بی مسئولیتی شوهرم بعد از 9 سال زندگی مشترک

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 92 بازدید

سلام وقتتون بخیر ۹سال هست ازدواج کردم دوتا بچه دارم شوهرم از روز اول تا الان رفیق باز بوده هیچ جوره درست نشده بعد ناهار میره آخر شب میاد نشده که یه روز نره نسبت بهم سرده با بچه ها بدرفتاری میکنه تا حالا مهر پدری ندیدن خودم که تو مهمونی و عزا همیشه بدون شوهر بودم افسرده شدم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید خانوادمم میگم بخاطر بچه هات حرف طلاق نزن کسی حمایتم نمیکنه؟

اطلاعات تکمیلی

سن ۲۷ جنسیت زن وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

مشاور خانواده و زوج درمانی

سلام وقتتون بخیر
با همسرتان صحبت کنید، ذکاوت بیشتری به خرج دهید و لذت‌هایی را که با دوستانش تجربه می‌کند شناسایی کنید. چه بسا شما بتوانید آن شرایط را فراهم کنید. آنچه تفریح را لذت بخش می‌کند، احساس رهایی از مشکلات روزمره و افکار نگران کننده است. در صورتی که تفریح شما و همسرتان این گونه نیست، هوشیار باشید.

زندگی پیش از ازدواج همسرتان را، بررسی کنید اگر او پیش از این نیز ارتباط زیادی با دوستان خود داشته است؛ بنابراین همسرتان باید مهارت های زندگی مشترک را دوباره آموزش ببیند و از مهارت ارتباط با دوستان و مدیریت آن آگاهی یابد.
مهارت ایجاد تعادل بین تمامی امور زندگی موضوعی است که همه افراد به آن نیاز دارند و شما و همسرتان نیز از این امر مستثنا نخواهید بود. البته حضور شما نیز در کنار همسرتان و همراهی وی در این امور، دارای اهمیت ویژه ای است؛ چرا که زمانی که شما و همسرتان زندگی مشترکی را شروع کردید این تعهد را دادید در هر مرحله، در کنار یکدیگر باشید؛ بنابراین مشکلات زمانی حل خواهد شد که شما همراه همسرتان باشید و نه در مقابل وی.

برای ایجاد تعادل در امور مختلف زندگی، ابتدا باید موانع آن را بشناسید. عواملی نظیر نداشتن اهداف مشخص و از این شاخه به آن شاخه پریدن، نداشتن اطلاعات کافی در زمینه‌های مرتبط، نداشتن برنامه ریزی برای زندگی و مسئولیت پذیری پایین در بهم زدن تعادل زندگی دخیل هستند.
برخي از افراد قبل از ازدواج متوجه اين موضوع يعني رفيق‌بازي همسرانشان مي‌‌شوند، اما با تفکر اينکه بعد از ازدواج تغيير خواهد کرد سعي مي‌‌کنند چشمشان را روي اين حقيقت ببندند، اما توصيه من به اين افراد اين است که خيلي از مسائل به‌خصوص مقوله رفيق‌بازي جزو رفتارهايي است که اگر به آن رسيدگي نشود، بعد از ازدواج هم ادامه خواهد داشت 
زوج‌هايي که فرزند دارند بايد بدانند اين نوع روابط ممکن است به فرزندان آسيب وارد کند و اين سردي عاطفه به آنها هم سرايت پيدا کند. حتي برخي از فرزندان ممکن است سوگيري کنند و فقط با يکي از والدين ارتباط صميمانه‌اي داشته باشند. با اين روند محيط خانه سرد خواهد شد و حتي حرف‌ها به‌صورت تلگرافي بين افراد ردوبدل مي‌‌شود. رفيق‌بازي مساوي با طلاق عاطفي بدترين پيامد داشتن رابطه بيش از اندازه با دوستان يا به اصطلاح عاميانه‌تر «رفيق‌بازي» اين است که فاصله بين افراد بيشتر و بيشتر مي‌‌شود و هر يک از زوجين ترجيح مي‌‌دهند کمترين ارتباط را با يکديگر داشته باشند. در پي اين نوع رفتارها به مرور زمان آن عاطفه و احساسي که اوايل ازدواج وجود داشته است از بين مي‌‌رود و در نهايت ممکن است به طلاق عاطفي منجر شود. دوستي‌هايتان را با هم شريک شويد زنان آمادگي بيشتري دارند که خود را در رابطه با همسر و بچه‌ها غرق کنند و تمام وقتشان را به اين روابط اختصاص دهند. در مقابل مردها بعد از ازدواج دوستانشان را کنار نمي‌گذارند. زن‌ها به‌دليل روحيه خود از مردها انتظار دارند مثل آنها رفتار کنند اما اين درست نيست. بهتر است هر دو نفر درکنار اينکه با دوستانشان ارتباط دارند، همسرشان را هم به داشتن اين روابط تشويق کنند. اگر همسر شما دوست‌هاي زيادي ندارد، مي‌‌توانيد به او براي گسترش روابطش کمک کنيد. او را تشويق کنيد دوستانش را به شما نشان دهد و هر از گاهي در مهماني‌ها با حضور آنها شرکت کنيد. مطمئن باشيد اگر همسرتان را در داشتن روابط محدود کنيد، او هم به خودش اجازه مي‌‌دهد چنين توقعي درباره شما داشته باشد. 
دوستاني که زوج باشند و شما بتوانيد همراه با همسرتان در کنار آنها وقت بگذرانيد، اما تمام اين شرايط زماني امکان‌پذير است که  با يکديگر به نتيجه و تفاهم رسيده باشید و قبل از هر تصميم‌گيري با يکديگر گفت‌وگوکنید. 

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha