2703
2553
عنوان

در مورد پدر و مادرم نوشتم 😔😔😔

453 بازدید | 31 پست

بچه ها از نعمت هایی که خدا داده بازم شکرش ها خیلی خیلی هم شکرش ولی 😔😔😔   خواهش میکنم متن رو بخونید 

دوست داشتم مادر پدرم باسواد بودن 

خیلی جاها اتفاقی افتاده که بخاطر نبود سواد بوده 

دوران ابتدایی خیلی پیش دوستام خجالت کشیدم 

ی رفتار هایی تو ‌ جمع ازشون سر زده که بخاطر نبود سواد بود 

چقدررررر دوس داشتم مامانم میتونس گوشی هوشمند دستش بگیره چقدر دوست داشتم میتونس بنویسه و تایپ کنه و ...و همینطور بابام 

بخاطر نبود سواد ی حرفایی زدن ک واقعا خنده داره 

دوست داشتم مامانم معلم بود یا حالا هر چی فقط سواد داشت اصن خانه دار بود ولی با سواد...

بچه ها طرف خونواده مادریم دختر همسن من ۳تا هست. هر ۳ تای اونا مامانشون دبیر و معاون و معلمه 

سر و وضعشون از من بهتره ، عزیز ترن  و ...

ولی من چی دختر یه مرد و زن ۵۶و ۵۵ ساله که بابام انقد تو زمین کار کرده( کشاورز) دستاش پینه داره و صورتش سوخته و سیاه شده و بی سواد و مامانمم خونه دار بیسواد 

بارها گفتم خدایا شکرت از ته دلم ک صلاح مح این بوده ولی گاهی وقتا واقعا دلم میخاد مثلا امروز دوباره دیدمشون دوباره ناراحت شدم 

چیکار کنم 😔😔😔۱۹سالمه

میخوام بهت بگم... همینکه تو قوی هستی کافیه تا به هر چی که تو دلتِ برسی...آرزوها مقدسن اونارو خدا تو دل شما گذاشته ازشون سرسری نگذرید.. قسم به لحظه ای که زجر میکشی و با درد میخندی، خدا میبینه و تو رو به خواستت میرسونه.وقتایی که میخواس بگه دوست دارم میگفت آهای دختر خانوم میدونی؟! منم میخندیدم میگفتم آره میدونم.. اونم بلند بلند داد میزد میگفت منم میدونمم میدونمم خیلی میدونم، هر کی دوروبرمون بود مثل دیوونه ها بهمون نگاه میکرد و اون میخندید.. همیشه میگفت لحظه هایی که دیوونه بازی در میاری هیچوقت فراموش نمیشن من باید با تو دیوونه باشم:) وقتی دور و برش پر بود وسط شلوغی نگام میکرد آروم میگف میدونی؟:) یهویی وسط یه عالمه کار تکست میداد میدونی دیگه؟:) وقتی گریه میکردم و حالم اصلا خوب نبود زنگ میزد میگف تو که میدونی.. یبار جلوم وایساد گفت دختر خانوم جذاب تا آخر عمر باید بدونی😍 واسه به هم رسیدن دو تا عاشق دعا کنید😌E&L

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456

ی چیزی بگم،خداروشکر کن ک پدر و مادرت خوبن با این ک بیسوادن و اهل خیانت ب همدیگه و ابروریزی نیستن،این خیلی بده،💔

فقط 10 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
💗خاله جون برام صلوات میفرستی تا سلامت بیام تو بغل مامانم؟🙏زیر ۱۸سال ریپ نزنه🙏

همیشه برعکسه 

حالا  من مامانم کارمند آرزو دارم که کاشکی خونه دار بود پیش من بود، تک فرزندم هستم خیلی سخته تو خونه تنها الانم تعطیلات عید فقط ۳ روز تعطیل تو خونه پوسیدم  

2714

میتونی یواش یواش یکی یکی بهشون یاد بدی

انگیزه براشون بشه،با ذوق بیان سمت سواد که حداقل ازدواج کردی بتونن با تماس تصویری باهات حرف بزنن همش که نمیتونی پیششون باشی.

هرروز حداقل تا دوم دبستان بهشون یاد بده خوندن و نوشتن براشون انگیزه ایجاد کن

گاهی وقتا بهترین انتقام اینه که لبخند بزنی و بگذری ✨♥️ ️ 

درسته سخته قبول دارم ولی باید همون دستای پینه بسته مبارک رو ببوسی و هیچوقت بابت قیافه و سوادشون ناراحت نشی و اینکه تو تنها نیستی مامان منم سواد آنچنانی نداره ولی هیچ کجا خجالت نکشیدم بلکه سرمم با افتخار بالا گرفتم چون مادرمه و پدرم مقدس ترین ادمای زندگی هر کسی 

عزیز من شعور و زحمتکشی به سواد نیست تو باید به پدرت بخاطر پینه ی دستاش افتخار کنی و همچنین به مادرت انقدر با سوادا هستن که واقعا افراد بیشعوری هستن به نظر من قدر پدر زحمتکشتو خیلی بدون خجالت میکشم که شما میگی یه حرف کاملا ناپخته س 

عزیزمممم🫂🫂🫂🫂🫂میدونم الان یه حسی داری یکم شاکی امیدولرم اینده خوبی داشته باشی حتما همبنطوره پدر مادرتو خودت انتخاب نکردی شرایط،بسته به امکانات چن ساله پیش،هست بازم شاکر باش درکت میکنم عزیزم امیدوارم اینده ی بهتری داشتع باشی...و سعی کن تو بهترین باشی 

حستونو کاملا درک میکنم شرایط شمارو داشتم..من ۳۵سالمه و اهمیت این موضوع به مرور زمان کمتر شده برام...

خودتو اذیت نکن...

فقط با مهر و وحبت و مهربونیشون حال کن.

و قدرشونو بدون که پدر مادر با همه این ضعف هاشون ارزشمندترین جواهرهای زندگیمون هستن....

دلم برای دستای پینه بسته پدرت رفت....

خدا حفظشون کنه....

به این قضیه بی سواری فکر نکن...

تو از گوشیت بهشون ویدئو و اینها نشون بده...

یا براشون کتاب و داستان ک علاقه دارن بخون....

عزیزم ما آدما تا وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم هر چیزی ازارمون میده شاید باورت نشه اما اگر از همه زیبا تر بودی از همه پولدار تر بودی یا حتی خانوادت از نظر اجتماعی تو سطح بالایی بودن و همه درباره اینا سربه سرت میزاشتن مثلا میگفتن بابا تو چی میگی تو که تو پره غمو بزرگ شدی یا انواع از این حرفا بازم اذیت می‌شدی اما وقتی اعتماد به نفس داشته باشی هیچ چیز و هیچ کس نمیتونه ناراحتت کنه

برای........تو بنویس❤️
2706