2733
2734
عنوان

شفاف سازی در مورد روابط و دوستی قبل ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 241 بازدید | 21 پست

تعادل خوبه

نه اینکه بعضیا کمترین رابطه اجتماعی رو محکوم میکن نه این که خیلی روابط آزاد باشه

جمله ای زیبا از جرج برنارد شاو که کنایه ایه به صحبت و دعوا کردن با انسان هایی که اونقدر پست هستند که نباید باهاشون بحث یا جدل کرد: هیچ وقت با یک خوک کشتی نگیر، چرا که تو لجن مال میشوی و او لذت می برد! 
به هیچ عنوان این نظر کارشناس‌ها نیست. آدمی که بلد باشه از عقلش استفاده مهم این نیست که اسم ارتباطش چ ...

عزیزم من وقتی میگم نظر کارشناسا هست چون پای صحبتشون بودم و توی سمیناراشون شرکت کردم . دوستی های قبل ازدواج به چند دلیل منجر به شناخت واقعی نمیشه اول اینکه پای احساس میاد وسط دوم این که دوطرف خودشونو بهتر از اون چیزی که هستن نشون میدن مثلا پسر خودشو خوش اخلاق و احساساتی و مودب نشون میده و دختر فکر میکنه بله این آقا تمام و کماله اون وقت هرچیم اطرافیان مخالفت کنن قبول نمیکنه حتی اگر پدرو مادرش برن تحقیق درست حسابی بکنن و بگن این پسر فلان مشکل اخلاقی رو داره بازم دختر چون با چشم خودش چیز دیگه ای دیده سخت زیر بار میره چون یه پس زمینه مثبت داره. سوم اینکه باعث ایجاد شک بعد ازدواج میشه و دلایل دیگه ای که الان حضور ذهن ندارم میتونید سخنرانی های دکتر حورایی رو دراین مورد گوش کنید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ربطی به اصول نداره  هرکس یه عقیده ای داره  بعضیاهستن از طریق روابط ازدواج موفقی دارن بعض ...

من از اونایی بودم که با اینکه خانواده ی به شدت سنتی ای دارم ولی از ازدواج سنتی متنفر بودم حتی یک خواستگار به اون سبک راه ندادم با اینکه اگه ازدواج سنتی میکردم شرایط مالیییی فوق العاده بهتری داشتم ولی اصلا نمیتونستم با کسی که مادرش براش خواستگاری میاد و منو ندیده و عاشقم نشده ازدواج کنم‌

خدایا به عزت و آبروی بنده های خوبت به من و همسرم کمک کن 🌷 دوستت دارم 😘
ربطی به اصول نداره  هرکس یه عقیده ای داره  بعضیاهستن از طریق روابط ازدواج موفقی دارن بعض ...

من نگفتم ازدواج سنتی خوبه من درمورد دوستی قبل از ازدواج گفتم که اونم از زبون خودم نیست.

2731

هرچیزی و هرکاری اصول خودشو داره ازدواج و شناخت طرف مقابل هم اصول شیوه خودشو داره که متاسفانه توی کشور ما افراد بدون آموزش ازدواج میکنن و بعد این میشه که آمار طلاق خیلی بالاست و به قول خودتون شانسکی میشه یکی خوشبخت یکی بدبخت. طرف خوب که میره تو زندگی میگه وای کاش من ذوی این مساله بیشتر حساسیت نشون میدادم کاش در مورد فلان موضوع بیشتر تحقیق میکردم کاش اطلاعات خودمو در مورد این قضیه افزایش میدادم. اینا چیه اینا همش اصوله 

چطور میشه برای انتخاب رشته تحصیلی پیش مشاور میریم و چقدر با وسواس انتخاب میکنیم بعد ازدواج که مهمترین انتخاب در طول زندگی انسان بدون اصول و شیوه و مشاور باشه؟؟

عزیزم من وقتی میگم نظر کارشناسا هست چون پای صحبتشون بودم و توی سمیناراشون شرکت کردم . دوستی های قبل ...

این آقای حورایی و امثالهم عقاید مذهبی و سنتی شون رو به اسم علم روانشناسی عرضه می کنند ولی صحبتاشون نه شواهد آماری داره نه کارشناسی شده است نه بر پایه تئوری های علمیه. با دو تا ارجاع به اصطلاحات علمی حرف کسی علمی و آکادمیک نمی‌شه. شما ممکنه فرهنگ خانوادگی و سبک زندگی و عقاید مذهبی تون با این آقا سازگار باشه، پس صحبت های ایشون براتون راهگشا باشه. ولی نمیشه بر اساس سلیقه‌ی مذهبی  گروهی، نسخه پیچید برای گروه دیگه‌ای که فرهنگ متفاوتی دارن.    

من خوابگاهی بودم تقریبا ۹۹ درصد دوست داشتن خیلی خیلی خیلی کم بودن اونایی که نداشتن در حد انگشتای دست ...

ببخشید من در مورد رشته پزشکی یه سوال داشتم اگه ممکنه درخواست دوستیمو قبول کنید

مرسی