2733
2734

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
یه کم در مورد امضات توضیح میدی ؟ کتاب ها دوره ها هر چی که در موردش می‌دونی رو میگی بهم ؟ 

ارتباط بدون خشونت، یه روش برای برقراری ارتباط با آدم‌هاست. تمرکز این روش روی چهار مرحله‌ست: 

اول: خوب دیدن بدون قضاوت 

دوم: شناخت احساس

سوم: شناخت نیاز

چهارم: بیان تقاضا

مثلا پدرم به من میگه "شغلت به درد نمیخوره، درآمدی نداره که، ولش کن" 

من نمیگم"بابا شما به جای حمایت از من، اعتماد به نفسم رو می‌گیرید، هیچوقت حمایتم نکردید"

ارتباط بدون خشونت میگه اینطوری جواب بده" بابا شما میگی چون درآمد خوبی ندارم شغلم رو رها کنم؟ وقتی این رو از شما می‌شنوم حس ناراحتی و ناکارآمدی دست میده چون نیاز دارم به تصمیمم احترام گذاشته بشه، شما می دونید من این شغل رو به سختی بدست آوردم، لطفا از رها کردن شغل بهم حرفی نزنید چون دارم تلاش می کنم توی شغلم پیشرفت کنم"

ارتباط بدون خشونت (nvc) یک تکنیک برای برقراری ارتباط موثر و درست با دیگرانه که من بهش میگم معجزه‌ی nvc 😊
ارتباط بدون خشونت، یه روش برای برقراری ارتباط با آدم‌هاست. تمرکز این روش روی چهار مرحله‌ست:  ا ...

در موردش میخونم ممنون که وقت گذاشتی نوشتی برام 

من هر وقت تمرکز کنم و از قبل فکر کنم میتونم تا حدی گفتگو رو مدیریت کنم ولی اگه طرف مقابل انگشت بذاره روی یه نقطه و فشار بده دیگه اعصابم نمی‌کشه قاطی میکنم 

یه مثال میزنم میشه راهنماییم کنی توی قسمت بیان تقاضا این مثال رو چطوری میشه با ارتباط بدون خشونت جواب داد که واقعا حل بشه ؟ چون تا هفته دیگه خونه مامانم هستم و این برام دیگه چالش برانگیز شده هی داره تکرار میشه  

مامانم توی مراسم : کاش بچه رو زودتر میاوردی 

من : مامان جان بچه با باباش توی ماشین خواب بود 

مامانم بعد از ده دقیقه : بهتر بود بچه رو زودتر میاوردی 

یکی که ده دقیقه قبل مکالمه مون رو شنیده بود : بچه کل این مدت خواب بود دیدمش بچه رو 

مامانم بعد از سه دقیقه : کاش بچه رو میاوردی 

من با چشمایی که مثل وزغ زده بیرون با حرص : میییییییگم بچه خواااااب بود 

مامان من اصلا خنگ نیست شاید دقتش پایین اومده باشه ولی اصلا خنگ نیست ، بخوام مشاهده گرانه نگاه کنم میتونم بگم فقط دوست داشت تایم بیشتری با بچه باشه و بچه رو به بقیه نشونش بده 

بخوام احساسم رو شناسایی کنم میتونم بگم تکرار کردن یه جمله و توضیح دادن خودم به شدت میتونه کلافه م کنه 

برای شناخت نیاز میتونم بگم متوجه م که دلت میخواست با بچه بیشتر وقت بگذرونی 

برای بیان تقاضا چی بگم که یه چیزو صد بار نیاز نباشه بگم ؟ 

.
در موردش میخونم ممنون که وقت گذاشتی نوشتی برام  من هر وقت تمرکز کنم و از قبل فکر کنم میتونم تا ...

من توی این مورد اینطوری مسئله رو بیان می کنم: مامان می دونم دلت میخواد زمان بیشتری رو با بچه باشی و بخاطر همین پیگیر اومدنش هستی اما متاسفانه الان خوابه و نمی تونم بیارمش. وقتی این حرف رو تکرار می کنی من کلافه میشم چون نیاز دارم حرفم رو بشنوی و بهم اعتماد کنی. هر وقت امکانش باشه حتما میارمش و ازت میخوام که لطفا دیگه این موضوع رو بهم یادآوری نکنی (این گفتگو باید در بستر همدلی باشه ، مثلا در آغوش گرفتن مادر یا گرفتن دستاش و ...) 

ارتباط بدون خشونت (nvc) یک تکنیک برای برقراری ارتباط موثر و درست با دیگرانه که من بهش میگم معجزه‌ی nvc 😊
2738