2726
عنوان

واكسن ١٨ ماهگى دخترم و زدم

| مشاهده متن کامل بحث + 239 بازدید | 27 پست

زمان تزويق آرامشتون و حفظ كنيد و كودك و حسابى سرگرم كنيد با شادى و خنده و شلوغكارى به كمك همراهتون، خلاصه بعد از واكسن ١٨ نكته خيلى خيلى مهم كه بهتون كمك مى كنه اينه كه بعد از خروج از مطب سريع نى نى رو ببرين يه جايى مثل پارك يا جلو درب مطب يه جايى سريع كه كودك كمى راه بره و رو پاش حركت كنه و بدوئه كه واكسن تو پا راه بيوفته و اين خودش كلى از درد پا و گوله شدن واكسن زير پوست و قلنبه شدن جاى واكسن جلوگيرى مى كنه پس ببريدش راه بره، عد از واكسن همچنان شربت قند نبات و گلاب رو فراموش نكنيد كه خيلى از درد كم مى كنه، هر ٤ساعت قطره استامينوفن بدين ، من از خارج از كشور هم مسكن آورده بودم ولى هيچى بهتر از همين قطره استامينوفن نيست توجه كنيد قطره نه شربت، هر ٤ساعت...دو برابر وزنش قطره استا بدين، خب مى رسيم به كمپرس، عزيزان كمپرس رو با خودتون ببريد مطب، روز اول كمپرس سرد و از فردا گرم، يا كلاً كمپرس گرم، به هر حال جفتش عاليه و خيلى خيلى تو پا درد نى نى كمكتون مى كنه، توجه كنيد نى نى تا ٦،٧ساعت بعد واكسن حالش خوبه و بگذاريد تو خونه بازى كنه و رو پاش راه بره، ولى بعد ٦،٧ساعت كه شروع مى شه...

واای چرا آخه..حقته یه تاپیک بزنی همه بریزن سرت😅😅

خب میگم که هی دخترم سرما میخورد منم میترسیدم ببرمش... گلوش تو ماه بهار همش خلطی بود. و ابریزش داشت منم میترسیدم برم بزنم انشالله توهمین یکی دوهفته میرم میزنم انشااالله

گفتم سلام خانوم بیخیاااال نگو فردا چی میشه دیگ بسه خااانوم نگو تکلیف دردا چی میشه  گذشت روزای بد روزای  بهترش اومدهرکی باهام بد بود سرش اومد  😉سوگند 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آخی..اشالله به سلامتی بزنی اذیت نشه

خیلی ممنون انشالله

گفتم سلام خانوم بیخیاااال نگو فردا چی میشه دیگ بسه خااانوم نگو تکلیف دردا چی میشه  گذشت روزای بد روزای  بهترش اومدهرکی باهام بد بود سرش اومد  😉سوگند 
2728

اگه ديدين دردش زياده يا قطره رو سخت مى خوره شياف استامينوفن بذارين هر ٤ساعت ولى توجه كنيد در مورد واكسن ١٨ قطره استامينوفن نتيجه بخش تر از شيافه ، قطره بهتره، و توجه كنيد در يك ساعت نمى تونين هم شياف بذارين هم قطره هاااااا... مثلاً مى تونين ساعت ٤قطره بدين و اگه سخت خورد يا نخورد ساعت ٨ شياف و شروع كنيد... همزمان نبايد بدين... خب مى رسيم به بحث تغذيه چون مى خواهيد بهشون قطره بدين حتماً معذه بچه پر باشه خالى نباشه حالا اين دو روز و هرچى نى نى دوست داره بذارين بخوره توجه كنيد هرچى از سيب زمينى سرخ كرده كه نى نى ها عاشقشن گرفته تا شكلات كتلت و هرچى مى دونين نى نى تون عاشقشه و خوب مى خوره شكلات و هرچى... توجه كنيد اين دو روز قراره فقط نى نى معده اش پر باشه همين كافيه چون خيلى بى اشتها هستن

من که فعلا فقط ۲ و ۴ رو زدم سر ۴ پدرم دراومد بچه م داغون شد

اصلاً نترسين من تمام راهنمايى ها رو مى نويسم خودم خيلى بهم كمك شد،واقعاً پروسه واكسن سخت ترينه

من خیلی میترسم میشه راهنمایی کنی.؟بیشتر از تبش وحشت دارم

بله عزيزم من تمام واهنمايي ها رو دارم مى نويسم تبش اصلاً سخت نيست و بالا نمى ره بيشتر پا دردش اذيتش مى كنه كه اونم من راهكارهارو نوشتم

[QUOTE=90226872]خخخ نزدی هنوز؟[/QUOTخ  نه  اخه یکم تواین دو ماه هی مریض میشد سرما میخورد ...

اصلاً مشكلى نيست من مى دونم عيبى نداره اگه بچه مريض بوده ولى ديگه سريع برو عقب ننداز

خلاصه بروفن رو پيشنهاد نمى دم و ممكنه نى نى ها تهوع بگيرن ازش چون معده رو خيلى اذيت مى كنه و ممكنه حالت تهرع بگيرن و بالا بيارن و مشكلى به مشكلاتتون اضافه بشه پي فقط قطره استا و شياف استا اگه نياز شد همون قطره استا بهتره... خب سعى كنيد كودك و سرگرم كنيد اون شب بالا سرش نخوابيد و تبش و مرتب چك كنيد پاش درد مى كنه حواستون باشه دستتون به پاش مخوره رو سينه بخوابونيدش يا تمام مدت كنارش بخوابيد و نگذاريد پاش و تكون بده... شب اول سخته و فرداش تا غروبش، فرداى واكسن مى تونيد بشونيدش تو مالسكه و باهاش به پارك يا گردش برين براى حال و روحيه اش خيلى خوبه، توجه كنيد تو اين چند روز بچه ها بى اشتها مى شن قرار نيست ما اين چند روز بچه ها رو چاق كنيم يا به تغذيه شون طبق برنامه توجه روزانه كه داشتن توجه كنيم، نه بچه ايقدر بى اشتها مى شه كه هيچ نمى خوره فقط شما كافيه اين دو روز معده اش و هالى نذارين حالا با هرچى كه شده و نى نى دوست داره اللخصوص مايعات مدارم و مرتب چون نى نى تب داره و آب بدنش كم مى شه حتى شده آب خالى ، و هر خوراكى كه نى نى با استقبال مى خوره

به همين سادگى تموم مى شه به راحتى، پس قطره قبل واكسن و بعد هر چهار ساعت پيادو روى بعد واكسن و كمپرس رو از ياد نبريد و آب قند و نبات و گلاب از شب قبل واكسن و تو مب قبل واكسن و بعد واكسن