833
مهمترین چالشهای درمان ناباروری در ایران

مهمترین چالشهای درمان ناباروری در ایران

1397/10/22 بازدید170

نی نی سایت: تکنولوژی پیشرفته و مدرن برای انجام شیوه های درمانی متفاوت ناباروری در ایران هم وجود دارد و متخصصان این حوزه در حال درمان بیماران هستند.
دکتر لیلا نظری دبیر علمی سمینار «چالش های موجود در درمان های کمک باروری» با بیان این مطلب گفت:« از حدود 40 سال قبل درمان های کمک باروری به صورت آی وی اف (IVF) یا کاشت جنین در دنیا آغاز شده و اکنون نیز با بهره گیری از شیوه مدرن این کار انجام می شود و باید گفت نزدیک به 30 سال است که در ایران نیز این روش ها در حال انجام است.»

چالشهای درمان کمک باروری

نظری درباره چالش های درمان کمک باروری به ایرنا گفت:« یکی از مشکلاتی که در درمان های کمک باروری به وجود می آید، چندقلوزایی است که علت آن تعداد بالای جنین انتقال داده شده به زنان است.»
او در ادامه مهمترین چالش های موجود در درمان کمک باروری را سن زنان و مردان، استفاده از اندیکاسیون هایی برای تعیین جنیست جنین، انتقال تعداد جنین و چند قلوزایی اعلام کرد.
نظری با اشاره به اینکه بر اساس سن و شرایط ناباروری و شرایط زوج، تعداد جنین مشخص می شود گفت:« درمان نازایی و ناباروری برحسب شرایط زوج انجام می شود که می تواند شامل درمان های ابتدایی یا پیشرفته باشد. براساس مشکلی که زوج دارند، درمان انتخاب می شود».

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha