1870

با مردی که قهر می‌کنه چه رفتاری داشته باشم

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 236 بازدید

سلام وقتتون بخیر 

ده ساله ازدواج کردم همسرم از همون اول سریع سر هر مسئله ای ناراحت میشد و قهر میکرد و باید من میرفتم سمتش و با کلی خواهش آشتی میکرد چقدرهم منت می‌داشت و میزاره الان هم همونه تقریبا قهر از غذا هم که دیگه نگم واقعا مثل بچه ها واقعا دیگه کشش سابق رو ندارم از این کارش بیزارم و یه مقدار هم عصبی هستم و زود جوش میارم همین مسائله باعث شده سر یه موضوع بی اهمیت باز قهر کنیم و حرفه‌ای ناخوشایندی بهم بزنیم ناراحتم از اینکه همسرم فکر می‌کنه من میخوام براش تعیین تکلیف کنم اما این چنین نیست من فقط محبت.و آرامش میخوام توجه میخوام اگر میگم از راه می‌رسی جای توجه به حیوونای عزیزت اول منو ببین قصدم تعیین تکلیف نیست یا وقتی قهر می‌کنه و غذا آماده میکنم نمیخوره و منم دیگه آماده نمیکنم خب بچه که نیست بخوره وقتی قهر می‌کنه چرا توقع داره من باز غذا آماده کنم من که مادرش نیستم التماسشو بکنم بچم گشنش نشه .

واقعا نمیدونم چیکار کنم دیگه حتی حوصله ندارم باهاش حرف بزنم و مشکل رو حل کنم بیشتر هم دلم شکسته ازش بابت حرفهایی که بهم زده ته دلم دوسش دارم اما از قهراش و این رفتارهای بچه گانه بیزارم با اینکه هزاران بار هم بهش گفتم این اخلاقت نتیجه نامیده اما باز کار خودشو می‌کنه ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم دوست ندارم دوباره پایش بزارم برای آشتی بااینکه می‌دونه مقصره کوتاه نمیاد من حتی بابت تندی رفتارم عذر خواهی هم کردم اما اهمیتی نداد و قهرم در پیش گرفته چیکار کنم؟

اطلاعات تکمیلی

سن ۲۷ جنسیت زن شغل ندارم وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

مشاور خانواده

سلام دوست عزیز
اکثر ما در زمانی که احساس بی فایدگی می‌کنیم، در بیرون به دنبال کسی هستیم تا او را سرزنش کنیم و چه کسی نزدیکتر از فردی که باما زندگی میکند و همسرمان است؟
خوب فکر کنید و زمان هایی که شوهرتان رنجیده و با شما قهر کرده است را مرور کنید. دلیل آزردگی او از شما در هر مورد چه بود؟ این دلیل ممکن است برای شما بسیار پیش پا افتاده و غیرمنطقی باشد اما به هرحال میتواند نشانه هایی در اختیار شما بگذارد که با حساسیت های همسرتان بیشتر آشنا شوید. برای مثال ممکن است او یکبار به خاطر اینکه در جمع با او شوخی کرده اید با شما قهر کرده باشد و بار دیگر به خاطر اینکه در مهمانی اخیر سرگرم صحبت بودید و اشاره او برای بازگشت به منزل را موقتا نادیده گرفتید. هرچند شما قصد رنجاندن او را نداشته اید اما مثال های مشابه نشان میدهد که شوهر شما بر اینکه در حضور دیگران او را تایید و تحسین کنید حساس است. شما با آگاهی از این موضوع ساده، میتوانید در جمع رفتار تحسین آمیزی با او را در پیش بگیرید. در این صورت علاوه بر جلوگیری از قهر و ناراحتی ، میتوانید رضایت و محبتش را بیشتر از قبل جلب کنید.
اگرچه ممکن است مدام قهر کردن شوهرتان شما را عصبی کند، اما توجه کنید که این موضوع نباید باعث شود شما متقابلا واکنش ناسالمی نشان دهیدو او را با الفاظ تحقیرآمیز مخاطب قرار دهید. اینکار او را بیشتر از شما دور میکند، به ناراحتی هردو دامن میزند  و رابطه تان سرد خواهد کرد. بدترین برخوردی که ممکن است شما در مقابل قهر کردن او داشته باشید این است که بگویید:”خیلی قهرویی!” یا “اینقدر بدم میاد وقتی مثل بچه‌ها سریع قهر میکنی“. هرگز این رفتار را در پیش نگیرید. این عمل هیچگاه به حالت شوهرتان یا ازدواجتان کمک نخواهد کرد. پژوهش‌ها نشان دهنده آنست که زوجهای شاد، در مقایسه با زوجهای منفی گرا، نسبت تعاملات مثبت بیشتری دارند، بنابراین تمام تلاشتان را بکنید تا درک بالایی داشته باشید و یا حداقل بی طرف باشید.

وقتی شوهرتان زیاد قهر میکند و زود ناراحت میشود، طبیعتا یکی از افکاری که به ذهن شما در مورد او خطور میکند این است که شوهرتان بیش از حد حساس است. اگرچه این تفکر تا حدی میتواند درست باشد. اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هیچکس کامل و بدون نقص نیست و مسلما هر فردی در کنار ویژگی های مثبت شخصیتی، نقاط منفی نیز دارد. پس به جای اینکه بر صفت قهرو بودن و حساس بودن شوهرتان تمرکز کنید، سعی کنید ویژگی های مثبت و دوست داشتنی او را بیشتر مرور کنید و از افکار منفی فاصله بگیرید.

تغییر دادن طرف مقابل در زندگی مشترک تقریبا غیرممکن است، شما تنها میتوانید رفتار خودتان را طوری تغییر دهید که بر رابطه و طرف مقابلتان تاثیر مثبتی بگذارد. طبق قانون جذب هرچقدر که در زندگیتان مثبت نگرتر باشید و نقاط مثبت طرف مقابل را تشویق کنید، باعث گرم شدن زندگی، بهبود رابطه و تقویت شدن رفتارهای مثبت طرف مقابل میشوید.


قهرو بودن بعضی از مردان ممکن است به علت مشکلات درونی حل نشده یا  نداشتن مهارت ارتباطی کافی با دیگران باشد.

اگر شوهر شما قهرو است و زود قهر میکند، درمورد دلیل ناراحتی اش سوال کنید، حساسیت هایش را بشناسید و سعی کنید از این آگاهی برای بهبود رابطه تان کمک بگیرید. او را برای افزایش مهارت های ارتباطی تشویق کنید. از شوخ طبعی برای مثبت شدن فضا در هنگام بروز اختلاف نظر کمک بگیرید، طرف مقابل را به خاطر حساس بودن و قهر کردن زیاد تحقیر نکنید و با الفاط نامناسب خطاب نکنید.  تلاش کنید قلق شوهرتان را بلد شوید و در صورتی که نیاز به فاصله گرفتن برای کسب آرامش دارد این اجازه را به او بدهید. شنونده خوبی باشید و شوهرتان را تشویق کنید انتظاراتش را صراحتا بیان کند  و نهایتا سعی کنید  بیشتر بر ویژگی های مثبت رابطه و همسرتان تمرکز کنید.


 

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
پرسش ها و پاسخ های مشابه

خیانت و نامردی ها پدرم

پاسخ سلام دوست عزيز اين خيلي با ارزشه كه نگران مادرت هستي و حتي براي رهايي از اين شرايط بهشون پيشنهاد جدايي دادي عزيزم يادت باشه كه شما فقط فرزند ايشوني و نميتوني جاي ايشون تصميم بگيري قطعا مادرتون دليلي...

چطور با مردی که بددل است رفتار کنم؟

پاسخ با سلام خيلي كلي توضيح داده ايد گفتيد اوايل اوضاع نرمال بوده است چه اتفاقي افتاده يا چه چيزي پيش امده كه همسرتان اين همه تغيير رويه داده اند .و اينكه برخورد شما با اين موضوعات چيست با ارامش پذيرفته ا...

عقد موقت با مردی که بی احترامی می کند.

پاسخ با سلام ، وقتتون بخیر، عزیزم شما یک بار به علت اعتیاد و قاعدتا رفتارهای بد همسرتون ازشون جدا شدید. به نظر برای بار دوم نباید بدون شناخت کافی دست به انتخاب می زدید. در هر حال، حال که این کار انجام شده ...

ازدواج با مردی که از من کوچکتر است

پاسخ سلام دوست عزیز توی هیچ رفرنس علمی نوشته نشده که کوچیکتر یا بزرگتر بودن خانم میتونه موجب موفقیت یا شکست ازدواج بشه.مهم میزان تفاهم و پختگی و بلوغ روانی دو طرف هستش. و همینطور جابجا نشدن نقش ها به واسطه...