2737
2734
من NTام تو هفته 12 مقدارش 2.4 بوده و low risk شدم حالا تو سونوی سه ماهه دوم که همه چیز نرمال بود ولی دکتره ÷رسید پزشکت بهت آزمایش خون نداده ؟خیلی نگران شدم ازش ÷رسیدم گفت من به خاطر اینکه تو NTات 2.4 بوده گفتم الانم چیزی ندیدم همه چی نرماله خیلی نگرانم
خدای من یه خاطر هدیه اسمانیت ،دختر نازم ،روزی هزار بار سپاسگزارم

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
تبسم جون نگران نباش
مال منم توی هفته 13 ام 2.5 بود و تست سلامت جنینم هم Low Risk بود..........استرس و نگرانی از همه چیز بدتره ها
توکلت به خدا باشه منم اوایل خیلی نگران بودم اما اشتباه کردم
حق چو مرا نعمتی از خویش داد / نام ورا مدتی از پیش داد /
کودک من نام ز زهرا گرفت / دل، همه امید به فردا گرفت
2738
تبسم جون چرا اینقدر نگرانی؟؟؟؟
هههههههههه
همه چیز عادیه که!!!!
ماله منم تو هفته ١٢ ٢/٥ بوددددد

بیخیال بابا برو حالشو ببر!!!

* بر برگ برگ دفتــــر عمــــرم نوشتــــه ام .....
نابرده رنج، گــــنج به من داده است حسیــــن(ع) *
خانومای محترم باید توجه داشته باشند که nt با بالارفتن سن بارداری کمی زیادتر میشه و جای نگرانی نیست
به گفته دکتر آزمایشگاه نیلو توی ایران nt تا 2.2 نرماله
اگه از این بیشتر بود باید بررسی بشه البته این به این معنا نیست که حتما مشکلی باشه
نگران نباشید
تبسم عزیز درکت می کنم .ولی مال تو زیاد نیست چند سالته و الان هفته چندی ؟ مال من 2.7 بود در واقع ابر NT بودم تو نی نی سایت و هر دو غربالگریم تو low risk بود الان هفته 38 هستم 31 اردیبهشت زایمان دارم تا حالا تو همه سونوگرافی هام همه چی نرمال بوده . . من 36 سالم بود تو هفته 12 دکترم و سونو گرافهای دیگه گفتند سونولوزیست ها برای مادرهای بالای 35 سال با دقت بیشتری اندازه گیری می کنند . یعنی به جای جداره داخلی ، جداره خارجی رو اندازه می زنند و ضمنا می گفتند بالای 3 ، 3.5باید آمنیوسنتز بشی و اینکه غربالگری اول ترکیب آزمایش و NT است نه تک تک آنها .
آزمایشگاه نیلو تو همین سایت به من در این مورد این طور جواب داد : اگر جنین های NT بالای 2.5 بیماری کروموزومی هم نداشته باشند ممکنه بیماریهای قلبی،ریه ،دیافراگم ، عفونت ، ... داشته باشه و کلا 2 درصد نوزادان سالم هم بی دلیل NT بالایی دارند .این خیلی منو نگران کرد . من می خواستم آمنیوسنتز بدم با اینکه low risk بوذم قبلش رفتم پیش دکتر قادریان متخصص ژنتیک تو بیمارستان لاله . با بررسی نتایج و سوال جوابهای فراوون از سوابق فامیلی تو انواع و اقسام بیماریها بهم خیلی قطعی گفت نیازی نیست آمنیو سنتز کنی .گفت اگه بچه مشکلی داشته باشه بعدا می آی سر وقت من دیگه ، با این حال من خیلی مطمئن می گم نیازی نیست انجام بدی . حرفهای اون خیلی آرومم کرد .
ضمنا اکو کاردیو گرافی قلب جنین هم کردم و غیر از آنومالی اسکن هفته 18 تا 20 بار دیگه تو هفته 26 که کل اعضا بچه تکمیل می شه آنومالی اسکن کردم . تو هیچ کدوم از این بررسی ها و سونو گرافی های دیگه هیچ مشکلی نبوده .تو سونوگرافی هات همیشه بگو Nt ات چند بوده و نگران قلب و ریه و کلیه و دیافراگمش هستی و این باعث میشه که دقیقتر چک کنندو و اعضا رو یکی یکی بهت بگند که سالمه.
به نظرم برای کاهش نگرانی هات پیش متخصص ژنتیک برو اگه لازم دونست آمنیوسنتز بده و ضمنا یه اکو قلب جنین بده و تو هفته 18 تا 20 حتما آنومالی اسکن رو انجام بده .جوابهای نرمال اینها خیلی خیلی راحتت خواهد کرد .هرچند که من اعتراف می کنم نگرانیهام صفر نشد اما نزدیک به صفر شد هنوزم گاهی یادم می افته فکر می کنم نکنه ... ولی به این فکر می کنم که هر کاری که با تکنولوژی موجود واسه تشخیص می تونستم کردم و نگران بودن چیزی رو عوض نمی کنه و فکر و خیال به بچه آسیب خواهد زد به چیزای خوب بعد از تولدش فکر می کنم تو هم این بررسی ها رو بکن اما بی خیال باش و به چیزای خوب فکر کن . ضمنا اگه تهرانی پیش دکتر حنطوش زاده هم بری بد نیست . امیدوارم تجربیاتم به دردت بخوره . بعد از زایمان دوباره می آم و از سلامت کامل پسر م با NT=2.7 می نویسم!
ممنونم عزیزم لطف کردی توضیح دادی من میرم پیش دکترم البته تو سونوی 21 هفتگی که همه چیش خوب بود ولی باز به دکترم میگم که اگه لازم بود هر کاری انجام میدم
خدای من یه خاطر هدیه اسمانیت ،دختر نازم ،روزی هزار بار سپاسگزارم
2706