1239
آلودگی هوا باعث چاقی می‌شود؟

آلودگی هوا باعث چاقی می‌شود؟

1397/11/13 بازدید19
نی نی سایت: زندگی در شهرهای آلوده و در کل قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می‌تواند تمایل بچه‌ها و همینطور بزرگسالان را، به خوردن غذاهای چرب بیشتر کند. محققان می‌گویند قبلا هم سطح بالای ذرات ناشی از سیستم‌های ژنراتور و اگزوز، با افزایش ۳۴ درصدی ریسک مصرف غذا با چربی ترانس بالا مشخص شده بود.

آنها می‌گویند این سطح بالای آلودگی هوا باعث می‌شود مردم برای شام بیشتر سراغ رستوران‌های فست فود بروند تا اینکه در خانه شام بخورند.

هنوز معلوم نیست چرا چنین اتفاقی می‌افتد بنابراین محققان می‌گویند احتمالا این اتفاق به خاطر اختلالی است که آلاینده‌ها در چرخه جذب انرژی بدن از غذا، ارسال پیام افت سطح قندخون و پیام گرسنگی ایجاد می‌کند.
آلودگی هوا باعث چاقی می شود

محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌گویند شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که کاهش سطح آلودگی هوا در شهرها می‌تواند یکی از راه‌های مبارزه با اپیدمی چاقی در دنیا باشد.

در این مطالعه حدود ۳ هزار و ۱۰۰ کودک مورد بررسی قرار گرفتند که میزان تاثیر آلودگی هوا بر سیستم تنفسی‌شان بین سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۴ را مشاهده کردند و این کار را برای ۴ تا ۸ سال ادامه دادند.
این کودکان هر سال به پرسشنامه‌ای پاسخ می‌دادند که در آن از رژیم غذایی‌شان و اینکه چند وقت یکبار فست فود خورده و در رستوران غذا می‌خوردند، سوالاتی می‌پرسیدند.

در همین حال، حققان با اندازه‌گیری آلاینده‌ها، میزان تمرکز این مواد را در محل زندگی داوطلبان تخمین زدند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که بچه‌هایی که در معرض هوای آلوده‌تر قرار دارند، بیشتر در معرض رژیم غذایی با چربی ترانس بالا قرار دارند.

منبع: DailyMail

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha