سلامو همسرم روزی ۸ساعت سرکار است و هفته ایی ۲ بار ۱۲ساعت در روز سرکار است و وقتی به خانه باز میگردد باز هم در گوشی کار دارد کار خبرگزاری و من تنها شده ام او حتی به خود هم دارد آسیب وارد میکند کم میخوابد من هم خیلی وقت ها به او گوش زد میکنم که من یک زن هستم و احساسی هم به الطبع هستم دست خودم نیست نیاز دارم وقتی برای من بگذاری اما اومد حرف های من را قبول نمیکند و میگوید که این کار من است دیروز به خاطر اینکه به او گفتم و یکم بد اخلاق بودم نیم ساعت داد وذبیداد میکرد وذصورت وذبدنم را میفشارد که صورتم زخمی وذدستم هم زخمی شده است او قبلا در عقد هم بسیار کتکم میزد حتی بعد ازدواج اما از وقتی رفتم قهر خونه بابام اون بهتر شده او ظاهر زیبایی ندارد کوتاه قد وکچل است در مقابل من سفید پر مو و لاغر و چشمان عسلی دارم اما خانواده ام من را دعوت نمیکنن ولی به ما از لحاظ مادی کمک میکنن اما خانواده او پول دار هستند ولی به ما کمک زیادی نمیکنند بسیار کم آیا به نظر شما او من را دست کم گرفته و مرا حقیر میداند‌؟ چون با خواهر هایش هیچوقت بی احترامی نکرده است و من از این بابت بسیار ناراحتم ؟خواهش میکنم به من بگویید طلاق بگیرم؟

اطلاعات تکمیلی

سن ۲۸ جنسیت زن شغل دانشجو وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

مشاور خانواده و زوج درمانی

سلام وقت بخیر
يكي از مسائل زيربنايي و بسيار حساس كه رعايت آن در زندگي خانوادگي لازم و ضروري به نظر مي رسد،حفظ شخصيت زن و مرد توسط يكديگر است. زن و مرد به خاطر استحكام خانواده هر دو موظف هستند حرمت يكديگر را حفظ كنند و هرگز رودروي يكديگر قرار نگيرند، زيرا دشواري هاي خانوادگي وقتي آغاز مي گردد كه زن و مرد در برابر يكديگر ايستاده و پرده حرمت از ميان آنان بر داشته شود. بديهي است كه اين كار بسيار ظريف و دقيق است و هنرمندي و هوشمندي لازم دارد.
عامل ديگري كه كينه توزي را در دلها مي كارد،انتقادهاي كوبنده و تحقير كننده است. در مواردي مرد همسرش را مي كوبد و متقابلا زن هم شوهرش را شديدا مورد انتقاد قرار مي دهد.بديهي است در اين گونه موارد در درجه اول حرمت و شخصيت طرفين از بين مي رود و در درجه دوم روحيه لجبازي در زن و مرد به وجود مي آيد.
من درک می‌کنم دست‌کم گرفته شدن چه حسی در آدم ایجاد می‌کند.اما باید بههمه نشان دهید که به خودتان افتخار می‌کنید،منظورم این است که مغرورانه راه بروید، انتخاب لباس‌هایتان هوشمندانه باشد، کارهایتان را با نهایت توانایی‌تان و به بهترین شکل انجام دهید، سطح آگاهی ها و مطالعاتتان را بالا ببرید و خواهید دید که حس افتخار درونی‌تان به خوبی پدیدار خواهد شد.

در چنین شرایطی برای دیگران سخت‌تر خواهد شد که شما را دست‌کم بگیرند یا ارزشتان را پایین بیاورند. ممکن است به نظر برسد که مشغول وانمود کردن هستید ولی به من اعتماد کنید، این وانمود کردن خیلی طول نخواهد کشید. خیلی زود بخشی از خود واقعی‌تان خواهد شد
اگر مایل هستید در روابطتان با همسر خود به احساس آرامش دست پیدا کنید باید آرامش را در درون خود جستجو کنید. این جملات شعار نیستند بلکه راهکارهایی برای پیدا کردن آرامش در درون شما هستند.(شناخت از خود).
خودخواهی ها و زیاده خواهی های خود را ببینید و بدانید دقیقاً در چه وضعیتی در زیاده خواهی هستید که احساس میکنید همسرتان زشت تر از شماست.
انتظار معجزه و دستیابی یکباره به یک رابطه مؤثر بسیار نا به جا است و باید صبورانه در بهبود خود و روابط خود بکوشیم تا در لحظاتی از زندگی آرامش را احساس کنید.
ساکت ماندن و ظلم را در سکوت تحمل کردن هیچ کمکی به بهبود وضعیتتان نمی کند. به خودتان بگویید، حق هیچ کس نیست که در ترس با عشقش زندگی کند. شما شایسته ی بهتر از این ها هستید و کتک خوردن حقتان نیست پس لطفا هنگامی که جو متشنج است و خون جلوی چشمان شوهرتان را گرفته است، با او جر و بحث نکنید.
در ادامه این روند، قبل از تصمیم به طلاق مهم ترین درمانی که پیشنهاد می شود، خانواده درمانی است.

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha