2726
عنوان

به هیچ بچه ای هیچ برچسبی نزنیم🌱❤

455 بازدید | 33 پست

نه به بچه خودمون

نه به بچه دیگران،

هیچ برچسبی نزنیم ...

نه برچسب مثبت نه برچسب منفی ....

برچسب منفی که تکلیف ش روشنه میدونیم چرا نباید بگیم خنگ؛ نادون، شلخته؛ بی ادب؛ دروغگو ...

اما برچسب مثبت هم به همون اندازه آسیب زاست ...

ما حق نداریم به یه بچه بگیم صبور؛ مهربون؛ باهوش، ....

چون هربار که بخواد انتخابی غیر از اون برچسب داشته باشه دچار اضطراب میشه و یه عمر برای حفظ برچسب های مثبتی که لزوما انتخاب ش نبودند کلی استرس تحمل میکنه ....

هروقت بچه کار خوبی کرد میتونیم رفتارشو تحسین کنبم

بگیم : آفرین که به خواهرت مهربونی کردی

نگیم: آفرین چه پسر مهربونی

بگیم: ممنونم ازت که صبوری کردی

نگیم: به به چه پسر صبوری

بگیم : آفرین که با تلاش ت این موضوع رو فهمیدی 

نگیم: چه پسر باهوشی

مادرِ من زمین؛ معلم ِ من طبیعت و راهنمای من شهودم است 🌱❤

چه نکته ای 👌

الزاما هر نظری محترم نیست، نظر و تفکر داعشی ها و نازی ها محترم نیست، اساسا احترام برای نظر نیست، نظرات یا معتبر هستند یا معتبر نیستند، یا اگر بخواییم مبتلا به نگاه سیاه و سفید نشیم و تقسیم بندی خودی و غیرخودی توی ذهن مون شکل نگیره که نظر خودی معتبر و غیرخودی نامعبتره؛ میگیم هر نظری به درجاتی معتبره. احترام مال صاحب نظره، پس آدما محترمن ولی نظرات الزاما محترم نیستن، نظرات یا معتبرن یا معتبر نیستن، یا درجاتی از اعتبار رو دارن🙌. ممنون میشم برای حاجتم صلوات بفرستین 🙏🏻🩷

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

عالیی👍

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این باغ بنشسته در کمین پرنده اید پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 

کاش همه فهم و درک تورو داشتن

اگه نمیتونی مودب باشی رومن ریپلای نکن من به ادبیات چاله میدونی عادت ندارم ناظمتونم نیستم بگم خانومم  مودب باش نی نی یارو تگ میکنم کاربریت رو هوا میره                                       
از بذل محبت ت خجل ام خواهر💔

دشمنت شرمنده گل جان❤️‍🩹

اگه نمیتونی مودب باشی رومن ریپلای نکن من به ادبیات چاله میدونی عادت ندارم ناظمتونم نیستم بگم خانومم  مودب باش نی نی یارو تگ میکنم کاربریت رو هوا میره                                       
2706