2726
عنوان

امروز دو تا جوجه اردک برای پسرم گرفتم

| مشاهده متن کامل بحث + 22367 بازدید | 93 پست

دوستان من امروز جوجه ۲ هفته رو بردم تو حموم گذاشتم تو تشت اب گرم ک شنا کنه، شنا ک بلد نبودن ولی حسابی اب تنی کردن و مثل موش اب کشیده شده بودن، خیس خیس😅، پرها چسبیده به بدن، به نظرتون برا جوجه ۲ هفته تو زمستون زود بود یا کارم درست بود؟

اولا جاشون باید تاریک باشه یعنی با جعبه بذار گوشه اتاق تاریک لامپ روشن باشه اونم بیداره دوما اردک م ...

من براشون دون سوپراستارتر گرفتم دادم ک گویا مواد معدنی مینرال داره، با این وجود لازمه دوباره شربت مینرال بگیرم بدم؟ منظورت ازینکه ریگ بخورن چیه؟ ریگ چیه؟ 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام من خودم هم اردک داشتم

ببین برای غذا میتونی سبزیجات خیلی ریز جنی یکم خیس کنی بدی بخورن و هندونه هم خیلی دوست دارن و نون هم با ماست یا همون اب خیس کن بده بهشون و به نظرم فعلا اصلا نزار تو اب با اینکه میگن از دوهفتگی گذشت بزار ولی بازم بزار برای بعد اینکه پر هاشون کامل ریخت و پرهای خودشون در اومد و جوجه ها خیلی وابستن خوب شد بیشتر از یکی گرفتی و راستی پاهای جوجه اردک خیلی ضعیف هست و به خاظر همین من چون زود گذاشتم تو اب سرما خورد و از طرفی دونه مرغی هم میدادم شکمش سفت شده بود و در اخر مرد و میخوام اینبار بگیرم ولی دیگه بزرگشون کنم و باید بدونی اردکا موقع غذا خوردن ریخت و پاش زیاد دان چون غذا میریزن تو ابشون و کثیف کاری میکنن و حواست باشه دائم اب داشته باشن و باید بگم که خیلی حواست به زیر پای اردکت باشه نباید بزاری زیر پاش خیس باشه مگر نه بیمار میشن و شاید اول فلج شن میتونی اگه توی کارتن نگه داری میکنی یا هرجای دیگه ای روزنامه بزاری زیر پاش و هر صبح عوضش کنی که مریض نشن

موفق باشی♡

نگهداری اردک کاملا سخته ...بشدت وابسته به مادرن ...دمای بالای ۳۰ می خوان و مادره مصنوعی ....بهتره بب ...

ببینید دوستای من همشون یک بار هم که شده اردک بزرگ کردن و اینقدرم سخت نیست دما همون دمای خونه و اره وابسته هستن ولی بزرگ کردنشون و نگهداری ازشون خیلی برات شیرینه و من داشتم نگهداری درست نکردم مرد کلی ناراحت شدم و چون عین مامانش بودم و اردک هم همین انتظار از ما داره که اونو مث بچه خودمون بدونیم و بزرگ کنیم و وقتی که خریداریش میکنید باید بدونید تمام نگهداریش با خودتون باشه منم به زودی میخرم

2728