2737
2734
بهترين كارو ميكنيد چون خود امريكام هنوز واكسن به همه نرسيده فكر نكنم تا سال بعدم به ايران بدن ممكنه ...

عزیزم حالا جدا از اینهمه حرفایی که زدیم ولی انشاالله اونجا خوشبخت باشید و دوری از وطن براتون سخت نگذره و بهترین لحظات رو داشته باشید...

من جدا از چیزایی که نوشتم و واقعا برام فان بود ...ولی همه مردم عادی دنیا (به جز سیاستمدارها😁) امیدوارم به بهترین شرایط برسن و بزودی کرونا تموم بشه چه مردم خوب ایران چه مردم خوب امریکا و همه جهان

عزیزم حالا جدا از اینهمه حرفایی که زدیم ولی انشاالله اونجا خوشبخت باشید و دوری از وطن براتون سخت نگذ ...

ممنون مهربون❤️ باور كني يا نه مردم همه دنيا به خوبي مردم ما هستن حيفه، باهم دشمن باشن حيفه واقعا لعنت به مرزاي بين كشورا كاش هيچ مرزي نبود،به قول سهراب 

جاي مردان سياست بنشانيد درخت كه هوا تازه شود  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون مهربون❤️ باور كني يا نه مردم همه دنيا به خوبي مردم ما هستن حيفه، باهم دشمن باشن حيفه واقعا لعن ...

دقیقا عزیزم..منم خیلی مستندهای کشورهای دیگه رو دنبال میکنم و اینو فهمیدم که اکثر آدمها تو همه جهان مثل ماها هستن و از سیاستهای بدی که دنیا رو تکه تکه کرده تنفر دارن...کاش روزی برسه که این مرزبندیها نباشه و مردم همه دنیا همه کنار هم شاد زندگی کنن...آرزوی محالیه ولی خوب تصورش قشنگه😊

دشمنی ما با امریکا هم با سیاست گزاریش تو خاورمیانه هست وگرنه نه مردم امریکا...حالا این خبر هم که من گذاشتم در مورد شیرکاکائو😁 برام جالب اومد گفتم اینجا بگم برا شوخی... وگرنه با شما هم نظرم در مورد آدمها

دقیقا عزیزم..منم خیلی مستندهای کشورهای دیگه رو دنبال میکنم و اینو فهمیدم که اکثر آدمها تو همه جهان م ...

پس حالا كه دوستيم ميدوني توي امريكا اقليتي به نام اميش وجود دارن كه هنوز با كالسكه ميرن سر زمين 😆برق ولوله كشي ابو،،، رو اصلا قبول ندارن زندگي صد درصد ارگانيك مسيحي تندروهم هستن 

2728
پس حالا كه دوستيم ميدوني توي امريكا اقليتي به نام اميش وجود دارن كه هنوز با كالسكه ميرن سر زمين 😆بر ...

بله که دوستیم😊 فداتشم عزیزم باور کن حرفام از ته دل نبود ...از ته دل بخوام بگم بهترینا رو برات میخوام اونقدر زیاد که دلتنگ ایران نشی😘😊

آررره شنیدم اتفاقا یه ویدیو هم دیدم از مدل زندگیشون خیلییی برام جالب بود ...کار جالبی میکنن که طبیعت رو حفظ میکنن 😊 ولی اینکه مسیحی تندرو هستن یکم ترسناکه😁

بله که دوستیم😊 فداتشم عزیزم باور کن حرفام از ته دل نبود ...از ته دل بخوام بگم بهترینا رو برات میخوا ...

اره كلا امريكا سرزمين عجايبه هر ايالتيش مردم يه طورن من عاشق سرخپوستا و زندگيشونم بيچاره ها خيلي بهشون كم لطفي شد بعضي ايالتا مردم بينهايت باسوادن بعضي جاها نه فقط كشاورزن هر يالتي سيستم اموزش خودشو داره حتي كتابها و ،،، متفاوتن جالبتر اينكه از جغرافيا تو مدرسه زياد حرف نميزنن اما تا دلت بخواد تاريخ ميخوانن از تاريخ جهان تا تاريخ دويست ساله امريكا يكي از مهمترين درسهاشونه بارها وبارها تاريخ جهان رو مرور ميكنن 

اره كلا امريكا سرزمين عجايبه هر ايالتيش مردم يه طورن من عاشق سرخپوستا و زندگيشونم بيچاره ها خيلي بهش ...

بله سرخپوستا که کلا مظلوم واقع شدن و اساس ایالتهای متحده امریکا روی ظلم بنا شده متاسفانه...ظلمی که به بومیهای اونجا شده

به نظرم احترام و تعصب خاصی که مردم امریکا به پرچمشون دارن به خاطر همینه که تاریخ کشورشون رو تو مدارس خیلی مثبت!! براشون تعریف میکنن 

کاش اینجا هم تاریخ کشور تو مدارس عالی تدریس میشد تا تعصب و وطن پرستی بچه های ماهم بیشتر بشه...

تو امریکا مردمش نسبت به دخالتهای امریکا تو خاورمیانه و برای مثال فروش میلیاردها دلار در سال اسلحه به عربستان صعودی برای قتل و کشتار تو یمن چه نظری دارن؟ فکر نکنم افتخار کنن کشورشون در بزرگترین قتل عام قرن اینقدر عمیق نقش داره...

بله سرخپوستا که کلا مظلوم واقع شدن و اساس ایالتهای متحده امریکا روی ظلم بنا شده متاسفانه...ظلمی که ب ...

براي كسي مهم نيست چون حتي نميدونن يمن كجاي جهان قرار داره اساسا مردم بيشتر از سياست به اقتصاد و پيشرفت فكر ميكنن اين اونقدر براي مردم  مهمه كه ممكنه كشتار وقتل عام روندا براي مردم ايران مهم باشه يا كشتارهاي  حمرهاي سرخ در كامبوج برو توي خيابون بپرس نظر مردم درمورد حمرهاي سرخ چيه مطمينم ده نفرم نميدونن كيو ميگي ؟؟به همون نسبت مردم امريكا نه براشون مهمه نه اصلا درمورد خاورميانه فكر ميكنن اغلب مثلا به سفرهاي فضايي بيشتر علاقمندن يا مثلا اخرين مدل ايفون يا اخرين دستاوردهاي تسلا ، نميشه گفت اين كشور بر اساس بي عدالتيه چون سرخپوستهام توي روند تاريخي مدام طرف ارتشهاي مخالف با حكومت تازه تاسيس مهاجرين رو گرفتند همين براي مهاجرين اوليه بي ارزششون كرد ميتوانستن با دوستي به نتايج بهتري برسند همه تاريخ انسانهايي كه دنبال تكرويي هستن جاشون در قعر جدوله پيروز كسيه كه بتوانه با سياست با بقيه تعامل كنه 

2738
براي كسي مهم نيست چون حتي نميدونن يمن كجاي جهان قرار داره اساسا مردم بيشتر از سياست به اقتصاد و پيشر ...

مواردی که فرمودید به ویژه نسل کشی در روندا رو اگه مردم ایران نمیدونن به این دلیله که هیییییچ نقشی در اون نداشتن!! ولی در یمن و عراق و..امریکا نقش داره.. مردمش که به قول شما عاشق تاریخ هستن چرا به این بخش از تاریخ توجهی ندارن؟! برخی از سیاستمداران امریکایی علنا میگن ما جنگ در یمن رو ایجاد کردیم و حامی این جنگ بودیم!!! چطور مردم امریکا از سخنرانیهای سیاستمدارانشون آگاه نیستن؟ چطور نمیدونن درامد میلیارد دلاری کشورشون از فروش اسلحه کجا به کار میره و جان انسانها رو کجای این کره خاکی میگیره؟! این تفاوتی هست که بهش دقت نکردید...اگه واقعا مردم امریکا نمیدونن یمن و عراق و...کجای نقشه هستن...پس مثل کپک سرشون زیر برفه😐 همینه که طبق آمار یک میلیون نفر از پانزده میلیون دانش آموز امریکایی با سلاح حالا یا چاقو یا تفنگ به مدرسه رفتن و آشوب درست کردن...امنیت در خانواده های امریکا اگه موج میزد نتیجه اش این نبود...من میدونم خیلی انسانهای خوب و خانواده های خوب ساکن امریکا هستن ولی چنین مواردی هم هست که نشون میده کشوری که بر خون استواره خودش هم چندان آرامشی نخواهد داشت...

براي كسي مهم نيست چون حتي نميدونن يمن كجاي جهان قرار داره اساسا مردم بيشتر از سياست به اقتصاد و پيشر ...

برخی قبیله های سرخ پوستی دو قرن در بردگی سفیدپوستان بودند و بدترین رفتارها باهاشون شده...اساس مخالفتهای سرخ پوستی به این دلیل بوده که حکومت جدید امریکا در اون زمان خواسته که آداب و رسومشون رو بریزن دور و مدرن بشن...که سرخپوستها مخالف این بودن و نخواستن تن به خواسته های سفید پوستها بدن...دیگه همه میدونیم نژادپرستی چقدر در امریکا هست و نمونه بارزش هم ترامپ بود...همه اینها ریشه در نژادپرستی داره و باز هم نتیجه اینه که امریکا هم ایرادات خودشو داره

مواردی که فرمودید به ویژه نسل کشی در روندا رو اگه مردم ایران نمیدونن به این دلیله که هیییییچ نقشی در ...

برعكس نظرتون مردم بسيار ارومن و بسيار مهربون  وجامعه اي مذهبي درمورد تاريخم زياد نميدونيد سرخپوستها در چند دوره زماني بر خلاف حكومت مركزي حركت كردن با ارتشهاي متخاصم  متحد شدن نميگم باهاشون مهربون بودن اما انتخاب خودشون بود نه جمعيتي داشتن نه مركزيتي بهتر بود با مهاجرين كنار ميومدن تا برضدشون بشن 

برعكس نظرتون مردم بسيار ارومن و بسيار مهربون  وجامعه اي مذهبي درمورد تاريخم زياد نميدونيد سرخپو ...

من طبق آمار گفتم عزیزم... وقتی یک میلیون دانش آموز سلاح حمل میکنن تو مدرسه نشونه چی میتونه باشه؟! منم عرض کردم خانواده های بسیار خوبی در امریکا هستن ولی این ایرادات هم به جامعه امریکا وارده و اصلا نمیشه کتمان کرد ...کامنت منو با سوگیری نخونید 

در مورد سرخپوستها هم من اساس مخالفتهاشونو گفتم که چرا مدام مخالف حکومت مرکزی بودند نه اینکه چه کارهایی برای مخالفت با حکومت کردن یا نکردن!!!! اساسش این بود که حکومت مرکزی میخواسته سرخپوستها کلا هویت خودشون رو کنار بذارن...و اگه تاریخ شما اثبات میکنه که سرخپوستها برده سفیدپوستهای امریکایی نبودن بفرمایید رفرنس بدید 

مواردی که فرمودید به ویژه نسل کشی در روندا رو اگه مردم ایران نمیدونن به این دلیله که هیییییچ نقشی در ...

عزيزم جايي كه نه مدارسش ديوار دارن نه خونه هاش نه مجبوري كه ماشينت رو قفل بزني ميتواني ماشين روشنت رو ول كني بري و برگردي كسي نگاهشم نميكنه قطعا جاي امنيه شما نگاهت به خاور ميانه با سمت وسوي خودته براي همين مقصر واقعي رو نميبيني خيلي از  مردم حتي توي ايران نگاه شما رو ندارن  

عزيزم جايي كه نه مدارسش ديوار دارن نه خونه هاش نه مجبوري كه ماشينت رو قفل بزني ميتواني ماشين روشنت ر ...

وای خدای من شما چرا تصویر کاملا رویایی داری از امریکا ارائه میدی؟! در مورد سرقت اتومبیل امریکا که مقام هفتم یا هشتم جهان هست !! خشونت در امریکا طبق آمار خودشون وجود داره مثل خشونت پلیس که اخیرا هم شاهد قضیه جورج فلوید بودیم و حواشی انتخابات امریکا و مواد کشیدن در مدارس و چاقو و اسلحه و...

شما در مورد نگاه من به خاورمیانه هیچی نمیدونید چون چیزی از عقاید خودم نگفتم ...تنها چیزی که گفتم ارائه یه سری آمار و ارقام بود از نقش امریکا در کشتار وحشیانه در یمن که اصلا نمیتونید انکارش کنید چون آمار ارائه شده هست و صرفا به عقیده من مربوط نیست

خوشحال شدم باهاتون صحبت کردم

ولی تاپیکم رو قفل میکنم چون مقاومت شما در مقابل آماری که من از خودم درنیاوردم و صرفا از سایتها و مراکز آماری امریکا خدمتتون عرض کردم نشون میده به واقعیتها چندان علاقه ای ندارید

بدرود