌ جز ‌در‌ گمراهی‌ نیست‌

✨آیه بعد سجده مستحب دارد ." مستحب است، و بهتر است این ذکر گفته شود:  لااله الّا الله حقاً حقاً، لااله الّا الله ایماناً وتصدیقاً، لااله الّا الله عبودیّتاً ورقّاً، سجدتُ لک یا ربّ تعبّداً و رِقّاً، لامستنکفاً ولامُستکبراً، بل أنا عبدٌ ذلیلٌ ضعیفٌ خائفٌ مستجیرٌ."✨

وَلِلَّهِ یَسْجُدُ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَکَرْهًا وَظِلَالُهُمْ بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ

15 - و ‌هر‌ ‌که‌ ‌در‌ آسمان‌ها و زمین‌ ‌است‌، خواه‌ و ناخواه‌، و [همچنین‌] سایه‌هایشان‌، بامدادان‌ و شامگاهان‌ ‌برای‌ ‌خدا‌ سجده‌ می‌کنند

قُلْ مَنْ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ قُلِ اللَّهُ قُلْ أَفَاتَّخَذْتُمْ مِنْ دُونِهِ أَوْلِیَاءَ لَا یَمْلِکُونَ لِأَنْفُسِهِمْ نَفْعًا وَلَا ضَرًّا قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الْأَعْمَى وَالْبَصِیرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِی الظُّلُمَاتُ وَالنُّورُ أَمْ جَعَلُوا لِلَّهِ شُرَکَاءَ خَلَقُوا کَخَلْقِهِ فَتَشَابَهَ الْخَلْقُ عَلَیْهِمْ قُلِ اللَّهُ خَالِقُ کُلِّ شَیْءٍ وَهُوَ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ

16 - بگو: پروردگار آسمان‌ها و زمین‌ کیست‌! بگو: ‌خدا‌ بگو: ‌پس‌ چرا ‌غیر‌ ‌او‌ سرپرستانی‌ گرفته‌اید ‌که‌ اختیار سود و زیان‌ ‌خود‌ ‌را‌ ندارند! بگو: آیا کور و بینا یکسانند! ‌ یا ‌ تاریکی‌ها و نور برابرند! آیا ‌برای‌ ‌خدا‌ همتایانی‌ قرار داده‌اند ‌که‌ مانند آفرینش‌ ‌او‌ آفریده‌اند و ‌این‌ آفرینش‌ ‌بر‌ ‌آنها‌ مشتبه‌ ‌شده‌ ‌است‌! بگو: ‌خدا‌ خالق‌ ‌هر‌ چیزی‌ ‌است‌، و ‌او‌ یگانه قهّار ‌است‌

أَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَسَالَتْ أَوْدِیَةٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّیْلُ زَبَدًا رَابِیًا وَمِمَّا یُوقِدُونَ عَلَیْهِ فِی النَّارِ ابْتِغَاءَ حِلْیَةٍ أَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ

17 - ‌از‌ آسمان‌ آبی‌ فرو فرستاد، ‌پس‌ دره‌ها و مسیل‌ها ‌به‌ وسعت‌ ‌خود‌ جاری‌ شدند، و سیلاب‌، کف‌ بالا آمده‌ای‌ برداشت‌، و ‌از‌ آنچه‌ [‌از‌ فلزات‌] ‌بر‌ آتش‌ ذوب‌ می‌کنند ‌تا‌ زیور و کالایی‌ سازند نیز مانند ‌آن‌ کفی‌ ‌است‌ خداوند حق‌ و باطل‌ ‌را‌ چنین‌ مثل‌ می‌زند اما کف‌ ‌به‌ کنار می‌رود، ولی‌ آنچه‌ ‌به‌ مردم‌ سود می‌دهد ‌در‌ زمین‌ می‌ماند خداوند ‌این‌ گونه‌ مثل‌ها می‌زند

لِلَّذِینَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمُ الْحُسْنَى وَالَّذِینَ لَمْ یَسْتَجِیبُوا لَهُ لَوْ أَنَّ لَهُمْ مَا فِی الْأَرْضِ جَمِیعًا وَمِثْلَهُ مَعَهُ لَافْتَدَوْا بِهِ أُولَئِکَ لَهُمْ سُوءُ الْحِسَابِ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمِهَادُ

18 - کسانی‌ ‌که‌ پروردگارشان‌ ‌را‌ اجابت‌ کردند ‌برای‌ ‌آنها‌ بهترین‌ [پاداش‌] ‌است‌، و کسانی‌ ‌که‌ ‌او‌ ‌را‌ اجابت‌ نکردند، ‌اگر‌ همه آنچه‌ ‌در‌ زمین‌ ‌است‌ و همانندش‌ ‌از‌ ‌آن‌ ‌آنها‌ ‌باشد‌، حتما ‌آن‌ ‌را‌ ‌برای‌ بازخرید خویش‌ خواهند داد ‌آنها‌ ‌را‌ حساب‌ بدی‌ ‌است‌ و جایشان‌ دوزخ‌ ‌است‌ و بد آرامگاهی‌ ‌است‌

صفحه : 251، رعد🌱

🦋🌱🦋🌱🦋🌱🦋🌱🦋🌱🦋🌱🦋

سلام دوستان گرامی روز آدینه تون بخیر💐

پروردگارا! در این روز پربرکت مرا به رضایت و خوشنودی خویش نزدیک کن و از خشم و عذاب خود برهان. به من لیاقتی عطا کن تا خاضعانه تسلیم تو شوم و تو را از هرچه به اندیشه‌ام درآید بزرگ‌تر دانم. خدایا! در این ماه توفیق تلاوت قرآن را بر من ارزانی دار تا چشمم به درخشش آیاتت منور شده، قلبم با هدایت کتابت تسکین یابد. به حق رحمتت. ای رحم‌کننده‌ترین رحم‌کنندگان! آمین!🤲🏻

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

سلام دوستان مهربونم، به تاپیک نور خوش آمدید💐

@شهنور  

@شیداr  

@anabelkatanchi  

@مائده6525221  

@زیوار    

تاپیک نور، اینجاست💎💎       نــــــــور انتخاب نمی کند، می تابد به ذره ذره ی زندگی و بر هر چه در مسیر دارد روشنی می بخشد نور باش و ذات خویش را زیست کن…زندگیتون پر از نور الهی✨خدایا من خواهان بهترین تقدیری هستم که برای من و عزیزانم و دوستانم رقم زده ای🙏✨                                                                            زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه است ریشه هم هرگز اسیر باد نیست زندگی چون پیچک است انتهایش می رسد پیش خدا

سلام دوستان مهربونم به تاپیک نور خوش آمدید💐

@مامان،مهدیار  

@شهریورهفتاد  

@بانویتابستون۷۱  

@پری_شین5  

@نور_آینده    

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

@سمیه_12   💖سلام خواهرجون، سال نو شما مبارک💐از اعماق وجودم دعا میکنم، امسال سالی باشه که به خواسته قلبیتون برسید، حاجتروابشید، سپیدبخت بشید🙏🏻❣️💚

2728
سلام دوستان مهربونم به تاپیک نور خوش آمدید💐 @مامان،مهدیار   @شهریورهفتاد   @بان ...

سلام.

تشکر از دعوتتون.🙏🏻🌹

هر کس خواست بهم اطلاع بده تا براش قرآن بخونم.در تاپیک های خودم و یا دیگر دوستان میتونید بگید.🙏🏻🌹خدایا قرار ده، بی‌نیازی را در روح و روانم و یقین را در دلم و اخلاص را در عملم و نور را در دیده‌ام و بصیرت را در دینم و مرا به اعضایم بهره‌مند کن و گوش و چشمم را دو وارث من گردان و مرا بر آن‌که به من ستم روا داشته پیروز کن و در رابطه با او انتقام و هدفم را نشانم ده و چشمم را بدین سبب روشن گردان.خدایا گرفتاری‌ام را برطرف کن و زشتی‌ام را بپوشان و خطایم را بیامرز و شیطانم را بران و بدهکاری‌ام را ادا کن و برایم معبودا در آخرت و دنیا درجه‌ای برتر قرار ده.(بخشی از دعای عرفه)
سلام دوستان مهربونم، به تاپیک نور خوش آمدید💐 @شهنور   @شیداr   @anabelkatanchi ...

سلام آبجی جان روزتون بخیرو شادی ،🌺🌺🌺🌺🤗🤗🤗🌹🌹🌹 التماس دعا حاجات دلتون روا ،🌺🌺

هرحاجتی از خدا بخواید بهتون عطا میکنه کافیه فقط دلت وصل شه... میدونستی خدا خیلی جیگره خدا نفسه.خدا عشقه ... وصل شدن دل کار سختی نیس فقط یقین و ایمان قلبی به حاجتی که از خدا میخوای داره... گاهی وصل شدن از طریق شهدا ازطریق ائممه و گاهی یه لرزش دل کافیه به استجابت برسی. بخدا محاله بخوای و نشه... محاله ارزو کنی و نشه... میخوای باهم امتحان کنیم... خدا ته معرفت و عشقه. باورش کن به خدا گمان نیک برید با هرگمان و فکری که بخدا داشته باشید خدا با همون گمان و فکر و ذهن بشما نگا میکنه.. .. راستی دوستای گلم امام زمان خیلی چشم انتظاره.. وقتی واسه فرجش هرلحظه دعا میکنید مولا جلوتر از شما دستشو میبره بالا و برای فرج مشکلات و حاجتتون دعا میکنه ...وقتی خیلی یجایی گیر کردید خیلی گرفته شدید خیلی غم اومد بسراغتون ..کافیه امام زمان رو به چشم انتظاریش قسم بدید بگید بحق فرجت که چشم انتظارشی ..فرجی کن تو کارم مولا جان 😍😍 اشک بریز و حاجت دلت رد خور مستجاب میشه...🌺 خدارو تو اون لحظات قسم بدید به یعقوب نبی در فراق یوسفش بگید خدایا پیغمبرت پیامبرت بود دوری یوسفِش نابیناش کرد من که بنده تم چطور تحمل کنم و حاجتمو روا نکنی ... بگو 11 فرزند داشت ولی یه یوسفِشو ازش گرفتی 30 سال تو فراق یوسفش اشک ریخت ... خدایا منو از امتحان و گرفتاری نجاتم بده و حاجت دلمو عطا کن و شادم کن مثل یعقوب نبی که چشم و دلشو به جمال یوسفِش شاد کردی😍😍😍 دوستان با هر پیغمبری با هرائممه و شهدایی باید به زبون خودشون و با هرچیزی که امتحان شدن باید حرف بزنیدتا رد خور نداشته باشه حاجت دلتون ... اونوقت استجابت نزدیک میشه.😍😍 حضرت محمدص فرمودندخدا را بخوانید و به اجابت دعای خود یقین داشته باشید و بدانید که خداوند دعا را از قلب غافل بیخبر نمی پذیرد.🌺
سلام دوستان مهربونم، به تاپیک نور خوش آمدید💐 @شهنور   @شیداr   @anabelkatanchi ...

سلام گلم .انجام وظیفه شد 🙏🌹

دیدی عمو دنیا سرم چی آورد. دیگه مهم نیس که کی  چیچی آورد.چرخ فلک توپمو پاره کرده. اون روزا دیگه مگه برمیگرده.دنیا برام جور دیگه رقم خورد.سنگای هفت سنگ همه تو سرم خورد                             
سلام دوستان مهربونم به تاپیک نور خوش آمدید💐 @مامان،مهدیار   @شهریورهفتاد   @بان ...

سلام عزیزم روزتون بخیر خیلی ممنون 

اجرتون با صاحب قرآن التماس دعا ✨💚🙏

رَبِّ هَبْ لی مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً اِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاء   اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّل فَرَجَهُم 
@سمیه_12   💖سلام خواهرجون، سال نو شما مبارک💐از اعماق وجودم دعا میکنم، امسال سالی باشه که به ...

سلام عزیزدلم  سال نو شما هم ان شاالله در کنار خانواده محترم سالی سرشار از سلامتی شادی و آرامش داشته باشید ❤️ 

بسیار ممنونم از دعای خوبت دوست مهربانم 🌺😘❤️

خدایا شکرت ❤️ مطمئن باش همون خدایی که یونس رو از دل ماهی نجات داد، خدای شما هم هست ، شما رو هم از غم و غصه نجات میده و دعایت را مستجاب میکنه❤

سلام عزیزم مرسی از دعوتت گلم 😘😘😘

طاعات و عبادات تون قبول 🤲💖🤲 

حاجتتون روا 

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

💙💙ممنون میشم برای سلامتی و عاقبت بخیری پسرم یه صلوات بفرستید💙💙

سلام خواهر مهربونم خیلی ممنونم خوندم 

سلامت و شاد و عاقبت بخیر باشید💞 

✨اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ✨
✨اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

تاپیک نور💚متاهل💎صلوات برای امام زمان❤️من سراسر مهر و مهر ورزی هستم، در جهان من همه چیز زیباست...    خدایاشکرت

@مهر_رخسار    

@دنیااافااانی    

@mahsa،    

@دلخوشی۱    

@خانمحاجآقا    

سلام دوستان مهربونم نماز و روزه هاتون قبول حق ✨

اگر دوست دارید یک صفحه قرآن بخونید💚 

تاپیک نور💚متاهل💎صلوات برای امام زمان❤️من سراسر مهر و مهر ورزی هستم، در جهان من همه چیز زیباست...    خدایاشکرت
@مهر_رخسار     @دنیااافااانی     @mahsa،     @دلخوشی۱   ...

ممنون عزیزم 

طاعات و عبادات شما هم قبول 🤲💗

🇵🇸🇮🇷یا مهدی ادرکنی❣️السلام علیک یا صاحب الزمان عج❤️ اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام الله علیها 💙یا اللّهُ یا رَحمٰنُ یا رَحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک 💚یا صاحب الزمان همیشه هوامو داشته باش و رهام نکن. اگر دوست دارین بگین تاپیک های مهدوی تگتون کنم.💙
ممنون عزیزم  طاعات و عبادات شما هم قبول 🤲💗

سلامت و حاجت روا باشی عزیزم ممنونم♥️🌸 

✨اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2706