1188
 باردار یا بچه دارید؟ به گرجستان نروید!

 باردار یا بچه دارید؟ به گرجستان نروید!

1397/11/02 بازدید313

نی نی سایت: « هموطنان علاوه بر رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی باید از سفرهای غیرضروری خود به کشور گرجستان بپرهیزند.»
مسعود مردانی عضو کمیته کشوری آنفلوانزا درباره موضوع آنفلوانزای H1N1 (خوکی) گفت:« در سال 2009 این بیماری در ایران و گرجستان به صورت تک گیر وجود داشته که البته در حال حاضر بروز موارد جدید در کشور گرجستان زیاد شده است. در حال حاضر تعدادی از دانشگاه‌های گرجستان به دلیل تعلل در این قضیه و شیوع آنفلوانزای H1N1 تعطیل شده است، در کشور ما نیز همه گیری‌ آنفلوانزا نیز وجود دارد که خوشبختانه در حال کنترل است. »
عضو کمیته کشوری آنفلوانزا در ادامه به فارس گفت:« هموطنان علاوه بر رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی باید از سفرهای غیرضروری خود به کشور گرجستان بپرهیزند و شست‌وشوی مکرر دست‌ها را فراموش نکنند. همچنین دست ندادن و روبوسی نکردن از مسافرانی که تازه از گرجستان برگشته‌‌اند توصیه می‌شود. در کشور ما طی دو ماه گذشته تاکنون طی سرد شدن هوا موارد جدیدی از آنفلوانزای H1N1، B، H3N2 داشته‌ایم و تعدادی مرگ و میر نیز در این زمینه رخ داده است که البته میزان آن قابل انتظار بوده و همه ساله وجود دارد.»
اگر باردار هستید و یا کودک زیر دو سال دارید بهتر است این هشدارها را جدی بگیرید و از سفر غیر ضروری به گرجستان خودداری کنید.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha