2726
عنوان

طرز تهیه حلیم

| مشاهده متن کامل بحث + 46421 بازدید | 43 پست
گوشت باید چقدر آب داشتم باشه؟؟آخه من یبار درست کردم یخورده آب داشت با گندم که قاطی کردم آخرش بو میدا ...

خیلی اب نداشته باشه اگه دیدی اب داره بزار بحوشه که ابش کم شه . بعدم به کوشتت دارچین و پیاز بزن موقع پخت که بوش گرفته شه

شاید امروز نه اما حتما در آینده همه چیز بهتر میشود . توکلم به خداست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

تمام طعمش به گوشت قرمزه یا گوسفند یا گوساله یا اینکه قلم بندازی و گوشت کمتر

قلم دارم گوشت گوسفند دیدم رنگش قهوه ای میزنه خوشم نمیاد

برای سلامتی و عاقب بخیری خودمونو خانوادمون و منو دخترم صلوات بفرستین😍
2728
بگو عزیزم

گندم رو با چرخ گوشت چرخ کرد و با اب گذاشت روی گاز و طوری نبود که رقیق باشه و حدود دو ساعت روی گاز بود و وقتی یکم جوشید هم زدن رو شروع کرد

گوشت با چربی رو با پیاز رو جدا گانه با اب خیلی کم و پخت و طولی تیکه تیکه کرد و داخل گندم ریخت و بعدش حین هم زدن گندم ریش ریش شد

میگفت میشه گندم رو اول ازصافی رد کرد که سبوسش تا حدودی گرفته میشه ولی مشتریاش اینجوری پسندیدن و دیگه همینجور بدون صاف کردن میپزه

اینقدر همزدن رو ادامه داد تا غلیظ شد و کش میومد و اونموقع روغن حیوانی و دارچین اضافه کرد

تعریف از خود نباشه جمعه برای افطار درست کردم هر کی خورد گفت عالیه

گندم پوست کنده رو از یک روز قبل خیس کردم ، بعد تو آبکش ریختم و آب گرفتم ،تو زودپز ریختم تا دو سه ساعت پخت و حسابی له شد، ران بوقلون هم گرفته بودم و روز قبل یک تکه بزرگ ازش رو با یه پیاز درسته و کمی هل آسیاب شده و نمک پخته بودم اونم تو زودپز که عصاره‌اش دربیاد، بعد آبش رو صاف کردم و گوشتهاش رو هم ریش ریش ریز کردم، گندم که پخته شده بود رو از آبکش رد کردم و با قاشق فشار دادم تا از سوراخهای آبکش رد بشه، بعد گندم هایی که مونده بود رو با آب جوشیده تو مخلوط کن میکس کردم و دوباره از آبکش رو کردم ، باز دوباره باقیمانده رو میکس کردم و صاف کردم، بعد تو یه قابلمه بزرگ تفلون گذاشتم و مرتب هم زدم، گوشت رو هم اضافه کردم و هم زدم، تا حسابی کش دار شد نمک رو هم تنظیم کردم، یک تکه کره هم انداختم توش ، بعد که آماده شد کره آب کردم روش ریختم و دارچین و شکر روش پاشیدم

اینم حلیم خودم پز 😋 

دستور پختش :

یک لیوان گندم پوست کنده رو یه شب خیسوندم بعد گداشتم بپزه . گوشتم نزدیک ۱۰۰ گرم جدا پختم بعد با کوشت کوب له کردم به گتدم اضافه کردم بعداز پخت با گوشکوب کامل له کردم و گداشتم خوب غلیظ بشه و تمام☺

گندم رو با چرخ گوشت چرخ کرد و با اب گذاشت روی گاز و طوری نبود که رقیق باشه و حدود دو ساعت روی گاز بو ...

ممنون❤

کسانیکه وعده ی بهشت به ما دادند، چیزی جز جهنم خلق نکردند.‌                                                          
خیلی اب نداشته باشه اگه دیدی اب داره بزار بحوشه که ابش کم شه . بعدم به کوشتت دارچین و پیاز بزن موقع ...

مرسی عزیزم

مهربان، مادر من/ ای من از مهر تو در جامه گرم/ ای من از لطف تو در بستر ناز/ هرگز از خویش مرا دور مساز❤
خیلی اب نداشته باشه اگه دیدی اب داره بزار بحوشه که ابش کم شه . بعدم به کوشتت دارچین و پیاز بزن موقع ...

پیاز خام بهش اضافه کنم یا از همون اول بزارم با گوشته بپزه؟؟

مهربان، مادر من/ ای من از مهر تو در جامه گرم/ ای من از لطف تو در بستر ناز/ هرگز از خویش مرا دور مساز❤