810

سلام خسته نباشید. ببخشید من گودی کمر دارم و کمر دردم دارم یه پنج دقیقه سرپا وایمیستم کمرم خیلی بهم فشار میاره حالا چند وقته درد کمرم میزنه به پای راستم و تیر میکشه حالا چند روزه زانوم قفل میکنه و نمیتونم چند تا پله بالا و پایین برم پاهام کم میاره علتش چیه 

اطلاعات تکمیلی

سن 25 جنسیت زن شغل خانه دار وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

فیزیوتراپیست

سلام 


دليل قفل شدن زانوی شما ضعف عضلات زانو است.

در سنين بالا ، آرتزوز و ضعف عضلانی باعث تشديد اين حالت می شود. كه در اين رابطه شما بايد تمريناتی در جهت تقويت عضلات زانو به ويژه عضله چهارسر انجام دهيد.

ساده ترين ورزش برای اين منظور به اين شكل هست كه : يک حوله نازک زير زانو قرار دهيد و عضله گيری كنيد ( زانوی  خود را سفت كنيد و به حوله فشار دهيد) اين حالت را ١٠ ثانيه نگه داريد ، سپس عضله را ريلكس كرده و بعد ٥ ثانيه استراحت مجدد عضله را منقبض كنيد. اين تمرين را به شكل ٤ ست ١٠ تايی در طول روز انجام دهيد و بعد آن از ماساژ يخ روی زانو به مدت ١٠ دقيقه استفاده كنيد. 

اگر با انجام ورزش درد داشتيد از انجام آن اجتناب كنيد.


دردی كه به پای شما سرايت می كنيد می تواند به دليل اسپاسم عضلات كمر يا باسن ، اختلال در لگن يا كمر باشد كه تشخيص آن نياز به معاينه دارد. 

برای كاهش درد می توانيد از كيسه آب گرم به مدت ٢٠ دقيقه استفاده كنيد. 

همچنين به منظور بهبود گودی كمر و كاهش فشار به مهره ها حتما بايد عضلات ناحيه كمر و شكم را تقويت كنيد. 


چنانچه درد انتشاری كمر به پا ، بعد ٣ روز بهبود پيدا نكرد، جهت درمان اقدام فرمائيد.


سلامت باشيد

 

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
پرسش ها و پاسخ های مشابه

گودی و سیاهی دور چشم

پاسخ با سلام کرم های فراوانی در داروخانه موجود است که بر اساس رده سنی و نوع پوست و هزینه ای که میخواهید پرداخت کنید میتوانید انتخاب کنید .

درمان قوز و گودی کمر با فیزیوتراپی

پاسخ سلام با فيزيوتراپی اصلاح صورت ميگيرد اما مستلزم همكاری و انجام تمرين هايتان در خانه است.اگر عادت به دمر خوابيدن داريد يک بالش زير شكم قرار دهيد تا حداقل از گودی كمر بيش از حد جلوگيری شود.براي اصلاح قو...

اصلاح خمیدگی گردن و گودی کمر

پاسخ سلامنبود راستاي صحيح در ستون فقرات مسئله ايست كه حتما بايد اصلاح شود.جلوتر بودن گردن از بدن و قوز زياد در بالای ستون فقرات و گودی كمر بيش از حد كه گفتيد همه عدم طبيعی بودن راستای طبيعی ستون فقرات را ن...

چروک ریزگودی زیرچشم و خط خنده

پاسخ کاربر گرامی سلام. تیم تخصصی نی نی سایت در حال تکمیل است؛ اما درحال حاضر متخصص مرتبط با سوال شما در لیست تیم نی نی سایت وجود ندارد. از صبوری و حمایت شما سپاس گزاریم.