2726
بجا این حرفا برو واسش ی سوتین صورتی از این نیم‌تنه ها بگیر بپوشه کم کم عادت کنه

آخ آخ گفتی سوتین چند وقت پیش رفتم بازار چه سوتینای خوشگلی سایز کوچیک داشت خیلی حسودیم شد  

دیش دیرین دیرین ماشالا پیش گیرین گیرین ماشالا آی ماشالا 😁😅💃🕺💃🕺💃🕺💃
خب همه که مثل هم نیستن ولی کلا ادم پیگیر باشه خوبه الان همین دوستم میگه اگه زودتر بهم رسیده بودن امپ ...

😕

دانی که چرا سر نهان با تو نگویم؟/طوطی صفتی طاقت اسرار نداری😏shabnamtala@ من یه کاربر گوگول مگووووولم😋د😁😃😐😑 ؟😴سایتو💣 خالی کن😐می خوام🤞🏻تی بکشم🚱(کپی شده*) کابر قدیمی ام به همین سوی چراغ  قسم😐♥*•♫.•*♥♥*• گوجهــــــــــــــــــــــــــــسبز .•*♥♥*•♫.•*♥

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اصلا هم زود نیست زمان بلوم از 9 ساله تا 13 یا14سال بنظرم طبیعیه شما مقاله و سخنرانی های سن بلوغ رو نگا کن همه سن بلوغ رو از 9 سالگی گفتن

هرکه آمد اندکی مارا پریشان کردو رفت
2728
نه چه ربطي داره ؟ بلوغ دخترا از ١٠ تا ١٤ سالگي كاملا نرماله  بعد چه ربطي به بچگي كردن داره ؟ م ...

خواهر من متولد ۸۷هستش الان سینه هاش در اومده تیز شده قشنگ 

زوده؟ 

قدش رشد نمیکنه یعنی؟

نه چه ربطي داره ؟ بلوغ دخترا از ١٠ تا ١٤ سالگي كاملا نرماله  بعد چه ربطي به بچگي كردن داره ؟ م ...

خودتم داری میگی 10.الان نه سالشه ها کلاس سومه تازه!!

به نظر من که زوده من نمیدونم نسل جدید چطور شدن ولی چیزی که من از خودم و هم سن و سالای خودم یادمه بلوغ هممون از اول راهنمایی شروع میشد و اغلب هم دوم سوم راهنمایی پریود میشدیم بعضیا ام میشناختم که دیرتر

عزیزم چه ربطی داره مگه هر کی تشکیل خونواده بده بزرگه؟آدم با بلوغ از دوران بچگی فاصله میگیره ترشح هورمونای بدنش تغییر میکنه زودتر میل جنسی پیدا میکنه خلق و خوش تغییر میکنه دیگه هر لباسی نمیتونه بپوشه و خیلی چیزای دیکه... اگرم پریود شدنشم با همین عجله باشه که سختیای اونم بماند دردو ... عجیبه که خودت خانومی و این چیزا رو نمیدونی 

من خانومایی میشناسم که تو دبستان پریود شدن تاره هیچکدوم نه سالگی نبودن و الان بعد از سال ها با ناراحتی در موردش حرف میزنن شاید عجیب باشه ولی واقعا اینجور چیزایی هست. تا جاییم که همیشه شنیدم رشد قد متوقف و یا کند میشه که البته من خودم زیاد بهش اعتقاد ندارم چون دیدم کسایی که بعد از پریود شدن هم قدشون رشد کرده ولی قاعدتا تاثیراتی روی افراد خاص میزاره که محققا این حرفو زدن و اینکه رشد کنه یا نه هم پنجاه پنجاست

خواهر من متولد ۸۷هستش الان سینه هاش در اومده تیز شده قشنگ  زوده؟  قدش رشد نمیکنه یعنی؟

خب نرماله سنش 

نه اونقدر تاثير وحشتناكي نميذاره روي قد 

من ١٠ سالگي به بلوغ رسيدم الان ١٧٤ هست قدم 

خودتم داری میگی 10.الان نه سالشه ها کلاس سومه تازه!! به نظر من که زوده من نمیدونم نسل جدید چطور شدن ...

عزيزم اگر توي محيط خانواده مخصوصا از طرف مادر آموزش هاي صحيح از روش صميمي و كاملا واضح به بچه داده بشه و واسش جا بيوفته كه اتفاق خيلي مهمي نيست و تفاوتي بين دوستاش و خودش به وجود نمياد ، خيلي ساده تر ميشه از اون دوران بحراني گذشت ... سن بلوغ خيلي به آب و هوا و تغذيه هم ربط داره ولي خب نرمالش از ١٠ سال هست . الان كه داره سينه هاي خواهرشون متورم ميشه به اين دليل نيست كه فردا پريود ميشه . ممكنه حتي ٢ سال اين شرايط همين طوري ادامه پيدا كنه . من نميدونم دوستاي شما چرا خاطرات تلخي از بلوغشون دارن و ناراحت هستن . ولي من خودم ١٠ سالگي به بلوغ رسيدم و هيچ وقت حس نكردم تفاوتي دارم با بقيه . خواهرم و يكي از دوستام هم همينطور . راستش توي سن هاي پايين همچين تغيير ظاهري هم ايجاد نميشه .... يه ذره سينه مياد جلو كه با نيم تنه حل ميشه ، يه مقدار موي نازك بدن و پريود كه توي ٩ سالگي اونقدر دردناك و وحشتناك نيست . 

بچه ها سن بلوغ خیلی پایین اومده چرا با زمان خودتون مقایسه میکنید؟

الان اکثر بچه ها سوم چهارم دبستان پریود میشن، اگه دور و اطرافتون آموزگار ابتدایی دارین بپرسین تا متوجه بشین که اوضاع چطور شده 😞

عزيزم اگر توي محيط خانواده مخصوصا از طرف مادر آموزش هاي صحيح از روش صميمي و كاملا واضح به بچه داده ب ...

بازم هر چی باشه به نظر من زوده تغییرات هورمونی ورای همه حرفا عمل میکنه و تاثیرات خودشو میزاره .

شاید شماها پربود راحتی داشتین که بهتون سخت نگذشته من با اینکه 14 پریود شدم هنوزم میگم کاش دیر تر میشدم خیلی دل دردای شدیدی داشتم که جونم درمیومد باید حتما قرص میخوردم تازه با اون وجودم اگه بهم آب سرد یا حتی گرم !میخورد دوباره دلدرد میگرفتم هوای سرد به کمرم میخورد که بماند.هنوزم بعد از 17 سال و ازدواج گاهی همونجوری ام از گردش رفتنو تو آب نرفتنم اصلا نمیگم چون در کنار دل دردام اصلا مهم نیست...چقد تو مدرسه و دانشگاه سر کلاسا یا ایام امتحانا اذیت شدم نگم برات 10 روزم پریودم که هنوز نفهمیدم به کی رفتم هیچکس دورو اطرافم اینجوری نیست😐 گذشته از اینا بدن هر زنی تعداد مشخصی تخمک رها میکنه هر چی تخمک گذاری زودتر شروع بشه زودترم تموم میشه و یائسگی شروع میشه

نمیدونم شاید برا کسی اصلا اینا مهم نباشه ولی من نظرم اینه که زود بده😊

گلم خواهر من زیر نظر بهترین پزشک رشت کودکان بود آونم از نه سالگی سی_نش درآمد طبیعیه شما حتما بلوغ دی ...

چه دوره ای؟ الان انگار کلا سن بلوغ اومده پایین خواهرزاده خودمم ۹ سالشه متوجه شدم اونم ی کوچولو خیلی کم سینش درومده ولی یاد ۹ سالگی خودمو و دوستاو فامیلا میفتم کلاس سوم دبستان واقعا اثری از بلوغ نداشتیم

2706