2737
2734
عنوان

از دستشون خیلییی ناراحتم

518 بازدید | 42 پست

تو این پنج سالی که عروسشون شدم دو بار تو نامزدی خودشون رفتن مسافرت من و شوهرمو نبردن. دوبار هم بابام منو برد مسافرت. یه بار خارج از ایران یه بار مشهد. هردوبار مادرشوهرم خون به پا کرد که چرا پسر منو نمیبرن. بابامم گفت خوب میکنم نمیبرم. چطور اینا دختر من که هیچ پسر خودشونو نمیبرن. من چرا ببرم. درضمن شوهرم سرباز بود نه میتونست بره خارج از ایران نه میتونست مدت طولانی خارج از محل خدمت باشه. اصلا نمیدیدمش که بگم پیشمه نمیرم مشهد. خلاصه الان سه ساله اومدم خونه ی خودم. تا گفتم مسافرت گفتن آره ماهم میایم دلمون گرفته. گفتم نمیرم‌اصلا. دو سه بار پنهون کردم ازشون شوهرم رفت گذاشت کف دستشون که میخوایم بریم مشهد مادرشوهرم گفت نذر دارم دختر منم ببرید. نذر دارم پسرمم ببرید. هربار گفتم من اصلا نمییییرم. یه بار حق ندارم برم مسافرت تنهایی؟ خلاصه که الان خانوم زنگ زده که عید ما داریم میریم مشهد، پول هم نداریم شما رو هم ببریم. ببین چطور پول جور میکنی باما بیاید من بدون پسرم نمیتونم برم. گفتم مامان خودتون میدونید یه قرون هم نداریم امسال. میگه ببین از یه جایی جور کن. گفتم میگی از بابام بگیرم؟ بگم پدرشوهرم میخواد ما رو ببره مشهد میگه پولشو بابات بده؟ میگه خب چی میشه؟ بابات اون همه پولو میخواد چیکار؟پدر و مادر هرچی دارن واسه بچه هاشونه. گفتم من نمیتونم همچین چیزی بخوام. اگه خودتون میخواید برید به سلامت اگه ما رو هم میخواید ببرید ما نداریم الان. دارید شما قرض بدید بعد برگردونیم. میگه نهههه چندماه دیگه عروسی دخترمه، پول واسه لباس و طلا اون‌موقع کم‌میاریم. گفتم پس به سلامت. 

فهمیدیم رفتی خارج بابا

بالاخره رفتم شمال. در تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۲ به سمت استان گیلان راه افتادم و ۱۴ مهر ۱۴۰۲ دل کندم و برگشتم 😁 این اولین سفر من به شمال ایران بود 😌 به محض این که رسیدیم خونه نتایج کنکور خواهرم اومد که بابل قبول شده بود و فهمیدیم که دوباره باید برگردیم شمال 😃 اما این بار مازندران 😀

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

الانم منو ببره با پول بابام میخواد ببره به همه بگه ما بردیمشون مشهد. خب من اگه قراره از بابام پول بگیرم با تو چرا برم مشهد. اصلا مگه مجبوریم همه باهم بریم. شما برید دیگه. یعنی چی میگی من بی پسرم نمیتونم برم

2738

شوهرت چرا میره بهشون میگه خب؟

خوب کردی بهشون رو بدی دیگه سوارت میشن خاله من الان 10 ساله عروسی کرده دوبار بهشون رو داد با خودشون بردنشون مسافرت الان توی این 10 سال یه بارم تنهایی جایی نرفته انقدر ک خودشونو انداختن به اینا ک اره ماهم میایم باهاتون

خب عزیز تو این اوضاع اقتصادی چ توقعی داری...

عزیزم من نگفتم که منم ببرید. ایشون زنگ زده میگه به بابات بگو پول بده با ما بیاید مشهد. خب وقتی نه من دارم که برم مشهد نه تو داری که منو ببری چرا باید از بابام پول بگیرم 

2706