بی انگیزگی شوهر برای رابطه بهتر

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 217 بازدید

سلام.۸ ساله ازدواج کردم و همیشه رابطه به شدت خوبی با همسرم داشتیم،تا اینکه پارسال با سکته کردن برادرش،همسرم به قدری دچار شوک شد که کلا آدم دیگه ای شد.زندگیمون نابود شده،خیلی کم با هم حرف میزنیم، مدت های طولانی رو بدونرابطه میگذرونیم و همسرم میگه هیچ حسی به زندگی و من وکار و حتی خودش نداره،من با یه آدم کاملا بی احساس دارم میگذرونم،هربار در این مورد حرف زدیم میگه دست خودم نیست و نمیدونم کی آدم قبلی بشم، شاید هیچ وقت نشم و من نمیدونم تا کی میتونم با این شرایط ادامه بدم چون واقعا کم آوردم.لطفا راهنماییم کنید

اطلاعات تکمیلی

سن 38 جنسیت زن شغل مهندس ناظر وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

مشاور خانواده و زوج درمانی

سلام وقت بخیر
علاوه بر این، استرس و افسردگی می توانند از طریق تاثیر بر هورمون های هیپوفیز که فرماندهی غدد درون ریز بدن را بر عهده دارند، باعث کاهش ترشح هورمون های جنسی شوند. به عبارت ساده تر در شرایط پر استرس، ترشح هورمون های هیپوفیز و هیپوتالاموس کاهش می یابد و در نهایت با تاثیر روی غدد جنسی باعث کاهش ترشح هورمون های جنسی می شود. به همین دلیل یکی از علل کاهش میل جنسی، استرس و افسردگی است. البته بد نیست بدانید که جدا از تاثیر سیستم هورمونی، استرس و افسردگی به تنهایی نیز باعث کاهش میل جنسی می شوند.
تصور کنید وقتی فردی در شرایط استرس زا قرار دارد و دچار درگیری ذهنی و نوسانات خلقی است، چگونه می تواند سطح استرس خود را با افزایش دفعات رابطه زناشویی بکاهد؟
جهت حل مشکل با روانپزشک مشورت نمایید.

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha