1870

سلام برادر من 5 سالشه و الان نزدیک به یک ماهه که به خاطر کرونا در خونه هستیم و تفریح و مهدکودک و ... نداشته و طبیعتا تایم بیشتری درگیر تلویزیون و گوشی و لپ تاپ هست. شاید گاهی روزا مجموعا به 4 ساعت هم میرسه. الان یک هفتست گاهی علاوه بر پلک زدن های معمولی، حالت تند پلک زدن و فشردن پلکها رو داره. بعضی روزا خیلی کمتر و بعضی روزا بیشتر. موقع بازی یا نقاشی و سرگرمی خییلی کمتره اما موقع بیکاریش یا تلویزیون دیدن تشدید میشه. و اینم بگم که خیلی باهوشه و متاسفانه کاملا متوجه اوضاع بحرانی بیماری در سطح کشور هست. ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید. مشکل از خشکی قرنیه یا ضعیفیه چشمه و یا عصبی و استرسی؟ الان که دسترسی به پزشک ندارم بهترین کار چیه؟ ما همگی عینکی هستیم و سابقه ضعیفی چشم داریم.

اطلاعات تکمیلی

جنسیت زن وضعیت تاهل مجرد
پاسخ مشاور

مشاور کودک و نوجوان

سلام وقت شما بخیر 
این موضوعی هستش که وقتی بچه ها خیلی تلویزیون نگاه می‌کنند بسیار پیش میاد و شایع هستش .
دلیلش هر کدام از مواردی که فرمودید می‌تونه باشه 
اما موضوعات مربوط به مشکلات چشم را حتما متخصص باید تشخیص بده ،که توصیه بنده این هستش بلافاصله پس از بحران ببرید که مطمئن باشید.
اما یک دلیل دیگر هم می‌تواند خود نور تلویزیون و خستگی چشم باشه 
به همین منظور می‌توانید یک بازی را با او داشته باشید و کاری کنید که بعد از ۳۰ دقیقه نهایتا تلویزیون دیدن به چشمانش استراحت دهد.
به طور مثال می‌توانید به او بگویید بیا با هم دراز بکشیم و چشمانمان رو ببندیم و یک چیزی که به آن علاقه دارد را بهش فکر کند و تصور نماید.
برای اینکه احتمال استرس را هم کم کنید بیشتر برایش وقت بگذارید و بازی کنید که از موضوع بحران کرونا دور شود ،بچه خیلی زود و به راحتی از موضوعات عبور می‌کنند.
با سپاس

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha