2703
2553
عنوان

لکنت زبان کودک دو ساله خواهش میکنم تجربه ای دارید راهنماییم کنید

| مشاهده متن کامل بحث + 776 بازدید | 74 پست
بعد عزیزم چیکار میکردن اونجا؟چطوری با بچه ها کار میکردن؟

یک جلسه بود ولی پنج ساعت اونجا طول کشید. چون جلسات گروهیه زمان میبره. تمرینات رو زیر نظر ایشون مربی ها انجام میدن. خودشون فقط میان سطح لکنت و اینکه به چند جلسه احتیاج داره رو مشخص میکنن.نمیشه اینجا گفت یکم طولانیه. اگه بتونم از تمریناتی که دادن تا آخر شب برات عکس میذارم. ولی اگه پسرت دست و پای چپ و راست و متوجه میشه یا خودش میفهمه و بهت میگه سختشه صحبت کنه برو پیشش و این اطمینان و داشته باش به لطف خدا خوب میشه.من امیدوارم ان شاالله پسرم خودش خوب بشه اما اگه یک درصد طولانی شد از سنی که متوجه تمرین ها بشه باهاش کار میکنم و جلسه بعدی رو هم میرم. امیدوارم به حق فاطمه ی زهرا همه بچه ها خوب بشن.

لطف میکنی برای حاجتم صلوات بفرستی؟ ممنونم دوستم😚
خدایی خیلی زیاده هزینه اش  بعد توصیه نکردن خود والدین چیکار کنن توی خونه؟ کتاب داستان معرفی ن ...

واقعا زیاده. بخصوص برای من که بی نتیجه بود! همه حرف ها و روش هاشون با بقیه گفتاردرمانها فرق داشت. خیلی تمریناشون زیاد بود .تضمین خوب شدن دادن فقط در صورتی که همه تمرینا رو کامل انجام بدیم. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یک جلسه بود ولی پنج ساعت اونجا طول کشید. چون جلسات گروهیه زمان میبره. تمرینات رو زیر نظر ایشون مربی ...

زنگ زدم کلینک شهر خودمون نوبت برای هفته دوم اردیبهشت نوبت گرفتم 

گفت بعضی بچه ها با سه چهار جلسه خوب میشن بعضیا بیشتر دکتر باید ببینه

خدا کنه زود خوب بشن

ان شااله هم بچه شما و بچه من هر دو زود خوب بشن

خیلی ممنون از راهنماییت عزیزم 😍

اگه تونستی عکس بزاری ممنون میشم😘

[QUOTE=132738128]زنگ زدم کلینک شهر خودمون نوبت برای هفته دوم اردیبهشت نوبت گرفتم  گفت بعضی بچه ها با سه چهار جل ...[/QUOT

ان شاالله 😊 سن پسر شما واسه گفتار درمانی مناسبه. پسر من که حتی یک کلمه با دکتر صحبت نکرد که ببینم تشخیص دکتر چیه. ببر همونجا شهر خودتون به امید نتیجه میگیری. جدیدا لکنت گرفته از چیزی ترسیده؟

2720
[QUOTE=132738128]زنگ زدم کلینک شهر خودمون نوبت برای هفته دوم اردیبهشت نوبت گرفتم  گفت بعضی بچه ...

آره دو هفته است بعد از دیدن پایتخت اون پسره بهتاش😕

مونده براش 

باید ببرم ببینم چطور میشه

مرسی عزیزم💖

اگه تونستی دستعورالعملهارو اسکرین بفرستی ممنون میشم😘

واقعا؟؟؟ یعنی اینقد دیدن فیلم تاثیر داره؟؟؟ پس ان شاالله زود از سرش میوفته احتمالا داره اداش و درمیاره.  چشم عزیزم تا آخر شب میفرستم. رفتی گفتار درمان شهر خودتون یه لطفی کن ببین تمریناشون چه فرقی داره اونجا چیکار میکنن بعد بیا همینجا بگو. ممنونم ازت.

2714

https://www.ninisite.com/discussion/topic/572457/درمان-لکنت?page=1

این تاپیک کامل بخون و نت برداری کن اطلاعات خوبی داره

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.

https://www.ninisite.com/discussion/topic/348022/تو-رو-خدا-اگه-میتونید-کمکم-کنید-خیلی-ناراحتم-لکنت-پسر5سال-ه-ام-ا?page=4

اینم یه تاپیک دیگه است 

پاتوق همیشگی من تو اون شرایط

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.

سلام خدا رو هزاران مرتبه شکر پسر گلم دو ماه بعدش خوب خوب شد. اومدم به مامانای نگرانی که میان و این صفحه رو به یه امیدی میخونن بگم اول از همه دعاااااا بعد تغییر رفتارتون با کوچولوتون بیشترین تاثیر رو داره. من چهل روز حدیث کسا... یه بار هم نماز شب و چله زیارت عاشورا گرفتم که این یکی و نتونستم کامل بخونم. فقط از خدا و پنج تن خواستم و پسرم و بهشون سپردم. سعی کردم آرامشم رو حفظ کنم.اون دو ماه هرررررکاری میکرد اصصصصلا پسرم رو دعوا نمیکردم یکسره هم بیرون بودیم. خونه اقوام اصلا نمیرفتم. فقط خونه کسایی که خودش دوست داشت بره میرفتیم. عاشق پیاده رویه و به خاطر خوشحالی و آرامشش اونقد بردمش بیرون که تو آفتاب کاملا سیاه شد 😉 با اینکه همه میگفتن چرا اینقد سیاه شده اما ارزشش و داشت. الان دوباره خوب شده رنگ صورتش 😁 روز درمیون دوتا تخم بلدرچینم دادم و سعی کردم غذاهاش فقط سردی نباشه. طبع غذاهاش و معتدل کردم. اینا رو گفتم که شاید یه مامان نگران مثل حال اون روزای خودم اومد خوند و نگرانیش کم شد... اگه سوالی داشتید من در خدمتم...

دختر داییم دانشجوی گفتار درمانیه . لایکم کن گمت نکنم . ازش میپرسم بهت میگم

سلام عزیزم، وقتتون بخیر
گفته بودین یکی از اقوامتون دانشجوی گفتار درمانیه، امکانش هست یه مشاوره ازشون بگیرید راجع به دختر من؟
دخترم یک سال وده ماهشه، دو هفته ی پیش دعواش کردم و از فردای اون روز لکنت گرفت، میخواستم ببینم باید چیکار کنم؟ نیازِ ببرمش گفتار درمانی؟ اخه نمیخوام با محیط جدید و دیدن یه فرد غریبه بهش استرس وارد بشه

سلام عزیزم، وقتتون بخیر گفته بودین یکی از اقوامتون دانشجوی گفتار درمانیه، امکانش هست یه مشاوره ازشون ...

شدت لکنت و نوع لکنتش مهمه
و اینکه تو خونواده سابقه ی لکنت دارن یا نه

اگه کل کلمه رو تکرار میکنه خیلی مهم نیست
فقط واکنش نشون ندن

اگه یه بخش از کلمه باشه مثلا به دست بگه دَ دَ دَ دست یا حرف اول رو بکشه مثلا به مامان بگه ممممممامان میتونه نشونه ی لکنت در آینده باشه و نیاز به ارزیابی بیشتر داره

در کل معمولا برای زیر ۲ سال درمان لکنت رو روی خود بچه شروع نمیکنیم و به شکل مشاوره به خانواده درمان غیر مستقیم انجام میشه

شدت لکنت و نوع لکنتش مهمه و اینکه تو خونواده سابقه ی لکنت دارن یا نه اگه کل کلمه رو تکرار میکنه خیل ...

عزیزم این جوابشونه . اگه دوست داری خصوصی پیام بده شمارشو بدم صحبت کن . شماره مشاوره داره 

2706