1451

علت بالا بودن ریسک سندروم داون

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 166 بازدید

سلام لطفا کمکم کنید من 14 هفته و شش روز باردارم. جواب ان تی ام 1.3بود دکترم گفت خوبه ولی آزمایشهام ریسک سندروم داون رو زده 1به 148 از هفته قبل که فهمیدم اینقد استرس گرفتم که خون لکه بینی پیدا کردم رفتم سونو چند روز پیش ببینم بچه ام ضربان قلبش میزنه یا نه گفت همه چیش خوبه فقط یک هماتوم مختصر 29 میلی پشت جفت هستش .حالا دکتر میگه هفته دیگه باید برم آمنیو نمیدونم چیکار کنم هم استرس زیاد دارم هم ای مشکل از یک طرف دیگه هم شکمم چاق و ضخیمه می ترسم کیسه آب رو پاره کنه .میشه راهنمایی کنید لطفا ای هفته است خواب و خوراک ندارم بخاطرش.

اطلاعات تکمیلی

سن 34 جنسیت زن شغل خانه دار وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

متخصص زنان و زایمان

سلام.

باتوجه به عدد۱/۱۴۸،تنها راه تشخیص قطعی که آیا جنین مشکل دارد یا نه آمنیوسنتز است.

آمنیوسنتز ریسک مختصر سقط دارد و این ریسک به هرحال وجود دارد و اجتناب ناپذیر است. اما برای تشخیص چاره ای جز پذیرش احتمال سقط نیست.

در مواردی که فرد اصرار شدید برای تضمین عدم سقط دارد، ممکن است با مشاوره با متخصص پیشنهاد تست نیفتی داده شود که به جای آمنیوسنتز از خون مادر نمونه میگیرند و البته این تست دقت ۹۹ درصد دارد و تضمین سلامت جنین را ۱۰۰ درصد نمیدهد.

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
پرسش ها و پاسخ های مشابه

سندروم قبل از قاعدگی

پاسخ سلامبا توجه به سن و‌ سابقه زایمان سزارین احتمال افتادگی رحم برای شما خیلی کمه پس درد بخاطر پریوده و میتونید از مفنامیک اسید یا ایبوپروفن استفاده کنیدهمچنیت کیسه آب گرم هم بسیار مؤثره.برای کاهش حالات ب...

ریسک سندروم داون در بارداری

پاسخ نظر متخصصين زنان در بيشتر موارد درباره رفع اكوژن گريد يك صحيح است .

سندروم روده تحریک پذیر

پاسخ سلام. این کار برای شما به یک عادت تبدیل شده است و ترک آن شامل دو قسمت است. یکی علائم بیماری و دیگری فشار ذهنی . در واقع شما لازم دارید حتما تحت بررسی قرار بگیرید و برای مدتی دارو مصرف کنید تا کمک کند ...

آیا سونوگرافی سه بعدی سندروم داون را نشان میدهد؟

پاسخ با سلام هميشه خير و تست سل فری بهتر است