2410
2553
با گذشت حدود یک سال و نیم از تاسیس تاپیک " تجربیات درمانی کسی که بهش اهداء جنین پیشنهاد دادن ... " و درخواست دوستان بر ارائه جمع بندی و ارائه نتیجه نهایی تجربیات و تحقیقات ، بنده این تاپیک رو زدم که امیدوارم به درد دوستان بخوره
خـداونــــــــدا ، عجیب به آغوشت از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام ، نوازشت را از ما نگیر! @@@@@@@@@@@@@@@@@ تاپیک نتیجه نهایی تمام تجربیات و تحقیقات من: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1135224
خیلی از افراد به دنبال دارو یا قرصی میگردن که با خوردن اون همه مشکلات حل بشه و نتیجه آزمایش اسپرم یکباره جهش پیدا کنه که خود من هم جزو این افراد بودم ولی غافل از اینکه سلامت اسپرم بستگی به سلامت کل بدن داره یعنی هرچه سلامت کل بدن بالاتر بره کیفیت و کمیت اسپرمها افزایش پیدا میکنه ، شاید با خوردن یک قرص یا دارو بشه بدن رو وادار به واکنش سریع و تولید اسپرم با کیفیت کرد ولی این حالت کاملا موقتیه و بعد از مدت کمی از بین میره مثل استفاده از آمپولهای هورمونی HCG یا HMG و یا استفاده از قرصهای جلبک و یا خرنوب و ... عوامل زیادی روی اسپرم ها تاثیر میگذارن مثل وضعیت روحی ، هوای تنفسی ، تغذیه ، آب آشامیدنی ، امواج ، سموم ، رادیکالهای آزاد ، غلبه مزاجها ، لباسهای نامناسب ، انواع مواد شیمیایی ، وضعیت هورمونی بدن و ... بنابراین برخلاف تصور اکثر افراد که فکر میکنن تنها با خوردن چند قرص و یا رعایت تقویت غذایی میشه اسپرم رو تقویت کرد ولی این به تنهایی کافی نیست انواع استرس ها و تنشهای روحی ، تنفس هوای پر از ازت و گوگرد و دی اکسید کربن و ... ، ورود انواع سموم به بدن از طرق مختلف مثل کلر موجود در آب که سمیه یا سرب داخل دندانها که دندان اکثر ماها توسط سرب پر شده و سرب جزو سموم سنگینه، گاز داخل یخچالها ، انواع سموم کشاورزی ، حشره کشها و ... ، تماس انواع مواد شمیمیایی با بدن مخصوصا بیضه مثل انواع شامپوها و صابونها و موبرها که توسط سطح پوست روی بیضه جذب میشه ، انواع لباسهای تنگ و با جنس نامرغوب ، انواع امواج از امواج رادیویی گرفته تا امواج موبایل که مستقیما روی اسپرمها و سیستم دفاعی بدن و غیره تاثیر میگذارن ، و ... بنابراین بهترین روش برای تقویت اسپرم حتی الامکان استفاده از یک سری دستورالعملها هست که مجموعه کاملی از همه موارد ذکر شده باشه که به صورت مختصر و مفید براتون بیان میکنم
خـداونــــــــدا ، عجیب به آغوشت از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام ، نوازشت را از ما نگیر! @@@@@@@@@@@@@@@@@ تاپیک نتیجه نهایی تمام تجربیات و تحقیقات من: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1135224
دستورالعمل پیشنهادی زیر دستور عمومی بوده و قابل استفاده برای همه افراد هست ولی در عین حال به گفته های بنده بسنده نکنید بلکه اول تحقیق کنید و با پزشکتون مشورت کنید و بعد تصمیم بگیرید

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

1) @@@@@ توکل : اولین و مهمترین مساله توکل بر خداست که شما تمام تلاشتون رو انجام بدین ولی نتیجه کار رو به دست خدای مهربون بسپارید و به نتیجه کار هرچی که بود راضی باشید چون مطمئن باشید که خدای خوبی ها بهترینها رو براتون میخواد "وقتی از اینکه آنچه را می خواستی بدست نیاوردی افسرده ای فقط محکم بنشین و شاد باش خداوند در فکر دادن چیزبهتری به تو می باشد" وقتی به خدای مهربون توکل کردی مطمئن باش که از دغدغه ها و استرست کم میشه و به آرامش میرسی: " الا بذکر الله تطمدن القلوب" یعنی همانا تنها با یاد خدا دلها آرام میگیرد "آرامش واقعی آنست که بدانیم در هر گام دستمان در دست خداست" "راز زندگی آرام این است : امروز در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار !" "هرگز فراموش نکن ، هر چه که اتفاق بیافتد تو همواره در آغوش خدا هستی" "هیچ کودکی نگران وعده بعدی غذایش نیست ، زیرا به مهربانی مادرش ایمان دارد! ای کاش من هم مثل او به خدایم ایمان داشتم!"
2456
2) @@@@@ روانشناسی : به طور خلاصه و مفید از لحاظ روانشناسی سه مورد زیر در رسیدن به هدف و خواسته هاتون خیلی خیلی کمک کننده هست که از لحاظ علمی ثابت شده : اول : تصویر سازی ذهنی : انرژی که در ذهنتون توسط تصویر سازی ذهنی ایجاد میشه به شما در رسیدن به هدف کمک میکنه برای تصویرسازی ذهنی در راحت ترین حالت قرار بگیرید مثلا راحت بشینید یا دراز بکشید ، عضلات بدنتون رو شل کنید ، چشماتون رو ببندید و شروع کنید به تصویر سازی ذهنی در مورد بچه دار شدنتون مثلا در ذهنتون تصور کنید که چند روز پریودتون عقب افتاده ، بازم مثل همیشه بی بی چک زدید ولی بر خلاف انتظار دوخط شد ، از خوشحالی دویدید سمت شوهرتون و بهش خبر دادید ، اشک تو چشماش جمع شد و بغلتون کرد و ... هر روز شکمتون بزرگتر میشه ، صدای قلب نی نیتون رو میشنوین و تعیین جنسیت میرین تا روز زایمان تصویر سازی طبق میل و سلیقه خودتون باشه و هرجور که دوست دارین تصویر سازی کنین ، من تصویر سازی بالا رو به عنوان نمونه گفتم طوری تصویر سازی کنین که اون تصویر رو دوست داشته باشین و ازش لذت ببرین تصویر سازیتون تقریبا بین 10 تا 20 دقیقه باشه هر روز یک بار همون تصویر سازی رو تو ذهنتون تکرار کنین اگه همسرتون هم تصویر سازی کنه زودتر نتیجه میده البته باید تصویر سازی ذهنیتون مثل هم باشه این روش هم از لحاظ علمی و هم تجربی ثابت شده ، حتی بعضی افراد جزئیات تصویر سازیشون هم براشون اتفاق افتاد مثلا فردی بود که تصویر سازی میکرده خونه دار میشه و خصوصیات خونه رو هم تصویر سازی میکرده مثلا در خونش اینجوریه ، رنگ دیوارش فلانه که بعد یه مدت با همون خصوصیات نصیبش میشه البته ممکنه اراده خدای مهربون بر این باشه که فعلا صلاح نیست فردی بچه دار بشه ، لذا دیده میشه گاهی افرادی که از این روش استفاده میکنن نتیجه نمیگیرین خودم از این روش زیاد استفاده کردم و بیشتر مواقع تصویر سازیم به حقیقت پیوست حتی زمانی که تمام شرایط بر خلاف انتظار بود دوم : وابسته نبودن به هدف (نتیجه) : از لحاظ علمی ثابت شده هر چقدر شما وابسته به هدفتون باشید احتمال موفقیت و رسیدن به هدف کمتر میشه و ذهن شما انرژی منفی ایجاد میکنه که مانع رسیدن شما به هدف میشه مثلا تمام تلاشتون رو برای بچه دار شدن میکنید و خیلی وابسته به نتیجه هستید طوری که اگه دوباره پریود شدید تمام دنیا پیش چشمتون تیره و تار میشه و انگار دنیا براتون تمام شده ، این وابستگی به نتیجه خیلی مخربه و احتمال رسیدن به هدف رو کم میکنه ، بنابراین میبینید خیلیها وقتی بچه از پرورشگاه میارن بعد یک مدت خودشون بچه دار میشن و یا خیلی از زن و شوهرها که بچه دار نمیشن بعد انجام اقدامات متعدد و روشهای مصنوعی وقتی بی خیال بچه دار شدن میشن بعد مدتی به طور طبیعی بچه دار میشن ، وابسته نشدن به هدف خیلی مهمه ، خیلی از افرادی که از روشهای مصنوعی مثل IUI یا IVF و یا میکرو استفاده میکنن بعد کلی خرج کردن و سختی کشیدن به خاطر داشتن وابستگی شدید به نتیجه و اضطراب شدید شانس بچه دار شدن رو از دست میدن ، خودم شاهد بودم فردی رو که چندین بار IUI و یا IVF انجام داده بود و خیلی هم رعایت میکرد تا جنین رد نشه ولی همیشه نتیجه منفی میشد ولی یک بار که کاملا بیخیال شده بود و اصلا هم فکرش رو نمیکرد در کمال تعجب جواب آزش مثبت بود بنابراین تمرین "تصویر سازی بدون وابسته شدن به نتیجه" بهترین روش برای رسیدن به هدفه ، البته میدونم یکم سخته ولی شدنیه و با یکم تمرین و ممارست امکان پذیره سوم : حفظ آرامش : زوج های جوان بعد از اینکه متوجه میشن مشکل باروری دارن شوک شدیدی بهشون وارد میشه و از لحاظ روحی چنان به هم میریزین که وضع رو بدتر میکنه چون استرس و ناراحتی ها روی باروری چه زن و چه مرد اثر داره ، روی اسپرم اثر منفی داره ، روی سیکلهای زنانه اثر داره ، روی لقاح تاثیر میگذاره ، وقتی درمان رو شروع میکنید و آخر سیکل میشه و منتظر عقب افتادن پریود میمونید و همش استرس دارید که نکنه پری بیاد تاثیر منفی داره ، وقتی از روشهای مصنوعی استفاده میکنید مثلا IUI و یا IVF میکنید و استرس این رو دارید که جواب مثبت بشه اثر منفی میگذاره و احتمال باروری رو کم میکنه و ... ، بنابراین روش ریلکسیشن زیر رو برای رسیدن به آرامش بهتون پیشنهاد میکنم که اگه حوصله کنید و روزانه اون رو انجام بدید در به آرامش رسیدن شما خیلی موثره: لطفا در راحت ترین وضع ممکن قرار بگیرین ، و با بستن چشم ها و کشیدن یک نفس آرام و راحت تمرین رو شروع کنید: نوشته های زیر رو یک بار بلند بخونید و صدای خودتون رو ضبط کنید و هر روز برای تمرین که چشمها رو بستید به صدای ضبط شده خودتون گوش کنید و طبق اون عمل کنید: @@@@@ با هر نفس آرام و عمیق، ریه من پر از هوا میشه و با هر بازدم، خستگی‎ها و استرس‎ها از بدنم خارج میشه با هر نفس آرام و عمیق که می‎کشمبه همه سلولهای بدنم " زندگی" میدم آرامش بیشتر و عمیقتری هم پیدا می‎کنم در همان حال که به کشیدن نفس‎های آرام ادامه میدم فقط آرامش بیشتر رو احساس می‎کنم در حالی که فقط به آرامش فکر میکنم عضلات من هم واقعاً شروع به شل‎ شدن میکنن از پای راستم شروع میکنم ، میگذارم که ماهیچه‎های پنجه و کف پای من کاملاً شل بشن ، کاملاً شل ، مثل موقعی که پای من از یک کفش تنگ خارج میشه و انگشتان راحت میشن کم کم جریان آرامش شروع به انتشار میکنه و بالا میاد ، از مچ پاها و ساق هر دو پا بالا میاد ، مثل موقعی که پای من درون وانی که درحال پرشدن هست قرار داره و به تدریج آب ولرم در حال بالا اومدنه و هرچقدر بالا ‎میاد احساس راحتی و سبکی بیشتری میکنم این احساس راحتی بالاتر میاد و وارد زانوی من میشه ، ماهیچه‎های اطراف زانو کاملاً شل و راحت هستن این احساس راحتی به رانهای من میرسه و رانهای من هم کاملاً شل و راحت میشن حالا به جز جاذبه زمین هیچ نیروی دیگه ای به عضلات من وارد نمیشه با هر نفس آرام ، آرامش بیشتر و عمیقتری رو در همه جای بدنم احساس میکنم حالا عضلات نشیمن و داخل لگن شل و راحت هستن ، کم کم ماهیچه‎های دیواره شکم و قسمت پائین کمر کاملاً شل و راحت میشن طوری که با هر نفس من به راحتی حرکت میکنن و با بالا و پایین رفتن عضلات شکم ، آرامش من هم بیشتر میشه جریان آرامش وارد قفسه سینه میشه و ماهیچه‎های بین دنده‎ها کاملاً شل و راحت میشن ، با هر نفسی که از این پس می‎کشم آرامش من دو چندان میشه و از این آرامش لذت میبرم حالا ماهیچه‎های شانه‎ها، کتف‎ها و بین دوکتف در حال شل شدن هستن جریان آرامش به بازوهای من سرازیر میشه و بازوها، ساعد هر دو دست، کف دستها و انگشتان کاملاً ریلکس و شل هستن عضلات جلوی گردن، پشت‎ گردن، سمت راست و سمت چپ گردن کاملاً شل هستن و سر من آزادانه میتونه به هر طرف که بخواد حرکت کنه پیشانی و ابرو های من کاملاً ریلکس و راحت هستن و هیچ چینی روی پیشانی من و بین ابروهام نیست و اخم ندارم … راحتی و آرامش در تمام عضلات بدن من جریان داره این آرامش که در بدنم و فکرم جریان داره در اثر میل و اراده " خود من" به وجود اومده چون من آرامش رو دوست دارم آرامش به من کمک میکنه که موفقتر باشم افراد آرام رضایت بیشتری از زندگیشون دارن من قدر این آرامش رو که با خواست و میل خودم به دست اومده میدونم هر زمان که احساس کنم نیاز به آرامش دارم میتونم خیلی راحت با کشیدن یک نفس عمیق و آرام و با تجسم کلمه "آرام" در ذهنم، همین درجه از آرامش رو که حالا دارم، برای خودم ایجاد کنم و به خودم کاملاً مسلط باشم موقعی که در آرامش هستم همه سیستمهای بدنم آرام و راحت هستن ، ضربان قلب و نفسهای من آرام و راحت هستن من فرمانده بدن خودم هستم و به هر مدت که دوست داشته باشم در حال آرامش باقی میمونم و هر موقع که خواستم در ذهنم از عدد پنج تا یک میشمارم و با رسیدن به عدد یک، سر حال و با نشاط چشمام رو باز می‎کنم: پنج ، چهار ، سه ، دو ، یک @@@@@ و بعد چشماتون رو باز کنید
3) @@@@@ دعا : خدای مهربون در حروف و اعداد اسرار و رموزی قرار داده که جزو معارف غریبه بشری به حساب میاد که دارای شاخه های متعدد هست مثل علم حروف ، علم اعداد ، علم اوفاق ، علم جفر و ... حتی هر حرف هم تاثیر مخصوص به خودش رو داره و کسانی که علم مخصوصش رو میدونن از نوشته ها و حروف و اعداد خاص جهت اهداف خاصی استفاده میکنن ، بعضی مواقع از بعضی از جداول استفاده میکنن و یا حتی نوشتن بعضی حروف بدون نقطه اثری متفاوت داره و ... اگه یه سرچی تو اینترنت با عنوان :شعور آب" بکنین و سایتها رو مطالعه کنین میبینین همه چیز اطراف ما دارای انرژی و اثره من جمله افکار ما ، جملات مثبت و یا منفی ما و حتی نوشته ها که همه و همه روی کریستال های آب تاثیر میگذاره ، زیباترین شکل کریستال آب زمانی بود که براش صوت قرآن پخش کردن این تاثیرات فقط مختص آب نیست بلکه روی همه هستی تاثیر گذاره ، بحث تو این زمینه زیاد و از حوصله شما خارجه بنابراین میرم سراغ اصل مطلب ، استفاده از دو دعای زیر: اول : دستور معروف شیخ بهایی جهت حاملگی زنان: قسمتی از سوره رعد آیه 31 رو به صورت حروف مقطعه یعنی جدا جدا نوشته (مثل تصویر زیر) و به پهلوی خودتون (زن) ببندین که ایشون در زمان حیات خودش به نهصد زن داد و همه حامله شدن آپلود عکس دوم : دعای زیر رو عینا مثل تصویرش بنویسین و بر گردن خودتون (زن) آویزون کنین (بعضی از حروف بدون نقطه هستن) آپلود عکس تذکر : الف) فلز اثر دعاها رو از بین میبره بنابراین دعاهای فوق رو با خودکار و یا مداد نوکی ننویسین بلکه از جوهر و قلم یا مداد معمولی استفاده کنین ب) سعی کنید خودتون و همسرتون نمازتون رو اول وقت بخونین چون دیر خوندن نماز و یا قضا شدن نماز باعث کم شدن تاثیر دعا میشه جالبه بدونین که این دعا رو به چند نفر دادم که بعضیهاشون همون ماه اول حامله شدن ، حتی یکی از دوستام این دعا رو برای فرد دیگه ای میخواست ، منم داخل کاغذ نوشتم و به بهش دادم ، و ایشون هم به فرد مورد نظر داد ، دوستم بعد چند روز متوجه شد که خودش هم حامله هست
4) @@@@@ تغذیه : برای تقویت اسپرم موارد زیر رو رعایت کنید : - خوردن چهار مغز و مغزیجات : نیاز نیست که حتما میزان زیادی از این غذاها مصرف بشه مخصوصا با قیمتهای گرونی که دارن مثلا خوردن روزانه 5 الی 10 عدد پسته کفایت میکنه و اگه بیشتر از این مقدار در روز خورده بشه مقدار اضافی جذب بدن نشده و دفع میشه - پرهیز جدی از خوردن روغن و غذاهای چرب و در عوض برای سرخ کردن از روغن کنجد استفاده بشه البته با حرارت کم - پرهیز از مصرف گوشت مرغ و گوشت گاو ، مصرف مرغهای ماشینی باعث ورود مواد هورمونی موجود در گوشت مرغ به بدن ما میشه. در عوض مرغ از بلدرچین ، مرغ های هوایی ، مرغهای محلی و ... استفاده بشه ، گوشت گاو هم کلا مضر هست و حتی روایت نیز در این مورد داریم ، در عوض استفاده از گوشت گوسفند خیلی مفیده ، برای تقویت اسپرم یه سردست گوسفند خریده و روزانه یه تیکه کوچیک کباب و خورده بشه (طبق احادیث گوشت گاو موجب درد هست و شیرش موجب درمانه ، گوشت گوسفند موجب درمانه و شیرش موجب درد هست) - خوردن انواع فست فودها و غذاهای کنسروی اکیدا ممنوع - از خوردن محصولات اسرائیلی و یا محصولات ایرانی که از مواد اولیه اسرائیلی استفاده میکنن جدا پرهیز کنین مثل بعضی از نوشابه ها که ماده اولیه رو از اسرائیل وارد میکنن ، اگه یه سرچی تو اینترنت بکنید لیست محصولات اسرائیلی با مارکها و اسم شرکتها وجود داره ، آیا تا به حال فکر کردین که چرا آمار نازایی تو کشور ما دو برابر آمار جهانیه؟ یکی از برنامه هایی که اسرائیل چندین ساله دنبال میکنه و تا حالا هزینه های زیادی براش کرده روشهایی برای از بین بردن نسل مسلمانهاست ، تمامی مواد خوراکی که از اسرائیل وارد میشه دارای موادی هست که در دراز مدت باعث نازایی میشه ، این مطالب رو از منبع موثق میگم ، حتی زمانی که میکروبها و ویروسهایی مثل سارس ، آنفولانزای خوکی ، کرونا (مرس) ، ابولا و ... رو که تو آزمایشگاههاشون تولید کردن و جهت آزمایش روی انسانها وارد اجتماع کردن متوجه شدن افرادی که از تغذیه اسلامی استفاده میکنن خیلی کمتر مبتلا به این بیماریها میشن و از اون زمان به این فکر افتادن تا میکروبها و ویروسهایی به وجود بیارن که فقط بر روی بدن مسلمانها اثر بگذاره - پرخوری ممنوع ، سعی کنین صبحانه مفصل و در اول وقت بخورین ، ناهار حتی الامکان فقط میوه جات باشه ، شام اول شب و سبک میل بشه - خوردن میوه های فصل خیلی موثره و در غیر فصل مصرف نشه
7) @@@@@ ول من و فارماتون : مولتی ویتامینهای ول من و فارماتون به دلیل داشتن ترکیبهای خاص خود تاثیرات بسیار خوبی روی اسپرمها میگذارن مخصوصا در کمیتها و تعداد. این مولتی ویتامینها بدن رو وادار به ساخت اسپرم بیشتری میکنن و با داشتن ویتامینهای آنتی اکسیدان روی تحرک و مورفولوژی هم تاثیرگذارن بهترین طریقه مصرف به صورت یک روز درمیونه یعنی یک روز یک عدد ول من و روز بعد یک عدد فارماتون
2714
5) @@@@@ جلبک : مصرف روزانه 2 عدد قرص جلبک اسپیرولینای 500 میلی گرمی در روز پیشنهاد میشه ، هر 12 ساعت 1 عدد با یک لیوان شربت خاکشیر خورده بشه سم زدایی از بدن و کبد توسط اسپیرولینا برای اسپرمها خیلی موثره ، مصرف تعداد بالای اون توصیه نمیشه چون با داشتن طبع گرم باعث بالا رفتن حرارت بدن میشه و روی کیفیت اسپرمها تاثیر منفی میگذاره ، مصرف اسپیرولینا به تنهایی کفایت میکنه و نیازی به مصرف کلرلا نیست ، در قیاس کلرلا با اسپیرولینا ، مصرف اسپیرولینا به دلیل نداشتن آنتی بیوتیک ترجیح داده میشه
6) @@@@@ خرنوب : اگه بهترین دارو رو هم تهیه کنید ولی به روش نادرست مصرف کنید نتیجه خوبی از دارو نخواهید گرفت ، متاسفانه دستورالعمل مصرف خرنوب در داخل سایتها در جوشانده اون خلاصه شده ، خرنوب به تنهایی تاثیر کمی روی اسپرمها میگذاره ولی وقتی با یک سری از مواد مخلوط بشه و با ماده مصلح خودش مصرف بشه تاثیر فوق العاده ای میگذاره ، بهترین روش مصرف خرنوب تهیه ترکیب زیر هست: - خرنوب 50 گرم : هسته های خرنوب رو جدا کنید و دور بریزید ، خرنوب های از هسته جدا شده رو بکوبید - گرده زنبور عسل 100 گرم - جین سینگ 50 گرم : از عطاری بخرید و بکوبید - پودر ثعلب یک قاشق مرباخوری - عسل یک کیلو مرغوب مواد بالا رو تهیه کرده و با هم ترکیب کنید و روزی 3 بار هر بار یک قاشق غذاخوری به همراه یک استکان عرق کاسنی بخورید ، عرق کاسنی مصلح ترکیب بالاست
8) @@@@@ بیضه : مواردی رو که در مورد بیضه مینویسم شاید یکی از مهمترین مواردی باشه که ظاهرا خیلی ساده به نظر میرسه ولی در عمل بیشترین تاثیرات رو در بالا بردن کیفیت اسپرم میگذاره و یا رعایت نکردن بعضی از مسائل آزمایش اسپرم رو در مدت زمان کوتاهی سقوط میده و تمام تلاشهای شما رو هدر میده - دوری از مواد شیمیایی : رسیدن هرگونه ماده شیمیایی و صنعتی و ... سریعا روی بیضه تاثیر منفی میگذاره چون این مواد توسط سطح پوست بیضه جذب شده و وارد مویرگها شده و وارد جریان خون بیضه میشن ، بنابراین به جز آب از رسیدن هرگونه ماده ای به بیضه اکیدا جلوگیری کنین مثل تماس انواع شامپوها و صابونها و مواد شوینده ، تیزبرها و ... ، این مواد اگه به بیضه برسه سریعا تاثیرات منفی روی اسپرم میگذاره - سرد کردن بیضه : نکته بسیار مهم اینکه عملکرد بیضه ها جهت اسپرم سازی وابسته به دمای 31 الی 34 درجه سانتیگراد یعنی دمای 3 تا 6 درجه پایینتر از دمای بدن هست بنابراین برای خنک کردن بیضه باید فقط و فقط از آب خنک استفاده کنید و هرچه تعداد دفعات خنک کردن بیضه با آب سرد بالاتر بره کیفیت اسپرمها هم بهتر میشه ولی متاسفانه اکثر افراد برای خنک کردن بیضه از آب یخ و یا کمپرس یخ استفاده میکنن که حرارت بیضه رو بیش از حد پایین میاره ، کمپرسهای یخ به خاطر نوع جنس کیسه هاشون و هم به خاطر خنک شدن در معرض گاز یخچال که مقداری خاصیت سمی بودن داره و هم به خاطر سرمای بیش از حد تاثیرات منفی روی بیضه و عملکرد بیضه میگذارن بنابراین تا میتویند سعی کنید دمای بیضه رو توسط آب خنک چند درجه پایینتر از بدن نگه دارید و هر هر وقت توالت رفتید چند دقیقه بیضه رو زیر آب سرد بگیرید - لباسها و شرت ها : شرت هایی که آقایون میپوشن باید حتما نخی و گشاد باشه ، از پوشیدن لباسهای تنگ جدا خودداری کنید چون باعث میشه بیضه به بدن بچسبه و حرارتش بالا بره مخصوصا کسانی که از اسپرمهای بیکیفیت برخوردان همچنین زمانی که شوهراتون به خونه برگشتن تو خونه شلوارک های گشاد نخی بپوشن تا سطح پوست بیضه بتونه به راحتی تنفس کنه - ماساژ بیضه : بعضی از افراد بیضه ها رو با روغن زیتون و یا بنفشه و ... ماساژ میدن و چون روغن های موجود در بازار از کیفیت خوبی برخوردار نیست و مواد دیگه ای مخلوط روغنها میکنن ، بنابراین بسیار اتفاق افتاده که با ماساژ بیضه نه تنها کیفیت اسپرم فرد بهتر نشده بلکه در مدت یکی دو ماه تحرک اسپرم فرد به صفر رسیده و تمام زحمات درمانی فرد به هدر رفته ، بنابراین اگه اصرار دارین از روغن زیتون برای ماساژ بیضه استفاده کنین حتما خودتون از میوه زیتون روغن بگیرید و ماساژ بدید
اگه کسی دستورات بالا رو انجام داد و نتیجه ای گرفت و یا اینکه خودش تجربه ای داره داخل همین تاپیک بگه تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
9) @@@@@ طب سنتی : غلبه مزاج و یا مزاجها در انسانها باعث بروز انواع بیماریها میشه و همچنین روی باروری افراد تاثیر داره ، بنابراین در طول دوره درمان هم برای مرد و هم برای زن یک دوره رجوع به دکتر طب سنتی جهت تعدیل مزاج خیلی کمک کننده هست و هرچه تعادل مزاجی بدن بیشتر برقرار بشه فرد از سلامت عمومی بالاتری برخوردار خواهد بود علاوه بر تعدیل مزاج ، یکی از اعمالی که هم روی سلامت بدن تاثیر گذار هست و هم مستقیما روی کیفیت و کمیت اسپرمها تاثیر میگذاره انجام چند دوره حجامت عام (بین دو کتف) هست که بهترین زمان انجام اون روزهای فرد نیمه دوم ماه قمری هست یعنی روزهای 17 یا 19 یا 21 یا 23 یا 25 یا 27 یا 29 ماه قمری حجامت عام با کاهش حرارت بدن روی کیفیت اسپرمها تاثیر خوبی میگذاره اگه تعداد اسپرم فردی بسیار پایین باشه و یا اینکه تحرک و یا مورفولوژی فردی بسیار پایین باشه ، پیشنهاد میشه از حجامت پشت گوش هم استفاده کنه چون بنا بر عقیده ابوعلی سینا رگهای وراثتی هر فرد از پشت گوشهای فرد عبور میکنه ، نکته مهم پیدا کردن مکان دقیق حجامته ، اگه شما دست خودتون رو روی قسمتی از گردن که پشت گوشتون قرار داره بگذارین یک قسمت استخوانی سفت رو لمس میکنین که این مکان ، محل دقیق حجامت پشت گوشه تذکر: بعضی از مردم عوام و حتی بعضی دکترای طب سنتی بر این باورن که در حجامت هرچقدر خون بیشتری از بدن خارج بشه بهتره در صورتی که خروج حداکثر 50 قطره خون در هر حجامت عام کفایت میکنه و خروج بیش از حد خون برای بدن ضرر داره ، همچنین برای ایجاد برش سطح پوست حتما از تیغ جراحی استفاده بشه و استفاده بعضی از افراد از سوزن به جای تیغ اثرات حجامت رو کاهش میده
10) @@@@@ دوری از امواج : یکی از عواملی که روی اسپرمها تاثیرات منفی میگذاره امواج الکترومغناطیس موجود در اطراف ماست ، به خصوص امواج موبایل که اکثرا نسبت به اون بیتوجه هستن ، سیستم ایمنی بدن ما انسانها در برابر این امواج کاملا بی دفاع بوده و از آسیب بالایی برخورداره ، این امواج نه تنها روی انسانها تاثیرات مخرب میگذاره بلکه روی حیوانات و حتی گیاهان هم تاثیرات منفی میگذاره که توضیحات مفصلش از حوصله این جمع خارجه بنابراین برای سلامت اسپرمها سعی کنید تا حد ممکن موبایلها رو از بدنتون دور کنید و به هیچ وجه به کمرتون نبندید /////////////////////////////////////////////////////////////////////// تذکرات: الف) متاسفانه عرقیجات کارخانه ای موجود در بازار اکثر قریب به اتفاق تقلبی بوده و با انواع مواد مضر مخلوط شدن ، مثلا شما برای تقویت اسپرمها عرق کاسنی میخرید و استفاده میکنید غافل از اینکه عرق کاسنی که خریدید نه تنها عرق واقعی نیست بلکه از ترکیب مواد الکلی و شیمیایی ترکیبی با بوی مشابه ساخته و روانه بازار کردن ، جالبه بدونید به گفته یکی از دوستای شوهرم که توی تهران داخل کوچه مروی عطرفروشی داره خیلی از شرکتهای گلاب فروشی و شرکتهای تولیدی عرقیجات بسیاری از عطرهای درجه دو و سه رو ازشون خریداری کرده و با آب مخلوط میکنن و به مردم بیچاره میفروشن ، مثلا عطر گل محمدی رو با آب مخلوط میکنن و به جای گلاب میفروشن! حتما میدونید که تمام عطرها از ترکیبات و فرمولهای شیمیایی به دست میان که فرمول اونها فقط در دست چند کشور مثل فرانسه ، هند ، ایتالیا و ... هست ، داخل بعضی از این عرقیجات مواد الکلی اضافه میکنن ، من خودم یکبار از یک عطاری داخل تهران عرق بومادران خریدم که کلا بوی الکل میداد! ، من و شوهرم حتی برای خرید عرقیجات اصلی به نیاسر رفتیم و از عرقیجات مختلف مثل رازیانه ، بومادران ، کاسنی ، نعناع ، بید و ... خریدیم که فروشنده ها دیگهای بزرگ عرق گیری داشتن و ادعا میکردن که خودشون عرقیجات رو تهیه میکنن در صورتی که همه اونها غیر اصل بودن مثلا عرق نعناع که خیلی از اون تعریف میکردن داخلش روغن داشت در صورتی که عرقیجات که از میعان بخار تهیه میشن فاقد مواد روغنی هستن بنابراین سعی کنید عرقیجات رو خودتون تهیه کنید ، دیگهای مخصوص عرق گیری تهیه کنید که در بعضی شهرها مثل بابل و تهران و کاشان و ... میفروشن و خودتون انواع عرقیجات رو تهیه کنید ، حتی با این دیگها میتونید گلاب هم بگیرید ، جالبه بدونید ما این دیگ رو تهیه کردیم و عرقیجاتی که گرفتیم متفاوت با عرقیجات موجود در بازاره ، طعم و بوی اکثر عرقیجات بسیار نرم و مطبوعه در صورتی که نوع کارخانه ای اونها بسیار تند هست دقیقا مثل چای اصل که بوی عطر نداره و دیر دم هست و چای غیر اصل که انواع عطرها و اسانسها و مواد رنگی رو به اون اضافه میکنن و زود دم هست عرق نعنایی که تو خونه گرفتیم بسیار طعم نرم و لطیفی داشت ولی عرق نعنایی که از بیرون میخریم خیلی تنده ، عرق نعناع خونگی سریعا دردهای معده رو تسکین میده ولی عرق نعناع کارخانه ای تاثیری روی معده و گوارش نداره و بعضی از انواع اونها حتی باعث بدتر شدن گوارش هم میشه ب) یکی از نکاتی که خیلی مهمه لذت بردن هنگام نزدیکیه مخصوصا برای افرادی که از تحرک اسپرم پایینی برخوردارن ، نزدیکی اکثر مردها معمولا با لذت همراهه و هرچقدر لذت بیشتر باشه بهتره ولی بسیاری از مواقع خانم ها در نزدیکیها لذت نمیبرن مخصوصا زمانی که برای حامله شدن مجبور میشن زود به زود اقدام داشته باشن ، در این مواقع بهتره تعداد اقدام کم و فقط در هفته تخمک گذاری باشه ولی لذت مرد و زن افزایش پیدا کنه مخصوصا زن حتما به ارگاسم جنسی برسه و موقع نزدیکی نقاط حساس زن تحریک بشه چون باعث ترشح مایعی داخل رحم میشه که اسپرم در این مایع شنا کرده و خودش رو زودتر به تخمک میرسونه و بدینوسیله تحرک پایین اسپرم رو جبران میکنه
اگر نتونستید همه 10 نکته گفته شده رو انجام بدید اشکالی نداره هرچند تا رو میتونید بهش عمل کنید ، فقط انجام سه مورد شماره 6 و 7 و 8 تا درصد زیادی آزمایش اسپرم رو پیشرفت میده مخصوصا شماره 8 یعنی خنک کردن بیضه تا جایی که اگه میشد شرت نخی طراحی کرد که هم هوا رو تهویه کنه و هم دمای داخلش رو بدون استفاده از مواد شیمیایی و گازها و فقط و فقط توسط آب بین 31 الی 34 درجه سانتیگراد نگه داشته باشه بسیاری از مشکلات اسپرمها حل میشد ، حتی افرادی که واریکوسل دارن برای باروری نیازی به جراحی نداشتن و بیضه خنک میموند و اسپرم با کیفیت بالا تولید میکرد
2706