1145

با سلام. تاریخ آخرین پریودی من 24 آذر بوده و در هفته هشتم-16 بهمن (7هفته و 2 روز) سونو انجام دادم. یک پولیپ پایه دار به اندازه 22*13 mm داخل حفره رحم دیده شده. 

یک جنین با ضربان قلب منظم و سن 6 هفته و 1 روز در ساک حاملگی با دسیدورال و اکشن مناسب دیده شده. اما نوشته ساک حاملگی کوچکتر از حد نرمال هست و اندازه c.r.l=5.02 mm هست. دکتر سونوگرافی گفت ممکنه به خاطر پولیپ، رشد جنین متوقف بشه. میخواستم بدونم چکار باید کرد؟ راهی برای درمان نداره؟

اطلاعات تکمیلی

سن 35 جنسیت زن وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

متخصص زنان و زایمان

پولیپ اگراختلالی در خونرسانی جنین ایجاد کند و یا جفت روی آن لانه گزینی کند میتواند باعث سقط شود و در مواردی هم مشکلی ایجاد نمیکند.

در حال حاضر کاری نمیتوان کرد.اگر سقط رخ داد،باید قبل ازب ارداری بعدی پولیپ را با جراحی خارج کنید

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
پرسش ها و پاسخ های مشابه

نزدیکی بعد از پولیپکتومی

پاسخ سلام بستگی به این دارد که مشکل شما چه بوده زیرا هیسترسکوپی برای مشکلات مختلف زنان ممکن است انجام شود لطف کنید شرح حال کامل خودتان را بر ای ما بفرستید تا بهتر راهنماییتان کنیم

پولیپ رحم

پاسخ سلام دوست عزیز سایز پولیپ رحم شما کوچک است اما بهتر است زودتر برای بارداری اقدام کنید زیرا اگر سایز آن بزرگ شود مشکل ساز می شود روزی یک عدد قرص اسید فولیک یک میلی گرمی استفاده کنید موفق باشید.

درمان پولیپ رحم

پاسخ سلام.پولیپ بی علامت و زیر ۲ سانت نیاز به اقدامی ندارد.

تاثیر پولیپ رحم بر باروری

پاسخ سلام افزایش سن باعث تغییراتی در هورمونهای بدن میشود. اگر قصد بارداری دارید فرصت را از دست ندهید و هر چه سریعتر جهت درمان به مراکز ناباروری مراجعه کنید. روز خوش