1032

م ش ر و ب خوردن همسر

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 205 بازدید

سلام وقتتون بخیر. حدود 4 ساله ازدواج کردم و بچه ندارم. شوهرم از همه لحاظ مرد خوبیه ولی تنها ایرادش اینه که موقع مشروب خوردن خیلی افراط میکنه و بد مست میشه. و این موضوع خیلی باعث آزار من میشه. خیلی هم لجبازه. هروقت هم با خوبی باهاش صحبت میکنم میگه من همینم و ماهی یه بار برای خودم هستم. من نمیتونم با این موضوع کنار بیام. بخاطر اینکارش دلم نمیخواد جایی برم که یه وقت زیاد نخوره باعث آبروریزی بشه.  یا اینکه یه مدت خوبه ولی باز دوباره زیاد میخوره. دیگه خسته شدم صبرم تموم شده دلم میخواد طلاق بگیرم و راحت بشم. احساس میکنم نسبت بهش سرد شدم. ولی از طرفی زندگیمو دوست دارم. شما راهکاری دارین که من انجام بدم تا این مسئله برطرف بشه؟

اطلاعات تکمیلی

سن24جنسیتزنشغلخانه دار وضعیت تاهلمتاهل
پاسخ مشاور

مشاور و مدیر کلینیک نی نی سایت

سلام

ببینید من صلاحیت ورود به بحث مذهبی این سوال رو ندارم و قطعا این کار از نظر دین اسلام و زندگی تحت قوانین جمهوری اسلامی ایراد دارد و حکم آن مشخص است.اما از نظر پزشکی هم مصرف الکل مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند که با یک جستجوی ساده می توانید آنها را پیدا کنید.

از دیدگاه روانشناختی مصرف الکل امروزه ثابت شده که تغییرات ساختاری در مغز ایجاد می کند و این تغییرات موجب بروز رفتارهای گوناگون می شود.

از طرفی باید در نظر بگیرید مصرف الکل به شکل و فرمی که همسر شما آن را ادامه می دهد بیشتر از یک تفریح و به شکل سوء مصرف مواد و نوعی اعتیاد است.

در نظر داشته باشید که مصرف ایشان با توجه به نتایج آن نوعی اعتیاد محسوب شده و ایشان تمامی نشانه های یک مصرف کننده الکل را دارند در نتیجه شما با یک فرد عادی طرف نیستید با فردی مواجه هستید که به الکل اعتیاد دارد و برای ترک این اعتیاد بایستی به صورت جدی اقدام نمایند. که این کارها با اراده خود انجام نمی دهد و حاضر نیست تغییری در آن ایجاد کند.

توضیحات را در این مورد ارائه کردم تا متوجه باشید که موضوع به این سادگی که شما می فرمایید نیست و ایشان به الکل اعتیاد دارند. با این نگاه تازه شما می توانید برای وضعیت موجود زندگی خود تصمیم جدی و نهایی بگیرید. نتایج روحی روانی و اجتماعی این سوء مصرف در سالیان نه چندان دور برای شما و خانواده شما بیشتر و جدی تر هم خواهد شد بنا براین شما حتما با در نظر داشتن این موضوع که ایشان هیچ تغییری نخواهند کرد برای آینده خود برنامه ریزی و اقدام نمایید.

در این راه استفاده از مشاوره حضوری می تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد.

شاد و پیروز باشید. 

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha