2737
2734
عنوان

چگونه ظرافت زنونه داشته باشیم؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1846406 بازدید | 28431 پست
سلام lady ها من تند تند حرف میزنم دست خودم نیست. کسی راهکاری داره؟ 🤔 

بله کار کردن روی تنفست. باید بین کلامت نفس بگیری و مکث کنی. تو آینه تمرین کن خیلی تاثیر داره . البته یادت باشه ترک هر عادت و جایگزین کردن عادت جدید زمانبره و باید صبور باشی  

سلام به همگی. امیدوارم خوب باشید.

من کل نکات تاپیک رو خوندم و لازم دونستم یه سری نکات جانبی هم بهشون اضافه کنم.

مثلا در مورد صحبت کردن دوستان نوشته بودن که باید آرام و کم صحبت کرد. خب من ذاتا آدم شلوغ و پرانرژی هستم. وقتی این جمله که باید آرام و کم صحبت کنی رو دیدم سعی کردم تغییر کنم ولی این باعث شد به شدت آروم بشم و کلا حرف نمیزدم. فهمیدم این کار اشتباهه.

به نظر من به محیطش هم بستگی داره.

مهم‌ترین فاکتور لحن صحبت کردنه و کلماتی که استفاده می‌کنیم. مهم نیست پرانرژی صحبت کنیم یا جدی. اگر لحن حرف زدنمون خانومانه و لطیف باشه کافیه.

مثلا من دارم با همسرم حرف می‌زنم دوست دارم پرانرژی باشم. تو این مواقع اگر بخوام چیزی براش تعریف کنم با لحن شاد و پرانرژی باهاش حرف میزنم ولی با لحن لطیف و زنانه و البته عشوه.

اگر بخوام با کسی جدی حرف بزنم لحن حرف زدنم جدی هست ولی باز هم لطافت رو در لحن صحبت کردنم دارم و از کلمات قشنگ استفاده میکنم.

اگر به طرز حرف زدن مجری‌های تلویزیون و بازیگرها دقت کنید بهتر متوجه منظورم میشید. ممکنه شاد باشن، ناراحت باشن، جدی باشن. موقعیتش مهم نیست. مهم اینه که لحن حرف زدنشون لطیفه.

من خوشبختم...خدایا شکرت😍🤩....توکل بدون تفکر💪.......تو فقط بخواه تا خدا بهت بده....شکرگذاری فراموش نشه....تا زمانیکه ناخودآگاهت را در خودآگاهی درک نکنی، این ناخوادآگاه توست که بر زندگیت حکمرانی میکند و تو آن را سرنوشت می‌خوانی.💪

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

در مورد نحوه راه رفتن باید اینطوری باشه که صاف راه بریم. شل و ول نباشیم. پاهامون رو موقع راه رفتن خیلی باز نکنیم. سرعتمون هم بالا نباشه. لازم نیست حتما خرامان خرامان راه بریم.

من خوشبختم...خدایا شکرت😍🤩....توکل بدون تفکر💪.......تو فقط بخواه تا خدا بهت بده....شکرگذاری فراموش نشه....تا زمانیکه ناخودآگاهت را در خودآگاهی درک نکنی، این ناخوادآگاه توست که بر زندگیت حکمرانی میکند و تو آن را سرنوشت می‌خوانی.💪

من دقت کردم از وقتی با همسرم لطیف حرف میزنم همسرمم لحنش لطیف میشه.

2731

به نظرم هر خانومی باید خودش باشه ولی لطیف‌

اگر ذاتا آرومه، آروم بمونه ولی لطیف

اگر شلوغ و پرانرژیه، شلوغ و پرانرژی بمونه ولی لطیف.

آدم نمیتونه ذاتشو عوض کنه

الان میخواستم شیرینی تر بخورم رفتم برای خودم بشقاب و چنگال آوردم. به نظرم خیلی بهتر از اینه که شیرینی رو بگیرم دستم

یه سیاست در مورد همسرم بگم که باعث شده دیگه با هم بحث نداشته باشیم سر خانوادش.

متاسفانه من در خانواده‌ای رشد کردم که مامانم اگر از بابام ناراحت میشد فقط با داد و فریاد ناراحتیشو بروز میداد. اوایل نامزدی هم منم همین روش رو در پیش گرفتم چون راه دیگه‌ای بلد نبودم و این کار باعث میشد که همسرم هم در مقابل من گارد بگیره حتی اگر حق هم با من بود.

الان اگر از یکی از اعضای خانوادش ناراحت باشم اول میگم خودت میدونی مثلا خواهرتو چقدر دوست دارم ولی فلان رفتارش امروز منو ناراحت کرد. بعد با آرامش از ناراحتیم میگم. با این روش تا حالا نشده در مقابلم گارد بگیره. اینجوری هم ناراحتیمو گفتم و همسرم از اون رفتار زشت خانوادش آگاه شده هم من سبک شدم.