1870

بغلی شدن نوزاد و راهکار آن

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 30 بازدید

 سلام. دختر بچه  ۴ ماهه ای دارم که از ۹ روزگی شروع به گریه های شدید میکرد که تشخیص کولیک و ریفلاکس بهش دادن.

تنها راه آروم کردنش این بود که بصورت دمر روی پاهام بذارم یا اینکه سرش رو روی شونه ام بذارم و راه برم.

چون شنیده بودم چیزی به اسم بغلی شدن وجود نداره و نیاز عاطفی کودکه،بغلش میکردم هر چند که اطرافیام من رو منع میکردن و میگفتن که عادت میکنه.

حالا دخترم با هیچ چیزی آروم نمیشه و حتی ۵ دقیقه هم روی زمین آروم نمیگیره و گریه میکنه و فقط بغل میخواد.

میترسم با این کارش نه غلت زدن،نه سینه خیز،نه چهار دست و پا و ....هیچ کدوم رو یاد نگیره چون اصلا هیچوقت روی زمین نیست که فرصت یادگیری داشته باشه.

کریر،کالسکه،گهواره،تشک بازی؛آویز تخت،عروسک و...هم امتحان کردم اما بیفایده است.

خیلی ها میگن چند روز بذارش زمین گریه میکنه اما عادت میکنه اما خیلی ها هم میگن ضربه عاطفی میخوره،به نظر شما با این معضل چکار کنم؟

اطلاعات تکمیلی

سن ۲۳ جنسیت زن شغل خانه دار
پاسخ مشاور

مشاور کودک و نوجوان

با سلام
دوست عزيز اكثر كودكاني كه تشخيص كوليك و ريفلاكس مي گيرند ميزان وابستگي شان به مادر زيادتر از كودكان عادي مي باشد. از طرفي اين كودكان به دليل مشكلات گوارشي در حالت افقي و دراز كش ميزان بيشتري از اسيد وارد مري شده و در اين حالت بي قراري و احساس درد افزايش مي يابد و برعكس در حالت عمودي احساس راحتي و آرامش بيشتري دارند بنابراين با تمام سختي كه براي اين دسته از مادر ها وجود دارد  پيشنهاد مي شود براي احساس آرامش و تسكين درد نوزاد در آغوش مادر باشند. (از طرفي بهتر است نوزادان داراي مشكل ريفلاكس هنگام خواب در سطح شيب دار (تشك شيب دار) قرار گيرند و مادر كنار آنها دراز بكشد )
همچنين اين امر كاملا در ميان نوزادان داراي مشكل ريفلاكس رايج است كه به وسايلي همچون كرير ، كالسكه و .. علاقه اي نشان نمي دهند بنابراين بهتر است راه حل هاي  ديگر را امتحان كنيد مثل ننو يا گهواره هاي سنتي و .. 
موفق باشيد

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha