بین خانوادم و نامزدم بین دوراهی گیر کردم

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 53 بازدید 1 تبادل تجربه

سلام 

من حدود دو ماه هست که نامزد کردم از دو شهر مختلفیم و بخاطر شرایط و بیماری امکان مسافرت نیست و نتونستیم تو این مدت همو ببینیم ،برای عید نامزدم اصرار داره میاد دنبالم و منو با خودش میبره شهر خودشون ولی خب برای خانواده من این مسئله خوشایند نیست البته برای خودم هم ولی خب تاثیر ذهنیت خانوادست(محرم هستیم ولی عقد رسمی و مراسم بخاطر این شرایط یه تعویق افتاد)

چه صحبت منطقی و درستی داشته باشم که کدورتی نه برای خانواده م و نه نامزدم ایجاد بشه؟!

یه جورایی به نامزدم حق میدم اونم مثل من دلتنگه بعد مدت زیادی بهم رسیدیم و این اتفاقات رخ داده و هم به خانواده م حق میدم که این سخت گیری رو داشته باشن...

همه جوره این روزا تحت فشار هستم و موندم تو این شرایط چیکار کنم...

ممنون میشم از راهنماییتون

اطلاعات تکمیلی

سن ۳۱ جنسیت زن شغل کارمند
پاسخ مشاور

مشاور خانواده

سلام خانم عزیز
​​نامزدیتون رو بهتون تبریک می گم. 
قبل از هر چیز به یاد داشته باشید، تقریبا ازدواج همه ی افراد پر از مواردی است که مجبور هستند در آن بین خواست خودشان، همسرشان و خانواده ها تصمیم گیری کنند. بنابراین چنین چیزی اولی نخواهد بود و آخری هم برای شما نیست.بنابراین به جای غصه خوردن و نگران شدن، همیشه آماده ی این باشید که تصمیم مناسب را بگیرید و مهم تر از آن طرز مکالمه ی متقاعد کننده داشته باشید.
این را در نظر داشته باشید که ازدواج فقط پیوند دو فرد نیست بلکه پیوند دو خانواده است بنابراین نمی شود به رضایت خانواده ها کاملا بی تفاوت بود. مخصوصاً در شروع کار، که بی توجهی عضو جدید می تواند خصومت و دلخوری را پایه گذاری کند. نکته ی بعدی این که کاری که خودتان دوست ندارید را بهتر است انجام ندهید. با نامزدتان صحبت کنید، به او بگویید که شما هم مثل او دل تنگ هستید، اما متاسفانه شرایط جوری پیش آمده که بر خلاف انتظار همه است و باید رعایت کرد. همین طور آن گونه که خودش هم می داند هر خانواده ای رسم و اعتقاداتی دارد که نمی توان انتظار داشت که نسبت به آن بی تفاوت باشد، مگر این که تا متداول باشد و این فقط اعتقاد خانواده ی شما تنها نیست. بهتر است به جای شروع دلخوری در رابطه ها قدری بیشتر رعایت کنیم و این زمان کوتاه هم می گذرد و فقط سختی اش برای ما دو نفر نیست. اگر فکر کردید که حتما باید به منزل خانواده ی نامزدتان سر بزنید، یا این که دو نفری همدیگر را ببینید، می توانید از قبل بگویید که برای مهمانی و احترام می روید یا نمی مانید که از قبل هماهنگ شده باشد و تحت فشار قرار نگیرید. خیلی نگران نباشید و با نگرانی این مسیله را مطرح نکنید تا طرف مقابل هم زیادی حساس نشود.
سالم و شاد باشید.
​​​​​​

تجربه شما

login captcha

با برادر یا مادرت برو چند ساعت بمون بعد برگرد شهرخوت