1075

فراموشی در بارداری

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 40 بازدید

لطفا درباره فراموشی در بارداری توضیح دهید

پاسخ مشاور

مشاور خانواده

با سلام.

بارداری تون رو تبریک میگم.

مبحث فراموشی و به اصطلاح "اختلالات حافظه"، مطالب وسیعی داره .

برای راهنمایی بهتر و کارآمدتر به سوالات بنده پاسخ بدید:

از چه زمانی دچار فراموشی شدید؟ قبل از بارداری یا بعد از آن؟

در رابطه با اتفاقات اخیر است یا اتفاقات جدید؟

جزییات مطالب را فراموش می کنید یا کلیات رو؟

 اما به طور کلی تقویت حافظه چه در بادراری چه در شرایط دیگر راهکارهایی دارد که به آنها اشاره می کنم:

1. وسایلتان را جاسازی کنید

ده دقیقه طول می کشد تا جای وسایل (کلید، کیف پول، تلفن همراه، عینک و کفش) را که هر روز استفاده می کنید، پیدا کنید. با جاسازی وسایل از استرس گشتن به دنبال وسایلتان اجتناب می شود و از فشاری که بر حافظه تحمیل می گردد، کاسته می شود. هنگامی که کلید خود را هر روز بر می دارید، این کار را به عنوان یک نشانه انجام دهید و از خود بپرسید:همه ی وسایلی را که امروز نیاز دارم، برداشتم؟ برای مثال فلش مموری برای یک سخنرانی بزرگ، و کارت پرداخت عوارض جاده ای.

2. شصت ثانیه، افراد را در ذهن خود مرور کنید

حتما امروز با یک شخص آشنا می شوید، پس روش تمرکز و ساختار را به کار گیرید تا به درستی، اسم شخص را به خاطر بسپارید. تمرکز یک یادآوری کننده است، و با بی توجهی که باعث فراموش نمودن اسامی در اولین دیدار می شود، مبارزه می کند. ساختار یعنی یک تصویر ذهنی فراموش نشدنی از اسم بسازید. این روش باعث همکاری هیپوکامپ مغز (بخشی از مغز) با بخش جلویی مغز می شود تا اطلاعات را در حافظه ی درازمدت ذخیره کند.

3. سریع به هم ربط دهید

هنگامی که یک واقعیت فراموش شده روی نوک زبان شماست، به مواردی فکر کنید که به آن واقعیت مربوط است. اگر اسم یک هنرپیشه را فراموش کرده اید، فیلم ها ی مختلف و هم بازی هایش را به خاطر آورید. خاطرات در نزدیکی ما هستند، بنابراین یک خاطره ی مجاور می تواند جرقه ای برای لغت یا اسمی باشد که به دنبال آن هستیم.

4.یک قصه خوب بسازید

لیست کارهای روزمره را اینطور به خاطر آورید، با یک داستان تصویری خیالی همراه شوید که همه ی آن کارها را به هم ربط می دهد. برای مثال، اگر تخم مرغ و تمبر نیاز دارید و لباس ها را باید از خشکشویی بگیرید، فرض کنید یک تخم مرغ بزرگ دارید که روی آن یک تمبر بزرگ است، و تخم مرغ لیز می خورد و روی شلوارتان می افتد، پس باید به خشکشویی بروید. به کارگیری انرژی ذهنی، یک قالب شناختی را خلق می کند که به شما کمک می کند تا اطلاعات را بعدها بازیابی کنید. هر چقدر تصاویر خلاقانه باشد، بیشتر به خاطر می ماند.

5. بازی های معمایی انجام دهید

سودوکو و جدول های متقاطع دیگر کافیست. درعوض، بازی های گوشی هوشمند که بر پایه فیزیک است را انجام دهید، مثل بازی cut the rope، که در یک تحقیق نشان داده شده تمرکز، مهارت های انجام کار و قابلیت انعطاف پذیری در موقعیت های جدید را افزایش می دهد. همچنین بازی های معمایی و پیچیده و راهکارهای سازگار همچون Civilization و Starcraft که حافظه را برای مسائل روزانه افزایش می دهد، برای مثال ماشینتان را کجا پارک کردید.

6. نیروی حافظه را به کار گیرید

توجه خود را به پوششی که همسر، فرزند یا همکارتان استفاده می کند، متمرکز کنید، پوشش می تواند بلوز، کراوات، ژاکت، جواهرات یا کفش باشد. به رنگ، جنس و بافت توجه کنید و حداقل چهار جز را یادداشت کنید. شب هنگام، سعی کنید همه ی چهار جز را به خاطر آورید و فقط یادداشت های خود را بررسی کنید تا متوجه شوید چه اندازه آنها را به خاطر می آورید.

7. دست و پنجه نرم کنید!

مغز خود را با یک روش جایگزین برای کار کردن، مسواک زدن با دست دیگر، بستن وارونه ی ساعت مچی و هر آنچه که نیاز به تلاش آگاهانه دارد، به چالش بکشید.

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
پرسش ها و پاسخ های مشابه

ضعیف شدن حافظه و فراموشی

پاسخ سلام در اکثر موارد مشکل حافظه در افراد جوان ناشی از اضطراب که منجر به اختلال تمرکز است میباشد وبا ارزیابی درست قابل بررسی وبهبود است

فراموشی در نذر

پاسخ سلام اگر بین دو یا چند جا مردد هستید، یعنی بین دو یا چند امامزاده شک دارید، باید نذر را برای همان دو یا چند جا اهدا کنید. یعنی برای همه احتمالات اهدا کنید. اما اگر اصلا نمی‌دانید و هیچ احتمالی هم نمی...

فراموشی و احتمال سکته مغزی

پاسخ سلام خیر این حالت بیشتر به نظر با توجه به تو ضیح شما ناشی از اضطراب و نگرانی شما است و منجر به اختلال تمرکز در شما می شود و با در آن ضد اضطراب بهبود میابید

حافظه ضعیف و فراموشی

پاسخ سلامبا توجه به سن شما بایستی بررسی های بیشتری برای اعلام نتیجه قطعی انجام شود. همچنین خیلی خوب است که ما اطلاعات بیشتری از وضعیت خانواده شما داشته باشیم.بطور مثال : اطلاع از اینکه آیا در بین اعضای خان...